اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاربرد انواع ای سی op amp ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاربرد انواع ای سی op amp ها

سلام دوستان همین طور کهع میدونید تو بازار انواع مختلفی با شماره های مختلف و ساخت شرکت های مختلف از این تقویت کننده های تفاضلی وجود داره
    از 741 گرفته تا ca3130 و ...
    بعضی هاشون فرکانس بالا بعضی ها امپدانس بالا و بالا خره هرکدوم یه کاربرد خاصی دارند
    از دوستان هر کسی تو پروژه هاش با این op amp ها کارکرده که عملکرد خاصی داشته اگه ذکر کنه ممنونش میشیم تا آخر سر یه فایل کامل در اختیار دوستان قرار بگیره
    مرسی

بسم ا....

1: اولین ایسی ca3130 بودش من برای یه جایی می خواستم که به عنوان بافر باشه و مقاومت ورودیش خیلی بالا باشه انصافا کارمو خوب را انداخت
    من به آمار زمین مشکوکم...
    اگر این شهر پر از آدم هاست......
    پس چرا این همه دل ها تنهاست؟

پاسخ : کاربرد انواع ای سی op amp ها

نمیدونم الان منظور شما از فایل کامل با پست بالایی شما چجوری برآورده میشه آخه چیز خاصی قرار ندادین ولی اگر هدف ذکر کردنه:
    2- LM358 رو در جاهای زیادی مثل ربات مسیریاب (آنالوگ و دیجیتال) و جاهای دیگه با سنسورهای دیگه استفاده کردم.
    3- 741 هم که دیگه گفتن نداره و ابزار دم دستی در آزمایشگاه دانشگاه oo:
    البته بازم چندتای دیگه هست که ترجیح میدم آقای فاطمیه کمی هدفمندتر تاپیک رو ادامه بدن تا اطلاعات بذاریم.(یک مقداریم بی حال و حوصله ام خوب :cry2
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام بی حال و حوصله چرا؟ وضعیت به این خوبی باحالی!
      نمیدونم تا چه حد طراحی های صنعتی داشتید ولی همین طور که مستحضرید (!) هر op amp رو نمیشه هر جایی به کار برد
      مثلا بعضی هاشون برای مقایسه هستند که یعنی sr بالایی دارن بعضی هاشون واسه تقویت هستند
      نمیدونم منظورم رو متوجه شدید یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد فاطمیه
        سلام بی حال و حوصله چرا؟ وضعیت به این خوبی باحالی!
        نمیدونم تا چه حد طراحی های صنعتی داشتید ولی همین طور که مستحضرید (!) هر op amp رو نمیشه هر جایی به کار برد
        مثلا بعضی هاشون برای مقایسه هستند که یعنی sr بالایی دارن بعضی هاشون واسه تقویت هستند
        نمیدونم منظورم رو متوجه شدید یا نه؟
        آها الان بیشتر متوجه شدم مثلا میگین سری ca که فرکانس بالا هستن رو کجاها استفاده کردیم و سری lm انواعش رو کجا و ... ؟ حالا منم منظورم این بود که مداری چیزی هم میذاشتین ملموستر و منطقی تر بشه تاپیک.البته نظر من بود و اصلا قصد دخالت و جسارت ندارما.

پی نوشت:
        در مورد بی حال و حوصله بودنم به امضام مراجعه بفرمایید.
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

بله الان دیدم نمیتونم بگم درکت میکنم چون دروغه ولی میگم ((((متاسفام ))))و خدا رحمتش کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X