اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ذخیره اطلاعات در اکسل (Excel) با report generation

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ذخیره اطلاعات در اکسل (Excel) با report generation

سلام
    بچه ها من یه برنامه نوشتم که با میکرو ارتباط برقرار می کنه و میکرو اطلاعات سنسورها رو به صورت رشته در میاره و به لب ویو میفرسته مثلا مثال زیر :

"Y1=X1 , Y2=X2 , Y3=X3, Y4=X4 , Y5 = X5"
    و من با لب ویو اطلاعات هر سنسور رو جدا کردم مثلا Y1=X1 و اون رو به عدد تبدیل کردم که فقط X1 باقی می مونه
    حالا سوالم کجاست ؟
    راستش می خوام با report generation یه فایل اکسل درست کنم که ستون هاش رو X1 تا X5 نام گذاری کنم و وقتی میکرو اطلاعات رو میفرسته , تو فایل اکسلی که ایجاد کردم اطلاعات مربوط به هر سنسور زیرش ثبت بشه.
    هرکدوم از دوستان اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه.
    به تشکر . . .

پاسخ : ذخیره اطلاعات در اکسل (Excel) با report generation

سلام. این کار ساده ای هستش. ابتدا با تابع new report یک گزارش آماده کن و گزینه report typeآ‌ رو برروی exel تنظیم کن. بعدش دیگه با توابع مربوط به اکسل مثل easy title و easy test , easy table و ... مقادیر رو در یک فایل اکسل قرار بده.. ریزه کاریش رو هم خودت دربیار ساده است.

دیدگاه

2 تا سوال پیش اومد . یکی اینکه برنامه میاد یه فایل اکسل رو باز می کنه و اطلاعات رو داخل اکسل می نویسه ولی خودش save نمی کنه و باید دستی save کرد راهی هست که بشه به صورت اتوماتیک اطلاعات save بشه ؟
      سوال بعدیم اینه که من از easy excel table استفاده کردم و اطلاعات ورودی باید به صورت ارایه 2 بعدی باشه و تو پروژم اطلاعات 2تا سنسور رو به ارایه تبدیل کردم و بقیه ماجرا , حالا می خوام بدونم اگه فقط یه سنسور باشه باید چی کار کرد ؟
      ممنون از کمکتون. . .

دیدگاه

بهترین راه اینه که مثالهای خود لب ویو رو ببینی و بررسی کنی.. در ضمن تمام توابع رو بررسی کن و تست کن.. یه سری از توابع هستن که برای append کردن بکار میرن. ببین کارت رو راه میندازن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X