اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک معرفی مارک های مشهور قطعات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک معرفی مارک های مشهور قطعات

سلام
    دوستان همانطور که می دونید تو بازار انواع و اقسام قطعات با مارک های مختلف وجود دارند که بعضا یکی درست کار کرده و دیگری عملکرد مناسبی ندارد یا فوری خراب می شود مثل جنس های بنجل چینی
    من از دوستان خواهش دارم اگه کسی در مورد مارکهای مشهور قطعات لطلاعاتی داره دریغ نفرمایه..خواهشا مارکهای خوب و بد را معرفی فرمایید
    مثلا برای رله چه مارکهایی خوبه و کاراییی بهتری داره؟؟؟؟
    در مورد دیودها و پل دیود ها چه مارکهایی خوبند؟؟؟؟
    در مورد فت ها ؟؟؟
    در مورد ای سی رگلاتور های 7805 و 7812 و 7824 و نوع قابلمه ای و...............
    همچنین در مورد اپتو کوپلر ها (من این سری که خریدم از 10 تا 8 تاش سالم نبود......)
    و نهایتا در مورد خازن و..........
    و ترانزیستور ها..........
    اگر خواستید شماره قطعات را هم میگم...

پاسخ : کمک معرفی مارک های مشهور قطعات

99 درصدشون چینین .
    مارکهای ژاپنی خیلی گرونن . برو تو سایتهای خارجی قیمتاشو ببین .

به نظر من اگه می خوای انبوه بگیری باید اول نمونه بگیری و تستشون کنی . اگه خوب بودن بری بیشتر بگیری .
    من یه بار برای یه مدار 1000 تا خریدم . تقریبا نصفشونو رفتم پس دادم . خازن عدسیهام روشون نوشته بون 104 ولی در واقع 103 بودن .
    خازن الکترولیت 1000 میکرو هاش نشتی داشتن . یعنی من که می خواستم با 1 مگا اهم شارژ کنمشون تا آخر شارژ نمی شدن .
    خازن پلی استر 100 نانو هاش اصلا خازن نبودن . انگار مدار باز بودن .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_hashemi_85
      99 درصدشون چینین .
      مارکهای ژاپنی خیلی گرونن . برو تو سایتهای خارجی قیمتاشو ببین .

به نظر من اگه می خوای انبوه بگیری باید اول نمونه بگیری و تستشون کنی . اگه خوب بودن بری بیشتر بگیری .
      من یه بار برای یه مدار 1000 تا خریدم . تقریبا نصفشونو رفتم پس دادم . خازن عدسیهام روشون نوشته بون 104 ولی در واقع 103 بودن .
      خازن الکترولیت 1000 میکرو هاش نشتی داشتن . یعنی من که می خواستم با 1 مگا اهم شارژ کنمشون تا آخر شارژ نمی شدن .
      خازن پلی استر 100 نانو هاش اصلا خازن نبودن . انگار مدار باز بودن .
      سلام
      منم باهاتون موافقم
      ولی در کل می خواستم لیست مارکهای مشهور را بدونم و از اونها تهیه کنم...
      در ضمن من یه بار خازن خریدم + و - خازن را برعکس زده.. یا از هر 10 تا اپتو کوپلر 521 دوتاش سالم در نیومد تو یه بسته برام............... یا رگلاتوری داشتیم که تو مدار 20 دقیقه هم تاب نمی اورد...........
      باورت میشه اگه بگم دوستان ما رفتند ماژولی خریدند که بیش از یک متر برد نداشت منظورم ماژول ask 433 هست که باید حدا اقل 50 متر برد داشته باشه که با انتن به 3 متر نمی رسید و بگیر نگیر داشت.. و الان تو انبار حدود 1300 تا از اینها موجوده و کاریش نمیشه کرد..................
      همه این ایرادات در کل به کیفیت قطعات بر می گرد و بس
      چون کار ما تجاری هست و اگر کیفیت قطعات نامناسب باشه مسلما به شرکت ضرر میزنه....... و بردی که بیرون میدیم بر می گرده ..........

دیدگاه

مساله فقط مارک نیست یه سری mt8870 با مارک zarlink از بازار گرفته بودم همه از دم خراب بودند
        اتفاقا اطلاع رسانی هم کرده بودم
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=38849.msg190385#msg190385

دیدگاه

من اگه یه روز قرار باشه تیراژو خیلی ببرم بالا ، پامو میذارم چین و ازشرکتهای چینی معتبر خرید میکنم . از آشناها تو کار واردات هستن . میگه تو جنستو بگو من بگم بفرستن .ولی ریسکه دیگه .

به خصوص تو این وضعیت اقتصادی حاظر ما مجبوریم قطعات چینی مصرف کنیم .
          یه روز رفتم 1815 بخرم گفتم 5 تا بده . گفت 4 هزار میشه . چشمام از حدقه زد بیرون . گفتم مگه چه خبر شده .گفت ژاپنین .
          در حالی که اگه بخوای زیاد ببری دونه ای شاید 40 تومن هم نیفته .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X