ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33
    2011/01/29
    تهران
    484
    16

چرا ميکرو اينجوري ميشه ؟

سلام به همه اساتيد و دوستان
    خيلي وقتها آدم کلي تلاش مي کنه ، وقت مي ذاره ، مطالعه مي کنه ، فکر مي کنه به جايي رسيده بعد ... يه مشکل کوچيک بوجود مياد و تازه مي فهمه که هيچي نمي دونه . حالا اين شده داستان ما ، بگذريم .

1- دوستان کسي مي دونه به چه دلايلي ميکرو ممکنه از دستور while(1); يا از دستور for(;; ); بگذره و دستورات بعدي رو اجرا کنه ؟
    من يه چيز به ذهنم مي رسيد اونم اينتراپت بود و با دستور disable_interrupts(global); از کار انداختمش .

2- کسي مي دونه چطور بايد جلوي نويز رو گرفت ؟ ، علارقم اينکه مي گن اين ميکرو ها نسبت به نويز حساس نيستن ولي در يه محيط بدون نويز مدام براشون اشکال بوجود مياد

پيشاپيش از راهنماييتون متشکرم
    دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.
    2012/07/03
    89
    8

پاسخ : چرا ميکرو اينجوري ميشه ؟

سلام
    دوست عزیز در مورد مشکل دوم میتونید بیشتر توضیح بدید ؟ میکرو شما چه مدلیه ؟ آیا فیوز بیت LVP را از کار انداختید ؟ چرا که اگر میکرو شما دارای قابلیت low voltage programming باشد و غیر فعال نشده باشد ، کافیه که بعد از راه اندازی میکرو ، دستتون را بکشید روی میکرو تا از کار بیفته و وارد حالت low voltage programming بشود .
    بدرود :nerd:
    هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"
    2011/01/29
    تهران
    484
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazlk873
    سلام
    دوست عزيز در مورد مشکل دوم ميتونيد بيشتر توضيح بديد ؟ ميکرو شما چه مدليه ؟ آيا فيوز بيت LVP را از کار انداختيد ؟ چرا که اگر ميکرو شما داراي قابليت low voltage programming باشد و غير فعال نشده باشد ، کافيه که بعد از راه اندازي ميکرو ، دستتون را بکشيد روي ميکرو تا از کار بيفته و وارد حالت low voltage programming بشود .
    بدرود :nerd:
    از لطفتون ممنون.
    با اينکه از همچين چيزي خبر نداشتم ولي نه ، تو برنامه غير فعالش کردم:
    #FUSES NOLVP //No low voltage prgming, B3(PIC16) or B5(PIC18) used for I/O
    البته من برنامه رو به صورت سريال ICSP ، بارگذاري مي کنم و تا الان فکر مي کردم براي بارگذاري سريال برنامه از همين LVP استفاده مي شه :redface:
    دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.
    2008/10/29
    2,098
    219

سلام
    این مشکل قبلا برای من اتفاق افتاده بود واقعا کارم زیر سوال رفت اما خدا رو شکر به نتیجه رسیدم
    1- دوستان کسي مي دونه به چه دلايلي ميکرو ممکنه از دستور while(1); يا از دستور for(;; ); بگذره و دستورات بعدي رو اجرا کنه ؟
    ارتباط سریال یا دو آداپتور بودن در مدارتون وجود ندارد؟ شرط دیگری وجود ندارد که از حلقه خارج بشین؟
    برنامتون رو بزارین بهتر می شه نظر داد؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2007/04/28
    586
    2

دستوري به اسم while يا for وجود نداره
    يه عبارت شرطي مثل BTFSS برسي ميشه و درصورتي که شرط درست نباشه خط بعدي که ميتونه دستور GOTO باشه اجرا ميشه
    بنابراين به خودي خود ميکرو نميتونه از اون صرفه نظر کنه مگه اينکه يا مقدار عبارت شرط در طول حلقه برنامه تغيير کنه و يا نويزي شديد باعث اين تغيير بشه که البته دومي دائمي نميتونه باشه بنابراين اگه برنامه در محيط هاي ديگه باز هم همين مشکل داشت احتمالا مشکل اولي باعث شده
    حالا اگه وسط برنامه اينتراپت هم رخ بده بازم تاثيري نداره
    براي جلوگيري از اين مشکلات تو محيط هاي نويز پذير ميشه از WD استفاده کرد
    براي کاهش نويز هم روش هاي مختلفي وجود داره که فکر کنم در مجله نويز بصورت مفصل بحث شده
    [size=1.45em][glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow][/size]
    • [li]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[/li]
    2008/06/02
    مشهد
    126
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ADMlN
    يه عبارت شرطي مثل BTFSS برسي ميشه و درصورتي که شرط درست نباشه خط بعدي که ميتونه دستور GOTO باشه اجرا ميشه
    بنابراين به خودي خود ميکرو نميتونه از اون صرفه نظر کنه مگه اينکه يا مقدار عبارت شرط در طول حلقه برنامه تغيير کنه و يا نويزي شديد باعث اين تغيير بشه که البته دومي دائمي نميتونه باشه بنابراين اگه برنامه در محيط هاي ديگه باز هم همين مشکل داشت احتمالا مشکل اولي باعث شده
    براي کاهش نويز هم روش هاي مختلفي وجود داره که فکر کنم در مجله نويز بصورت مفصل بحث شده
    بله ! دوست عزیزمون بسیار عالی توضیح دادن ! کاملا صحیحه . با اجازه منم چندتا روش بزارم !
    اگه میکروتون قفل میکرد ( یعنی دیگه اصلا هیچی اجرا نمیشد ) ین عمل از وقفه ها یا از نویز میتونست باشه ( به احتمال بالای 90% ) . اما شما این مشکل رو ندارین . از wd هم استفاده ی آزاد نکنید بهتره چون ممکنه مشکل ریست شدن پیدا بکنید در بعضی از برنامه ها . همونطور که دوستمون گفتن wd رو فقط در صورتی که در شرایط نویز فوق العاده هستین ، بهتره استفاده کنید . ( کار باهش به صورت حرفه ای واقعا سخته و معمولا در اسمبلی همیشه استفاده میشه و با دستورات شما به مشکل میخوره ) .
    اما مشکل شما به احتمال 90% از برنامه هستش و کار با رجیستر هاتون . 9% هم از stack ها میتونه باشه . شما باید رجیستر هاتون رو چک کنید . احتمالا یک رجیستر رو چندجا باهم استفاده میکنید و به خاطر همین قاط میزنه . این حالت در برنامه های چندبخشی زیاد پیش میاد . من در این جور مواقع رجیسترهای اصلیم رو جای دیگه ( تو رجیستر دیگه ای ) سیو میکنم و بعد از زیربرنامه ی فرعی ، دوباره بارگیری میکنم . یکم سخته دیگه ! اما دقت کنید . فقط به برنامه ی خودتون برمیگرده . مشکل همه هستش ( از جمله خودم !) وقتی برنامه درست کار نمیکنه ، میکرو و کامپایلر و حتا خود کامپیوتر (!) رو میبرم زیر سوال ! فکر میکنم اونا خرابن ! در صورتی که مشکل 99% از خود برنامم بوده و کمتر از یک هزارم درصد از کامپایلر بوده و 1% از میکرو !
    موفق و شاد باشید .
    if all men are the same
    then
    why do women take so long to choose one ?
    2011/01/29
    تهران
    484
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ADMlN
    جناب admin ، از توضيحاتتون خيلي متشکرم .
    من عبارت while1 يا for;; رو برداشتم و جاش اين رو گذاشتم:
    loop:
    goto loop;
    ولي باز هم از اين دستور مي پره و باقي خطوط زيرش رو اجرا مي کنه.
    والا من نويز زيادي تو مدارم ندارم . خارج از مدار هم کامپيوترمه ، يه اسپيکره ، آداپتور و ديگر هيچ!
    2008/10/29
    2,098
    219

سلام
    پیشنهادم این هست سورس برنامتون رو کامل قرار بدین
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2011/01/29
    تهران
    484
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط baby_1
    سلام
    اين مشکل قبلا براي من اتفاق افتاده بود واقعا کارم زير سوال رفت اما خدا رو شکر به نتيجه رسيدمارتباط سريال يا دو آداپتور بودن در مدارتون وجود ندارد؟ شرط ديگري وجود ندارد که از حلقه خارج بشين؟
    برنامتون رو بزارين بهتر مي شه نظر داد؟
    سلام جناب baby_1 . مخلصيم .
    ارتباط سريال ندارم البته ميکرو رو گذاشتم با پايه هاي ICSP مدام به کامپيوتر وصله و هر وقت بخوام برنامه رو مي ريزم توش ، حلقه ام هم فقط همين while(1); يا for(;; يا loop; goto loop; هست و شرط ديگه اي توش نيست . ولي از دو تا آداپتور تو مدارم استفاده مي کنم ، يکي 9 ولت که با يه 7805 ميشه 5 ولت و يکي هم 12 ولت براي کار روي شير برقي.
    البته من الان آداپتور 12 ولت رو از برق کشيدم ، پايه هاي مخصوص ICSP رو هم از پروگرامر جدا کردم . ولي بازم براي دستگاه مشکل بوجود مياد ، هم مشکل پريدن از حلقه و هم مشکل هنگ کردن.
    همون طور که در جريان هستيد من از ال سي دي دارم استفاده مي کنم ، ممکنه مشکل از اون باشه ؟ چون وقتي اون رو برمي دارم ديگه نمي تونم با تاچ يه سري دستورات رو به استپ موتورم بدم ، يعني ديگه به اونجا نمي رسه.
    2011/01/29
    تهران
    484
    16

چشم ولي سورس برنامه بدون کتابخونه هايي که دستکاري کردم 1000 خطه !
    http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://mhjmail.persiangig.com/document/step_e_valve_lcd_touch_buzzer_optoswitch%20all.zip
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33