اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین مرجع برای PLC s7-300

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین مرجع برای PLC s7-300

سلام هم رشته ای های عزیز :smile:

میدونم کتاب و مراجع زیادی در زمینه PLC هست ولی من فقط این نوع خاص رو مد نظرمه. بهترین مرجع تو این زمینه چیه؟ آیا میشه ایبوک مربوط به کتاب مثلث نارنجی نوشته مهندس سعید غریبی و مهندس هادی غریبی رو از جایی دانلود کرد؟ اگه ایبوک یا جزوه آنلاینی دیگه ای در زمینه PLC s7-300 وجود داره لطفا لینک دانلودشو بذارید و بگید که از چه نظر بهتره :rolleyes:

ببخشید اگه احیانا تاپیکم تکراریه :redface:

پاسخ : بهترین مرجع برای PLC s7-300

خوب کتابشو بخر
    راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

من از همین کتابی که گفتید دارم استفاده می کنم و راضی ام. در این کتاب خود نرم افزار رو با شکل ها و توضیحات فراوون توضیح میده و از این لحاظ ابهامی برات نمی مونه مخصوصا اگه با نرم افزار کار نکرده باشی ولی از طرف دیگه مثالاش کم هست و بعدا که راه افتادی باید از منابع دیگه برای مثال و پروژه استفاده کنی.
      در ضمن با نصب نرم افزاری که تو سی دی همراه کتاب هست مجوزش هم به صورت خود کار نصب می شه و لازم نیست دنبال کرک بگردی.

دیدگاه

سلام. بله همون طور که خودت گفتی سوالت تکراریه: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8623.0
        اونجا هم گفتم که من 3 تا کتاب رو دیدم : مثلث نارنجی، صابکو(ماهر) و مروج که شخصاً از مروج بیشتر خوشم اومد چون در عین کم حجم بودن، کامله و مخصوصاً برای افرادی که برای یادگیری عجله دارن عالیه.
        لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
        لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
        با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
        اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
        يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

در مورد آموزش فارسی PLC S7 300 هم فیلم خواستید این سایت هست . فیلمای آموزشیش خوبه !
          skydoc.ir/199/video-tutorials-plc-s7-300-persian-language-lastest-series.html
          http://www.skydoc.ir/199/video-tutorials-plc-s7-300-persian-language-lastest-series.html

دیدگاه

سلام
            من تازه شروع کردم تو برنلمه بعد دانلود برنامه و قبل شبیه سازی خطای زیر میاد قضیه چیه
            javad1\simatic 300 (1) \cpu 312\...\ob1 - <offline>
            این خطا چی میگه بالاش دوبار کلیک هم میکنم چیزی مشخص نمیشه راهنمایی بفرمایید

مرسی

دیدگاه

سلام

بچه های انجمن سرشون خیلی شلوغه

یه سوال پرسیدیم کسی نیس جواب ده
              ایول دم همتون گرم

دیدگاه

با سلام
                دوست عزیز یه عکس از خطایی که میده بزار

دیدگاه

ممنون
                  مشکلم نرم افزاری بود حل شد

دیدگاه

دانلود کتاب مثلث نارنجی با لینک مستقیم

skydoc.ir/897/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%85%d8%ab%d9%84%d8%ab-%d9%86%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%ac%db%8c-plc-s7-300.html

http://www.skydoc.ir/897/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%85%d8%ab%d9%84%d8%ab-%d9%86%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%ac%db%8c-plc-s7-300.html
                    بهترين راه دشمن تراشي، داشتن و به كار انداختن استعداد و لياقت است.(لاروشفوكو)
                    http://www.skydoc.ir

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                      من دو تا کتاب رو کار کردم یکی ماله فرامرز خوش لفظ که خلاصه و پره مثاله و موضوعات مقدماتی و پیشرفته رو یک جا داره
                      یکی هم کتاب مهندس ماهر ماله انتشارات نگارنده دانش بود که خیلی کامل و مفصل در دو جلد و با مثال های کافیه اما اگه زیاد حوصله توضیحات نداری و می خواهی بیشتر مساله حل کنی اولی بهتره ولی اگه حوصله کافی داری دومی بهتره.

دیدگاه

سلام بر همگی
                        برای اینکه شلوغ نشه تاپیک جدیدی ایجاد نکردم.
                        من میخوام یک پروژه با پی ال سی زیمنس انجام بدم. تو سایت جستجو کردم کمی سردرگم شدم.
                        اول اینکه نرم افزار زیمنس Simatic S7 است یا micro win یا چیز دیگه؟ چند نرم افزار مختلف دیدم. بالاخره کدوم یکی بهتره؟
                        دوم اینکه با هر کدوم از این نرم افزارها کار کنم و با هر مدلی از پی ال سی زیمنس، میشه با Ladder برنامه نوشت؟
                        سوم اینکه ظاهرا نرم افزارهای زیمنس پولی هستند. درسته؟ پس از کجا گیر بیاریم؟
                        ممنون میشم راهنماییم کنین

دیدگاه

با سلام
                          دوست عزیز اول اینکه تمام برنامه Plcها زبان لدر پشتیبانی میکنند برند Plc و نوع آن فرقی نداره
                          simatic s7 v5.x برای برنامه نویسی cpuهای سری 300 و 400 استفاده میشه کا از قیمت بالایی برخوردا هستش ( از 2 شروع میشه به بالا ... )
                          و اما micro win برای سری 200 زیمنس بود که الان دیگه تولید نمیشه و تقریبا هم نایاب شده البته تو ایران خودمون
                          بله نرم افزارها پولی هستند البته کرک برای اون ها وجود داره که میتونی استفاده کنی البته نوع کرک و طرز استفاده خیلی مهمه چون منجر به خسارات جانی و مالی میشه ( تو ایران بجز صنایع نفت - گاز و کلا وزارتی ها همه از کرک استفاده میکنند )
                          دوست عزیز باتوجه به سوال شما پیشنهاد میکنم حتما چند کلاس آموزشی برید و بعد پروژه انجام دهید چون توی کار تازه متوجه میشی که اطلاعاتت خیلی کمه و صرفا موارد پایه هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iNano
                            با سلام
                            دوست عزیز اول اینکه تمام برنامه Plcها زبان لدر پشتیبانی میکنند برند Plc و نوع آن فرقی نداره
                            simatic s7 v5.x برای برنامه نویسی cpuهای سری 300 و 400 استفاده میشه کا از قیمت بالایی برخوردا هستش ( از 2 شروع میشه به بالا ... )
                            و اما micro win برای سری 200 زیمنس بود که الان دیگه تولید نمیشه و تقریبا هم نایاب شده البته تو ایران خودمون
                            بله نرم افزارها پولی هستند البته کرک برای اون ها وجود داره که میتونی استفاده کنی البته نوع کرک و طرز استفاده خیلی مهمه چون منجر به خسارات جانی و مالی میشه ( تو ایران بجز صنایع نفت - گاز و کلا وزارتی ها همه از کرک استفاده میکنند )
                            دوست عزیز باتوجه به سوال شما پیشنهاد میکنم حتما چند کلاس آموزشی برید و بعد پروژه انجام دهید چون توی کار تازه متوجه میشی که اطلاعاتت خیلی کمه و صرفا موارد پایه هست
                            از راهنماییهات ممنونم دوست عزیز
                            راستش من با delta و Fatek کار کردم ولی با زیمنس اصلا کار نکردم. واقعیت اینه که اصلا حوصله کلاس رفتن ندارم. البته فرمایش شما هم میتنه چون به نظرم میرسه زیمنس کمی پیچیده هست.
                            منظورتون از اینکه " نوع کرک و طرز استفاده خیلی مهمه چون منجر به خسارات جانی و مالی میشه" چیه؟ یعنی چی خسارات جانی و مالی؟

دیدگاه

با سلام
                              زیمنس کمی که نه خیلی پیچدست،بد قلق ترین plc همین زیمنس هست کسی اینو یاد بگیره با کمی مطالعه میتونه با برندهای دیگه هم کار کنه
                              من خودم با زیمنس شروع کردم و روی زیمنس تسلط دارم و بعد با دلتا و فتک کار کردم ( به راستی که زیمنس فوق العاده عالی هستش )
                              در مورد کرک نوع لایسنس که وارد میکنید خیلی مهمه . شما اگر لایسنس مناسب وارد نکنید بازهم میتونید با نرم افزار کار کنید فقط در زمان کار سیستم ممکن هست با مشکل مواجه بشید در نتیجه سیستم متوقف میشه و خساراتی که به بار میاره خب خودش خیلی مهمه ( مثل توقف سیستم و ضرری که کارفرما متحمل میشه و بعضا در مواردی هم بوده سیستم به درستی کار نکرده و اپراتور هم با ذهنیت اینکه میتونه با چند بار استارت استپ سیستم دوباره ران کنه دچار مشکل شده )
                              دوست عزیز شما که با دلتا و فتک کار کردی میتونی از mpu سری ah500 دلتا و در فتک از ma استفاده کنی که به مراتب از نظر هزینه کمتر و شما دیگه نیاز به کلاس و آموزش هم نداری اما اگر در وندور لیست کارفرما باشه که دیگه امری جداگانه هستش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X