اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با بسکام

سلام دوستان
    با بسکام یه برنامه خیلی ساده مینویسم کامپایل میشه، تو پروتئوس هم جواب میده ولی وقتی میریزم رو میکرو جواب نمیده چند تا نسخه مختلفشوم نصب کردم همه همین مشکلو داره.
    ضمنا مشکل از میکرو، پروگرامر و نرم افزار پروگرام نیست چون با برنامه های کدویژن کاملا جواب میده و هیچ مشکلی وجود نداره. :-?
    لطفا راهنمایی کنید. :-?? :-?? :-??

پاسخ : مشکل با بسکام

وقتی تو پروتیوس فایل هگز کار می کنه پس مشکلی نباید از کامپایلر باشه!!
    میشه در مورد مدار، برنامه نوشته شده و نحوه پروگرام کردن تراشه توضیحاتی بفرمایید ؟؟
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

سلام
      به نظر من نسخه هایی که نصب کردی ایراد داره ، سعی کن از ریشه نرم افزار پاک کنی و دوباره نصب کنی
      معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
      اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
      آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
        سلام
        به نظر من نسخه هایی که نصب کردی ایراد داره ، سعی کن از ریشه نرم افزار پاک کنی و دوباره نصب کنی
        خوب من هم این مشکل رو دارم :cry2: یعنی می تونه ایراد از ورژن برنامه باشه؟ولی در ظاهر که همه چی درسته؟شما اگر نسخه قابل اطمینانی از کدویژن و بسکام رو دارید لطفا لینک دانلودش را قرار دهید.متشکرم
        [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
        وبسایت ختم صلوات
        http://www.salavaty.com/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sky_star
          خوب من هم این مشکل رو دارم :cry2: یعنی می تونه ایراد از ورژن برنامه باشه؟ولی در ظاهر که همه چی درسته؟شما اگر نسخه قابل اطمینانی از کدویژن و بسکام رو دارید لطفا لینک دانلودش را قرار دهید.متشکرم
          دوست ما که بالا سوال پرسید از پروگرمر و ارتباطات خود مطمئن بود چون با کدویژن امتحان کرده بود شما اگر با چندتا کامپایلر نمی تونید پروگرم کنید شاید پروگرمر شما مورد داره و نمی شه گفت که ایراد از کامپایلر هستش :eek:
          معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
          اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
          آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
            وقتی تو پروتیوس فایل هگز کار می کنه پس مشکلی نباید از کامپایلر باشه!!
            میشه در مورد مدار، برنامه نوشته شده و نحوه پروگرام کردن تراشه توضیحاتی بفرمایید ؟؟
            عرض کردم، از بابت پروگرامر و میکرو مطمئنم که مشکلی نیست چون با کد ویژن جواب میده
            اما برنامه ای که نوشتم برای تست یه برنامه چشمک زن هستش با کد زیر:
            کد:
            $regfile = "m32def.dat"
            $crystal = 8000000
            Config Portd = Output
            Do
            Set Portd
            Waitms 500
            Reset Portd
            Waitms 500
            Loop
            End
            پروگرامر avr910 هستش و با استفاده از نرم افزار AvrOspII و کد ویژن میکرو رو برنامه ریزی کردم اما با نرم افزار AvrOspII کد هگز بسکام رو میریزم رو میکرو، میکرو برنامه رو اجرا نمیکنه، خود بسکام هم پروگرامر و میکروی متصل به اونو شناسایی می کنه ولی پروگرام نمیکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
              سلام
              چندتا نسخه مختلف رو امتحان کردم مشکل برطرف نشده (برعکس مورد کدویژن تو پست قبلیم)
              بعدم چون تو پروتئوس جواب میده نباید مشکلی وجود داشته باشه!!؟ ~x(
              اما اگه شما نسخه ای داری که ازش جواب گرفتی لطفا لینک دانلودش رو برام بذار اونوم تست کنم. :-??

دیدگاه

دوست عزیز من در فایل زیر برنامه خود رو کامپایل کردم این رو تست کن و نتیجه رو بگو.
                اگه مشکل از کامپایلر باشه الان باید حل بشه.
                http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13526305481.rar
                چرا ناراحتی پاتریک!
                + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
                - از دیدنش ناراحت شدی؟
                + نه
                پس چی ناراحتت کرده
                + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
                تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
                محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akamseda
                  سلام دوستان
                  با بسکام یه برنامه خیلی ساده مینویسم کامپایل میشه، تو پروتئوس هم جواب میده ولی وقتی میریزم رو میکرو جواب نمیده چند تا نسخه مختلفشوم نصب کردم همه همین مشکلو داره.
                  ضمنا مشکل از میکرو، پروگرامر و نرم افزار پروگرام نیست چون با برنامه های کدویژن کاملا جواب میده و هیچ مشکلی وجود نداره. :-?
                  لطفا راهنمایی کنید. :-?? :-?? :-??
                  سلام.احتمال زیاد مشکل از پروگرامز شماست.یک نکته دیگه دقت کن که حتما فیوز بیت های رو درست تنظیم کرده باشی.من هم این مشکل رو داشتم.برنامه ساده نوشتم دیدم کار نکرد.آخرفهمیدم مشکل از فیوزبیت های محترم بودن که فقط نصف سیکل برنامه اجرا میشد(البته پروگرامر من نرم افزاری جدا برای پروگرام و تنظیمات فیوز بیت داره)موفق باشید

دیدگاه

دوست عزیز من در فایل زیر برنامه خود رو کامپایل کردم این رو تست کن و نتیجه رو بگو.
                    من الان تست کردم مشکلی نداره
                    مطمئن بشو فیوزها درست تنظیم شدن
                    ممکنه خود میکرو هم مشکل داشته باشه روی یه میکرو دیگه هم تست کن
                    [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

حل شد اما چرا؟
                      کد هگز شما جواب داد، برنامه تون رو دوباره کامپایل کردم با کد هگز ایجاد شده هم جواب گرفتم ظاهرا با دستور Set و Reset تو برنامه ای که نوشتم مشکل داره!!؟ موقع کامپایل کردن error نمیده ولی رو میکرو جواب نمیده، به نظرتون مشکل از کجاست؟ :-??

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X