اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رشته فناوری یا اختراع ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رشته فناوری یا اختراع ؟

بنده به ریاضی فیزیک علاقه دارم و به تحلیل ومحاسبه و ساخت و اختراع علاقه دارم و دنبال رشته ای هستم که در ساخت بیشتر فناوری ها بشر نقش داره از شنیدن یا مطالعه موضوعات زیر لذت می برم
    ماهواره و موشک
    ربات و وسایل هوشمند
    تکنولوژی هایی مثل موبایل نمایشگرهایی که با اشاره دست به جای موس کار می کنند
    حتی ابزار یا وسایلی که در اتومبیلهای سفارشی هست مثل فاصله سنج و دزد گیر سفارشی و غیره
    می خواستم بدان رشته ای که فصل مشترک تمام اینها است و در بیشتر فناوری ها یا اختراعات نقش داره چی هستش
    همچنین طیف استفاده از برق الکترونیک در زندگی بشر چی هستش ؟

پاسخ : رشته فناوری یا اختراع ؟

سلام فکر کنم مکاترونیک گزینه جالبی باشه
    مکاترونیک( تلفیقی از 4 رشته مهندسی) : الکترونیک - مکانیک - نرم افزار - کنترل
    من که شخصا خیلی علاقه دارم :nerd:
    نظر دوستان چیه؟
    زندگي را تو بساز ،
    نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
    زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
    زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

دیدگاه

رشته های علوم مهندسی
      فیزیک کاربردی
      برق کنترل
      مکانیک طراحی کاربردی
      مهندسی الکترونیک
      اینا چطور؟

دیدگاه

به نظر من یه رشترو مبنا بگیر . تو اون استاد شو اون یکیارم در حین تحصیل یاد میگیری . من بهت الکترونیکو پیشنهاد می کنم .
        من خودم الکترونیک بودم . هم اتاقیم نرم افزاری بود . پروژه هاشو من مینوشتم . مکانیکم هکذا . تو اتاقمون دو تا مکانیکی داشتیم .
        یعنی من اگه میخواستم بیشتر مباحثشونو یاد می گرفتم . ولی الکترونیک اینطوری نیست . باید تو قلبش باشی تا درکش کنی . البته بحث میکروکنترلر ها جداست .

دیدگاه

نقش مهندسی الکترونیک در فناوری ها یا اختراعات بشر مخصوصا در حال حاضر چیه ؟ اصلا چکارهایی می شه باش کرد . ایا درمواردی که مثال زدم نقش قابل توجه داره .

من می تونم بدون گذراندن دوره کارشناسی برای ارشد این رشته اقدام کنم (یه رشته دیگه فنی و مهندسی در کارشناسی ).

متاسفانه با توجه به واردات نمی شه روی این رشته با توجه به گستردگیش حساب کرد مگر اینکه فقط بخاطر علاقه بری سراغش .

دیدگاه

هیچ کدوم از فناوری هایی که گفته طوری نیست که فقط به یک رشته محدود بشه مثلاً ماهواره و موشک به رشته های مکانیک، شیمی، برق و الکترونیک، کامپیوتر، مواد و متالوژی، فیزیک و ... مربوطه.

نوشته اصلی توسط shahin4
            نقش مهندسی الکترونیک در فناوری ها یا اختراعات بشر مخصوصا در حال حاضر چیه ؟ اصلا چکارهایی می شه باش کرد . ایا درمواردی که مثال زدم نقش قابل توجه داره
            میشه گفت مهندسی برق توی همه فناوری ها نقش داره ولی کم و زیاد داره.

نوشته اصلی توسط shahin4
            من می تونم بدون گذراندن دوره کارشناسی برای ارشد این رشته اقدام کنم (یه رشته دیگه فنی و مهندسی در کارشناسی ).
            مثلاً چه رشته ای؟ ریاضیات رشته مهندسی برق نسبت به بقیه رشته ها حتی مهندسی مکانیک سخت تر و بیشتره و ممکنه بعداً به مشکل بخوری. من که تا حالا کسی رو ندیدم که از یک رشته دیگه بیاد برق ولی زیاد دیدم که از رشته برق برن رشته های دیگه مخصوصاً اقتصاد و مدیریت، معمولاً هم کسانی بودند که دیگه از سختی این رشته خسته شده بودن.
            من هم رشته برق رو بهت پیشنهاد میدم گرایش هم خیلی مهم نیست چون فقط 4-5 تا درس تخصصی توی گرایش های مختلف فرق دارند.
            لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
            لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
            با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
            اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
            يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

سلام.معمولا بچه های الکترونیک توانایی بیشتری به اقتضای رشته شون دارند.دوران کاردانی بچه های کامپیوتر برای حل مشکلاتشون به ما الکترونیکی ها مراجعه می کردند.اما درکل هر جا میری انشالله موفق باشی.ضمنا امیدی به کمک...نداشته باش و به چیزایی که توی تی وی میگن اعتماد نکن که نه اختراع کمکت میکنه نه...حداقل واسه من و بعضی از افرادی که میشناسم اینطور بوده.موفق باشید :job:

دیدگاه

کارشناسی من هم برق هستش منتها نه الکترونیک . بخاطر همین می خواستم ارشد را الکترونیک برم البته اگه مشکلی نداشته باشه .
                از انجایی که برق همه جا هست . شایدبشه گفت که رشته ای هست که در بیشتر کارهای مهندسی یا فناوری ها . وجود داره . از انجایی که من به اختراعات
                یا ابتکاراتی که در تلویزیون می گن علاقه دارم . دوست داشتم رشته ای داشته باشم که حالا اگرم خودم نمی تونم حداقل بدانم در ان فناوری دخیل بوده و اثر و نقش
                مهمی داشته .
                بخاطر همین تا دکتری می خوام بخوانم منتهی گرایش های مختلف در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکتری .
                منتهی اگر حساب کنیم برق در بیشتر ابتکارات یا صنایع هست گرایش کنترل یا الکترونیک بیشتر برای بخش ابتکار یا اختراع مناسبه و من نمی دانم می دانم در دو کنترل و الکترونیک فعالیت داشته باشم یا نه ؟

دیدگاه

یه چیزو هم باید بدونین . این یه تصور درستی نیست که شما مثلا بگین برم ارشدو بخونم تو اینجور مباحث زبردست تر میشم .
                  ارشد و بالاتر بیشتر به حالت محض نزدیکتر میشن . در حالی که شما اگه تمام مباحث مهندسی رو احاطه داشته باشین هر کاری بخواین می تونین بکنین . البته تجربه و مهارت خیلی مهمه . شما تو تحصیل فقط الفبا رو یاد میگیرین و وقتی می این روعمل باید به وسیله ی این الفبا انشا بنویسین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_hashemi_85
                    یه چیزو هم باید بدونین . این یه تصور درستی نیست که شما مثلا بگین برم ارشدو بخونم تو اینجور مباحث زبردست تر میشم .
                    ارشد و بالاتر بیشتر به حالت محض نزدیکتر میشن . در حالی که شما اگه تمام مباحث مهندسی رو احاطه داشته باشین هر کاری بخواین می تونین بکنین . البته تجربه و مهارت خیلی مهمه . شما تو تحصیل فقط الفبا رو یاد میگیرین و وقتی می این روعمل باید به وسیله ی این الفبا انشا بنویسین
                    از انجایی که گرایش های مختلف برق تعداد کمی واحد اختلاف دارند. میشه کارشناسی گرایش های دیگه را هم گرفت و بعد به قول شما با کار یا تخصص روی هر گرایشی که بخوای توی ان زمینه کار کنی . اما یکی از اهداف مهم من برای رفتن به ارشد و دکتری جایگاه ان هستش به هرحال کسی که چند تا کارشناسی داره با کسی که در یک موضوع تا دکتری رفته فکر کنم بهتر باشه درکار و هم چیزای دیگه البته می خوام با تغییر گرایش مثلا از قدرت به الکترونیک باشه که بتونم در زمینه های بیشتری اطلاعات داشته باشم .

دیدگاه

ارشد خوبه بخونین . ولی نه واسه اون هدفی که شما دنبالش میگردین . مثل اینکه شما قدرتی هستین . شما برین سر فصلهای ارشد گرایشهای قدرت یا الکترونیکو از ارشدیا بپرسین . حداقل تو ایران کاربرد ندارن .
                      ارشد خوبه واسه اونایی که می خوان ادامه بدن واستاد دانشگاه بشن . یا اونایی که می خوان در آینده حقوق ماهینشون بیشتر باشه . یا واسه اینکه رتبه ی شرکتشون بالاتر بره . ومنزلت اجتماعیش که جای خودش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_hashemi_85
                        ارشد خوبه بخونین . ولی نه واسه اون هدفی که شما دنبالش میگردین . مثل اینکه شما قدرتی هستین . شما برین سر فصلهای ارشد گرایشهای قدرت یا الکترونیکو از ارشدیا بپرسین . حداقل تو ایران کاربرد ندارن .
                        ارشد خوبه واسه اونایی که می خوان ادامه بدن واستاد دانشگاه بشن . یا اونایی که می خوان در آینده حقوق ماهینشون بیشتر باشه . یا واسه اینکه رتبه ی شرکتشون بالاتر بره . ومنزلت اجتماعیش که جای خودش
                        اتفاقا دوست دارم درکنار اینکه تخصص پیدا می کنم که این با داشتن لیسانس و مطالعه و تجربه خارج از دانشگاه درست
                        می شه برای همان استادی و منزلت اجتماعی (هرچند که عزت و منزلت دست خداست ) هم که شده تا ارشد یا دکتری ادامه بدم . چه بسا که ان مباحثی که می گید در ایران کاربرد نداره بالاخره یکجا کاربردش استفاده بشه .
                        چون شاید داشتن چند لیسانس به اندازه یه ارشد یا دکتری نتونه این کارا رو بکنه .

دیدگاه

انشاالله در تمام مراحل زندگیتون موفق باشین

دیدگاه

:biggrin:
                            ممنون شما هم همینطور .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X