اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار وضعیت شارژ باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار وضعیت شارژ باطری

با سلام به دوستان عزیز
    من یه باطری 12 ولت 2.5 آمپر دارم که میخوام این باطری رو شارژ کنم.مداری دارم که وقتی ولتاژ باطری به 10 میرسه آلارم میده.وقتی شارژر رو وصل میکنم چراغ low battery خاموش میشه و چراغ فول باطری روشن میشه که به خاطر اینه که جریان باطری توسط شارژر در اون لحظه داره تامین میشه و در حقیقت باطری هنوز خالیه .
    مداری می خوام که وقتی شارژ به باطری وصل بود هم چراغ lowbatery روشن بمونه و فقط وقتی خاموش بشه که باطری کامل شارژ شده باشه
    ممنون میشم گه چنین مداری بهم معرفی کنید
    یا حق

پاسخ : مدار وضعیت شارژ باطری

سلام
    برای این کار دو راه به نظر من میرسه
    یکی اینکه جریانی که باتری میکشه رو اندازه بگیرید(مثلا با مقاومت شنت) و به صورت ولتاژ بدید به ورودی یک یا چند مقایسه کننده که در خروجی اونها led قرار داره و هر led نشان دهنده یک وضعیت(20 درصد ، 40 درصد ، 60 درصد ، ...) هست
    راه دیگه این هست که در فواصل زمانی خاصی شارژر رو قطع کنید و ولتاژ دو سر باتری رو بدید به یم یا چند تا مقایسه کننده و باقی ماجرا ...
    به نظر من راه اول بهتره
    اگه لازمه بگو شماتیک بکشم
    با سپاس

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مدار وضعیت شارژ باطری

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
      سلام
      برای این کار دو راه به نظر من میرسه
      یکی اینکه جریانی که باتری میکشه رو اندازه بگیرید(مثلا با مقاومت شنت) و به صورت ولتاژ بدید به ورودی یک یا چند مقایسه کننده که در خروجی اونها led قرار داره و هر led نشان دهنده یک وضعیت(20 درصد ، 40 درصد ، 60 درصد ، ...) هست
      راه دیگه این هست که در فواصل زمانی خاصی شارژر رو قطع کنید و ولتاژ دو سر باتری رو بدید به یم یا چند تا مقایسه کننده و باقی ماجرا ...
      به نظر من راه اول بهتره
      اگه لازمه بگو شماتیک بکشم
      با سپاس
      ممنون علی جان
      بازم زحمت ما افتاد به گردن شما.آره علی آقا اگه زحمت شماتیک نوع اول رو واسم بکشید ممنون میشم ازتون

دیدگاه

سلام

در این حالت led وقتی باتری شارژ شده باشه روشن میشه که میتونین با جابجا کردن ورودی های lm339 عملکرد رو بر عکس کنید(وقتی باتری شارژ شد led خاموش بشه)
        با سپاس

دیدگاه

سلام

در این حالت led وقتی باتری شارژ شده باشه روشن میشه که میتونین با جابجا کردن ورودی های lm339 عملکرد رو بر عکس کنید(وقتی باتری شارژ شد led خاموش بشه)
          با سپاس
          ممنون علی آقا
          در این مدار وقتی شارژر وصله هم ال ای دی خاموشه ؟؟؟و فقط وقتی باطری فول بشه ال ای ی روشن میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meysam64
            ممنون علی آقا
            در این مدار وقتی شارژر وصله هم ال ای دی خاموشه ؟؟؟و فقط وقتی باطری فول بشه ال ای ی روشن میشه؟
            بله
            این مدار بر اساس جریانی که از باتری میگذره شارژش رو تعیین میکنه ، پس وقتی شارژر رو جدا کتید حتی اگه باتری خالی باشه led روشن میشه پس بهتره خروجی این مدار رو با مدار قبلی که داشتید and کنید
            با سپاس

دیدگاه

بله
              این مدار بر اساس جریانی که از باتری میگذره شارژش رو تعیین میکنه ، پس وقتی شارژر رو جدا کتید حتی اگه باتری خالی باشه led روشن میشه پس بهتره خروجی این مدار رو با مدار قبلی که داشتید and کنید
              با سپاس
              علی آقا من یکمی گیج شدم
              مگه وقتی فقط باطری شارژش کامل شه این ال ای دی روشن نمیشه؟؟؟؟؟
              منظورتون رو از and کردن نفهمیدم.
              میشه یه خورده بیشتر توضیح بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meysam64
                علی آقا من یکمی گیج شدم
                مگه وقتی فقط باطری شارژش کامل شه این ال ای دی روشن نمیشه؟؟؟؟؟
                منظورتون رو از and کردن نفهمیدم.
                میشه یه خورده بیشتر توضیح بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                این مدار برای نشان دادن وضعیت باتری زیر شارژ هست و وقتی شما باتری رو از شارژر جدا کنید و به این مدار متصل کنید چون جریانی از باتری نمیگذره شارژ رو فول نشون میده
                اگه میخواهید این مدار رو به مدار شارژر اضافه کنید مشکلی نیست و به همین صورت استفاده کنید
                با سپاس

دیدگاه

سلام دوستان
                  من دنبال یک مداری هستم که وضعیت یک باتری ماشین رو با چند تاال ای دی نمایش بده.سپاس گذار میشم از راهنمایتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X