اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از GPS و فرستنده گیرنده با میکروکنترلر در یک مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از GPS و فرستنده گیرنده با میکروکنترلر در یک مدار

سلام
    من تازه وارد هستم و یک پروژه موقعیت یابی میخوام انجام بدم و یه مدار کلی بسازم که شامل gps و میکرو کنترلر و فرستنده و گیرنده RF باشه. چیزی که توی ذهنمه اینه که موقعیت شی مورد نظر( که لزوما حرکت نمیکند) توسط gps خونده بشه و بعد به میکرو بره و از اونجا میکرو اطلاعات رو به فرستنده بده تا اونو بفرسته برای گیرنده مورد نظر. حالا چند تا سوال دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید:
    1- برای اینکه مصرف باتری به حداقل برسه امکان این هست که gps در ساعاتی مشخص روشن بشه و اطلاعات رو دریافت کنه و به میکرو بده؟ یعنی مثلا 4 بار در روز روشن بشه( مکان یابی ریل تایم نمیخوام)؟
    2- برای این مدار از چه ماژولهایی استفاده کنم بهتره؟ مصرف باتری کم و برد حداقل 300 متر برام مهمه؟ میکرو چی باشه؟
    3- راه هایی که میشه مصرف رو به حداقل رسوند چیه؟ فرض کنید که بخوایم این مدار بتونه حداقل روزی یک بار و به مدت یک هفته اطلاعات رو ارسال کنه.
    با تشکر از راهنماییتون

پاسخ : استفاده از GPS و فرستنده گیرنده با میکروکنترلر در یک مدار

کسی هیچی نمیدونه؟

دیدگاه

برایGPS و گیرنده فرستندتون که باید تغذیش قطع بشه(مثلا با یه یه ترانزیستور یا PMOS یا رله کوچیک) اما باید یه تایمر داشته باشین که زمان رو نگه داره (این کار رو هم میتونید با میکرو انجام بدین؛ زمان تایمر رو زیاد بگیرید و در فواصل اون میکرو رو به حالت sleep ببرین ) گیرنده های GPS هم حدود 100ma جریان مصرف میکنند و برای کانکت شدن حدود 35 ثانیه زمان نیاز دارند اگه سیگنال برسه.

دیدگاه

با تشکر از شما.
        ماژول خاصی برای gps هست که مصرف خیلی پایینی داشته باشه. دقت بالا مهم نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X