بسياري از افرادي که گوشي آيفون دارند آرزوي دسترسي به ايميل خود را در هر زمان و هر مکان را دارند. با اين حال پيکربندي حساب ايميل به صورت دستي در آيفون کمي مشکل ميباشد. در اين مقاله گام به گام پيکربندي حساب ايميل خود را در گوشي آيفون براي شما شرح خواهم داد. ( گوشي هايي که IOS 4 يا بالاتر باشند ).
سخت ترين بخش پيکربندي حساب ايميل خود به صورت دستي اين است که بدانيم چه اطلاعاتي را بايد وارد کنيم. هنگامي که شما اين اطلاعات را داشته باشيد پيکربندي بقيه حساب ايميل آسان ميباشد. بنابراين قبل از شروع اجازه بدهيد بدانيم چه اطلاعاتي را ما نياز داريم که داشته باشيم .
آدرس ايميل : آدرس ايميلي که شما تلاش براي راه اندازي آن بر روي آيفون را داريد.
رمز عبور : رمز عبور براي ايميل که شما مي خواهيد آن را راه اندازي کنيد.
نام سرور : Mail.yourdomain.com اگر اين کار نکرد شما اطلاعات اين بخش را با وارد شدن به وب ميل خود در زير Settings و بعدا Email Accounts مي توانيد پيدا کنيد .
حالا که ما اين اطلاعات را آماده کرديم به راه اندازي حساب اميل خود در آيفون مي پردازيم:
1 ) از صفحه اصلي گوشي خود نماد Settings را انتخاب کنيد.
2 ) از منو Mail, Contacts, Calendars را انتخاب کنيد.
3 ) در بخش Accounts گزينه Add Account را انتخاب کنيد.
4 ) بروي Other کليک کنيد.
5 ) در بخش Mail گزينه Add Mail Account را انتخاب کنيد.
6 ) براي Name نام خود را وارد کنيد و براي Email ايميلي را که مي خواهيد آن را راه اندازي کنيد وارد کنيد و پسورد براي اين ايميل را هم وارد کنيد. توضيحات ايميل خود را هم وارد کنيد ( مثال : email account ). اگر چه گوشي شما ممکن است بگويد زمينه هاي زير اختياري ميباشد اما در واقع ابنطور نميباشد و براي راه اندازي حساب ايميل مورد نياز ميباشند.
7 ) براي هر دو Incoming Mail Server و Outgoing Mail Server شما بايد همان اطلاعات را مشابه وارد کنيد . اين امر به احتمال زياد اين گونه خواهد بود mail.YourDomain.com . اگر اين کار نکرد و جواب نداد شما اطلاعات اين بخش را با وارد شدن به وب ميل خود در زير Settings و بعدا Email Accounts مي توانيد پيدا کنيد. براي User Name ايميل خود را وارد کنيد و براي Password پسورد خود را براي اين ايميل هم وارد کنيد.
تب Save را کليک کنيد تا پيکربندي حساب ايميل به پايان رسد. الان اميل خود را چک کنيد اگر با پيغام خطا مواجه شديد اطلاعات خود را دوباره بررسي کنيد و يا اطلاعات server name ممکن است درست نباشد.