اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از موتورهای acبه جای dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از موتورهای acبه جای dc

سلام ما که می تونیم بااستفاده از یه سری قطعات الکترنیکی ازموتورای سی به جای دی سی استفاده کنیم چرا بااین وجودبازهم از دی سی استفاده می کنیم ازنظر قیمت هم که بصرفه نخواهدبود
    خودم به جواب های رسیدم اما می خواستم کاملش کنم به نظرخودم بخاطره 1صرفه کاری این موتورها2تنظیم دورراحتر
    ممنون میشم اگه کمکم کنید :nice:

پاسخ : استفاده از موتورهای acبه جای dc

موتور های دی سی با ورود اینورتر ها تقریبا از رده در حال خارج شدن هستن و دیگه کسی از اونها استفاده نمیکنه
    شاید تعمیر و نگهداری بالا و ...دلیل عدم استفاده اونها باشه
    این موتور ها چون کمتر دارن تولید میشن قیمت اونها بشدت در حال افزایش ه و تقریبا می شه گفت در آزمایشگاه اه داره استفاده می شه
    البته از ژنراتور های دی سی در ترانس های جوش هنوز هم داره استفاده می شه و همچنین این موتور ها هنوز در قطار ها و ... در حال استفاده است ولی باید قبول کنید که امکان کنترل دور اونها با ورود اینوتر ها که مزیت شون نسبت به موتور های متناوب بود رو از دست دادن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

در گذشته که مبدل های الکترونیک قدرت تا این حد گسترده نشده بودند به خاطر اینکه موتور های دی سی رو راحتتر می شد دورشون رو نظیم و تنظیم دقیقی هم کرد از این موتور ها استفاده میشد . ولی حالال که اینورتر ها با کنترل همزمان ولتاِژ و فرکانس میتونیم دور موتور ای سی رو هم تاحد قابل قبول کنترل کنیم و موتور های دی سی گرانتر بوده و تللفات به علت وجود جاروبک ها بالاتر وتولید جرقه میکند .
      هیچی نشد نداره

دیدگاه

موتور های یونیورسال که یک موتور dcحساب میشه از رده خارج نمیشه
        و علتش هم نسبت توان موتور به وزن و حجم موتور است
        مثلا موتور یک کیلووات یک کیلو وزن داره در حالی که موتور ac حتی سه فاز فکر کنم بیشتر از 10 کیلو وزن داشته باشه
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X