اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بالا بردن توان ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بالا بردن توان ترانس

با سلام
    دوستان 2 تا ترانس 12 ولت 75وات دارم چطوری میتونم این دوتا رو به هم وصل کنم که خروجی150 وات بده

پاسخ : بالا بردن توان ترانس

سلام
    بستگی داره به ولتاژ و جریانی که شما لازم دارین
    اگر مثلا هر کدوم 12 ولت هستن و شما 24 ولت نیاز دارین اونها رو با هم سری کنید . در این صورت بهتره جفت اونها جربان یکسانی داشته باشن.
    اگه مثلا جفتشون 12 هستن و شما به 12 ولت با جریان بالاتر نیاز دارین اونها رو با هم موازی کنید و در این حالت هم باید ولتاژ اونها برابر باشه.
    توان در هر دو حالت برابره ولی جریان و ولتاژ برابر نیست.

دیدگاه

من 4 تا لامپ هالوژن 35 وات دارم و دو تا ترانس 12 ولت 70 وات که برای روشن کردن لامپها فقط دو رشته سیم دارم دو تا ترانس را با هم موازی کردم ولی 2 تا بیشتر جواب نمیده هر 4 تا رو میزنم نور ضعیف در حد خاموشی میرسه ممنونم که راهنمایی میکنید

دیدگاه

سلام دوسان.ببخشین که ناخوداگاه اینجادرون بحث واردمیشم.سوالی برام پیشامده که ذهنمودرگیرکرده بابت ترانس.من یکعددترانس کاهنده تکفازدارم که ولتاژخروجیش به اینصورته.سه سرهست وولتاژسراول خروجی باسراخری 56ولت میباشد که هرکدام ازدوتاسرهای خروجی راباسروسط خروجی ولتاژبگیرم 28ولت میباشد.سوالم اینه.که ایااگرسراول باسراخرراباهم متصل ویکی کنم وبه دوسرتبدیلش کنم ایاباتوجه به همون ولتاژ28ولت.ایاتوان دوبرابرمیشودیاخیر؟وایابرای ترانس مشکلسازنیست؟چون درواقع درعمل اتصال کوتاه کرده ام دیگه؟

فرستاده شده از Redmi Note 8 Proِ من با Tapatalk

دیدگاه

[QUOTE=aza0;740373]سلام دوسان.ببخشین که ناخوداگاه اینجادرون بحث واردمیشم.سوالی برام پیشامده که ذهنمودرگیرکرده بابت ترانس.من یکعددترانس کاهنده تکفازدارم که ولتاژخروجیش به اینصورته.سه سرهست وولتاژسراول خروجی باسراخری 56ولت میباشد که هرکدام ازدوتاسرهای خروجی راباسروسط خروجی ولتاژبگیرم 28ولت میباشد.سوالم اینه.که ایااگرسراول باسراخرراباهم متصل ویکی کنم وبه دوسرتبدیلش کنم ایاباتوجه به همون ولتاژ28ولت.ایاتوان دوبرابرمیشودیاخیر؟وایابرای ترانس مشکلسازنیست؟چون درواقع درعمل اتصال کوتاه کرده ام دیگه؟

درود
          اتصال کوتاه دو سر یا سر وسط با هریک از سرهای انتهایی ترانس منجربه سوختن آن خواهد شد.. توان ترانس به قطر سیم پیچ ها و اندازه هسته آن وابسته است برای بالا بردن توان باید هم هسته را بزرگتر کرد و هم قطر سیم پیچهای اولیه و ثانویه را بیشتر کرد.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط saltiti نمایش پست ها
          من 4 تا لامپ هالوژن 35 وات دارم و دو تا ترانس 12 ولت 70 وات که برای روشن کردن لامپها فقط دو رشته سیم دارم دو تا ترانس را با هم موازی کردم ولی 2 تا بیشتر جواب نمیده هر 4 تا رو میزنم نور ضعیف در حد خاموشی میرسه ممنونم که راهنمایی میکنید
          درود
          شما باید هر دو عدد لامپ را به یک ترانس متصل نمایید

دیدگاه

سلام ودرودبرشما

فرستاده شده از Redmi Note 8 Proِ من با Tapatalk

دیدگاه

سلام وقت بخیر راجب ای سی هایی که برا رقص نور داخل اسپیکر ها هست کدرو پاک کردن اگر امکان داره کمک کنید کد آیسی ها چی هست . دوازده ولت dc ورودی برد هست ایت برد دو تا ایسی ۸پایه. داره ** و یدونه میکروفن و تعدادی خازن و مقاومت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahram.ba نمایش پست ها
                سلام وقت بخیر راجب ای سی هایی که برا رقص نور داخل اسپیکر ها هست کدرو پاک کردن اگر امکان داره کمک کنید کد آیسی ها چی هست . دوازده ولت dc ورودی برد هست ایت برد دو تا ایسی ۸پایه. داره ** و یدونه میکروفن و تعدادی خازن و مقاومت
                سلام و درود،
                تاپیک مناسبی انتخاب نکردید.
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

با سلام . اگر عکس دارید ازش بذارید یا کد روی آی سی رو . من با یک مدل شبیه ش مدار دارم . اینجا محل مناسبی برای موضوع شما نیست . در انجمن مربوطه بگذارید

دیدگاه

سلام وقت بخیر
                    معذرت لطفا راهنمای کنید تا به سابت مورد نظرم مطره کنم

دیدگاه

سلام وقت بخیر
                      معذرت لطفا راهنمای کنید تا به سابت مورد نظرم مطره کنم
                      درود،
                      منظور دوستمون تاپیک بوده نه انجمن.
                      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه: