اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از خازن 10 میکورفاراد smd به جای دیپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از خازن 10 میکورفاراد smd به جای دیپ

سلام
    من یه تعداد خازن 10 میکروفاراد smf گرفتم
    مثل شیمیایی ها نیستش ! مثل خازن های سرامیکی هستش

اینارو می تونم جای این شیمیایی ها استفاده بکنم ؟ از نظر ولتاژ مشکلی ندارند ؟

پاسخ : استفاده از خازن 10 میکورفاراد smd به جای دیپ

اولا خازن شیمیایی نه بلکه خازن الکترولیت .
    اینا مثل خازن الکترولیت پلاریته ندارند ولی قطعات SMD که روی انها ولتاژ نوته نشده و مثل این ها هست رو هم نباید خیلی ولتاژ بدی منکه حداکثر تا 18 ولت استفاده کردم . البته برایی جایی که داری استفاده می کنی مهم هست که از این باشه یا نه . منظورم اینه که اگر برای خازن در ورودی های میکرو اگه می خواهی بزاری بهتره که حتما از نوع تانتالیوم باشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
      اولا خازن شیمیایی نه بلکه خازن الکترولیت .
      اینا مثل خازن الکترولیت پلاریته ندارند ولی قطعات SMD که روی انها ولتاژ نوته نشده و مثل این ها هست رو هم نباید خیلی ولتاژ بدی منکه حداکثر تا 18 ولت استفاده کردم . البته برایی جایی که داری استفاده می کنی مهم هست که از این باشه یا نه . منظورم اینه که اگر برای خازن در ورودی های میکرو اگه می خواهی بزاری بهتره که حتما از نوع تانتالیوم باشه .
      ورودی میکرو که ....
      مثلاً یه جا برای نویزگیری ، پایه های رگولاتور 3.3 ولت ، مثلا برای max232 و اینجور چیزا که خیلی حساس نیستند
      اگر تا 15 ولت رو قشنگ جواب میدن، دیگه بی خیال خازن های الکترولیتی میشیم و از اینا میزاریم ! اونا خیلی جا میگیرن

دیدگاه

من دیدم تو بعضی از نقشه ها استفاده میشه ولی خوب باید در نظر بگیرید برای هر محدوده فرکانسی چه خازنی کاربرد داره! همچنین ولتاژ
        It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X