اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در پروگرام کردن میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در پروگرام کردن میکرو

سلام
    من یه پروگرامر avr910 ساختم که ظاهرا هیچ مشکلی نداره و توی کدویژن هم شناسایی میشه و وقتی مگا32 یا 16 رو باهاش پروگرام می کنم فرآیند پروگرام کردن بدون هیچ پیغام خطایی انجام میشه ولی بعدش میکرو برنامه رو اجرا نمی کنه، انگار نه انگار که برنامه ای روش ریخته شده.
    به نظر شما مشکل از کجاست؟ پروگرامر یا میکرو؟ یا...
    ضمنا میدونم که برنامه مشکلی نداره چون قبلا تست شده

پاسخ : مشکل در پروگرام کردن میکرو

سلام
    شمایک کامپایلر دیگه هم تست کنید یا دوباره کدویژن نصب کنید من یادمه یک بار برای ما هم اتفاق افتاده بود میکرو عوض کردیم نشد بعدش فهمیدیم این کامپایلر داره اذیت می کنه شاید برای شما هم همین مشکل پیش اومده باشه
    موفق باشید
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
      سلام
      شمایک کامپایلر دیگه هم تست کنید یا دوباره کدویژن نصب کنید من یادمه یک بار برای ما هم اتفاق افتاده بود میکرو عوض کردیم نشد بعدش فهمیدیم این کامپایلر داره اذیت می کنه شاید برای شما هم همین مشکل پیش اومده باشه
      موفق باشید
      توی بسکام هم امتحان کردم هم پروگرامر و هم میکروی متصل به اون رو شناسایی میکنه ولی موقعی که شروع میکنه به پروگرام کردن یه پیغام خطا میاد به این شرح :Error:programer did not respond to command
      با این نرم افزار زیاد کار نکردم نمی دونم مشکل از تنظیماته یا پروگرامر لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akamseda
        توی بسکام هم امتحان کردم هم پروگرامر و هم میکروی متصل به اون رو شناسایی میکنه ولی موقعی که شروع میکنه به پروگرام کردن یه پیغام خطا میاد به این شرح :Error:programer did not respond to command
        با این نرم افزار زیاد کار نکردم نمی دونم مشکل از تنظیماته یا پروگرامر لطفا راهنمایی کنید
        سلام
        نام پروگرمر خود را باید انتخاب کنید در بسکام بروید
        options>>programmer
        وپروگرمر مربوطه را انتخاب کنید
        معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
        اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
        آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
          سلام
          نام پروگرمر خود را باید انتخاب کنید در بسکام بروید
          options>>programmer
          وپروگرمر مربوطه را انتخاب کنید
          نه این کار رو کردم، گفتم که پروگرامر رو شناسایی می کنه میکروی متصل به اون رو هم میشناسه ولی موقع پروگرام کردن خطا میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akamseda
            نه این کار رو کردم، گفتم که پروگرامر رو شناسایی می کنه میکروی متصل به اون رو هم میشناسه ولی موقع پروگرام کردن خطا میده
            پس باید به پروگرمرتون شک کنیم دیگه :biggrin:
            خودتون ساختید؟ چقدر بهش اطمینان دارید؟؟ قبلا باهاش پروگرم کردید؟
            آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
              پس باید به پروگرمرتون شک کنیم دیگه :biggrin:
              خودتون ساختید؟ چقدر بهش اطمینان دارید؟؟ قبلا باهاش پروگرم کردید؟
              قبلا یکی از دوستام با همین مدار و فایل هگزی که من استفاده کردم ساخته بود و جواب هم گرفته بود منم دقیقا همونو ساختم، چون توی کامپایلرها شناسایی میشه نباید مشکل از پروگرامر باشه!؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akamseda
                قبلا یکی از دوستام با همین مدار و فایل هگزی که من استفاده کردم ساخته بود و جواب هم گرفته بود منم دقیقا همونو ساختم، چون توی کامپایلرها شناسایی میشه نباید مشکل از پروگرامر باشه!؟
                خب داره قضیه جالب می شه بیا از میکرو read کن ببین می تونه از میکرو بخونه
                آموزش Modelsim

دیدگاه

؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mir elk
                    سلام
                    من یه پروگرامر avr910 ساختم که ظاهرا هیچ مشکلی نداره و توی کدویژن هم شناسایی میشه و وقتی مگا32 یا 16 رو باهاش پروگرام می کنم فرآیند پروگرام کردن بدون هیچ پیغام خطایی انجام میشه ولی بعدش میکرو برنامه رو اجرا نمی کنه، انگار نه انگار که برنامه ای روش ریخته شده.
                    به نظر شما مشکل از کجاست؟ پروگرامر یا میکرو؟ یا...
                    ضمنا میدونم که برنامه مشکلی نداره چون قبلا تست شده
                    سلام
                    (تااون جائی که من میدونم)کامپایلر بیسکام از پروگرمر avr910 پشتیبانی نمی کنه. احتمالا خطایی هم که می بینید بخاطر همین باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mir elk
                      سلام
                      (تااون جائی که من میدونم)کامپایلر بیسکام از پروگرمر avr910 پشتیبانی نمی کنه. احتمالا خطایی هم که می بینید بخاطر همین باشه.
                      من از بسکام ورژن 1.11.9.8 استفاده کردم و تو لیست پروگرامرهاش avr910 هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
                        خب داره قضیه جالب می شه بیا از میکرو read کن ببین می تونه از میکرو بخونه
                        خیییییییییییییییر!! همون پیغام خطا رو میده

دیدگاه

:wow:آقا مشکل برطرف شد!! :wow: واقعا جالب بود 1001 راه رو امتحان کردم آخرش یه کد ویژن ورژن پایین نصب کردم جواب داد!!!!!!! :nice:
                          با تشکر از دوستانی که کمک کردند به ویژه آقای skiboy
                          :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

گفتم یا نگفتم :wow: :wow: :wow:
                            این کامپایلرهای کرک شده ما همین هستند دیگه یک روز جواب می دن یک روز سرکارمی زارند و....
                            ما هم چند وقت پیش کدویژنی که داشتیم باهاش کار می کردیم درست بود یکدفعه فهمیدیم اصلا Error نمی گیره و همین جور کامپایل می کرد و می دیدیم برنامه کار نمی کنه
                            یا یک بسکام داریم می زنیم که برنامه را بریزه روی میکرو ، صفحه my computer باز می کنه (البته فکر کنم این ویروسی شده :biggrin
                            فکر کنم یک تاپیکی باز کنیم از خاطرات سرو کله زدن با کامپایلرها و بچه ها خاطراتشون بگن خالی از لطف نباشه :mrgreen:
                            آموزش Modelsim

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X