اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال در مورد سیمولینک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال در مورد سیمولینک

سلام دوستان جالبه من تمامی 25 صفحه ای رو که در مورد نرم افزار متلب هست رو گشتم اما نتونستم یه فایل آموزشی در مورد شبیه سازی مدارات در محیط سیمولینک متلب پیدا کنم حالا یه سئوال در این مورد من می خوام یه فیلتر بالا گذر یا پایین گذر که شامل یه خازن و یک مقاومته رو تو محیط سیمولینک شبیه سازی کنم اما برنامه مرتب ارور میده دوستان می تونند نحوه اتصال درست و کشیدن شکل مدار ،دادن ورودی،دیدن خروجی تو اسکوپ رو آموزش بدن ممنون

پاسخ : سئوال در مورد سیمولینک

http://mathworks.ir/matlab-learning/47-********/123-sim1

دیدگاه

ممنون دوست عزیز من این سایت رو دیده بودم این مثالهایی که این سایت زده به صورت بلوک بوده و فقط بدرد درس کنترل می خوره من همونطور که گفتم مشکلم اینه که هر مداری می کشم نمی دونم اتصالاتش درست نیست یا هر مشکلی دیگه ارور میده می خوام نحوه درست کشیدن مدار مثل یه فیلتر RC ساده رو تو محیط سیمولینک یه نفر آموزش بده ممنون

دیدگاه

سلام
        شما میتونید برای پیاده کردن مدار در سیمولینک از کتابخانه simpower استفاده کنین و المانها رو از قسمت elements قرار بدین(در مدلی که ایجاد کردین) منابع رو از قسمت electrical sources و اسکوپ را از کتابخانه ******** در قسمت sinks انتخاب کنید.بعد از قرار دادن المانها در مدل با ماوس میتوانید المانها را بهم وصل کنید و خروجی بگیرید
        اگر باز هم error داد دقیقا بگویید چه error میدهد
        کامیاب باشید

دیدگاه

براتون اینجا یه مثال ساده زدم

http://wars-and-history.persiangig.com/%D8%A8%D8%B1%D9%82/high_pass_filter.mdl

فرکانس قطع در حدود 310 هرتز هست. دوبار روی منبع کلیک کنید تا صفحه مشخصاتش باز بشه و فرکانس رو دوباره تنظیم کنید. اگر فرکانس بالاتر از این فرکانس تنظیم بشه دامنه ولتاژ خروجی با دامنه ولتاژ ورودی برابر می شه(توی اسکوپ ها می شه دید) ولی اگر فرکانس ورودی پایین (فرکانس منبع) اون وقت دامنه موج خروجی خیلی خیلی کم خواهد بود(تقریبا صفر).

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X