اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین سویچ برای 400V - 8A ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین سویچ برای 400V - 8A ؟

یه اینورتور قراره بسازم میخام بدونم قسمت AC سازش که 4 تا قطعه سویچ باید استفاده بشه از چه سویچی استفاده بشه بهتره؟

IGBT - Mosfet - Transistor

پاسخ : بهترین سویچ برای 400V - 8A ؟

اروین چیکار میکنی که اینقدر گیر سوئیچ انتخاب کردنی :icon_razz:
    فرکانسو نگفتی ولی از قیافت معلومه ک ماسفت بدردت میخوره :biggrin:

دیدگاه

50Hz

اینورتور دارم طراحی میکنم... :biggrin:

دیدگاه

اگه میخوایی تجربه ساختن را تجربه کنی که هیچ ولی اگر واقعا نیاز به همچین دستگاهی داری خوب هزینه زیادی داره و طبق مشخصاتی که گفتی باید 3200 وات را سویچ کنی و البته ترانسی با همین توان لازم داری که هزینه بسیار زیادی طلب میکنه

که به نظرم بالای 500 هزارتومن باید حساب کرد

ولی در بازار اینورترهای فرکانس بالایی اومده که وزنش در مقابل اینورتر های فرکانس پایین خیلی کمه و همچنین هزینش هم خیلی کمتره مثلا یه 2کیلو واتی را من دیدم حدود 100 تومن بود

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

اینورتور قرار در نهایت 500W بار روش باشه ولی برای 1000W میخام طراحیش کنم. مشخصات:

ورودی 12V DC
          خروجی 1000W شکل موج هم modified sine wave خواهد بود.

دیاگرام هم اینطوریه که اول با سویچینگ 12 ولت به 310V تبدیل میشه و بعد با یه پل به modified sine wave.

برای سویچ 4.5A 400V کافیه ولی من گفتم جریان رو بیشتر بگیرم که مشکلی پیش نیاد...

نظرتون چیه؟ این چقدر هزینه داره؟

دیدگاه

حتی اگر برای 1000 وات یا همون 500 وات هم بخواهید طراحی کنید بازم قیمت ترانس سرسام آور هست

ترانس 500 واتی یه چیزی بیش از 120 تومن هزینه داره که با این پول میشه یه اینورتر سوئچینگ فرکانس بالا تهیه کرد

مثلا من حدود 3 ماه پیش یه اینورتر 24 به 220 ولت 1000 واتی گرفتم به حدود 60 تومن که وقتی داشتم به خونه میامدم در مغازه سر محله مون وزنش کردم به نظرم 1کیلو و 200 گرم بود

فروشند گفت برای بار های سلفی مناسب نیست یعنی تمامی اینورتر ها به این سبک مناسب نیستن

اینم تصویر از بردش ......

http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13530692191.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط گـــــــــــــیــــــج
              حتی اگر برای 1000 وات یا همون 500 وات هم بخواهید طراحی کنید بازم قیمت ترانس سرسام آور هست

ترانس 500 واتی یه چیزی بیش از 120 تومن هزینه داره که با این پول میشه یه اینورتر سوئچینگ فرکانس بالا تهیه کرد

مثلا من حدود 3 ماه پیش یه اینورتر 24 به 220 ولت 1000 واتی گرفتم به حدود 60 تومن که وقتی داشتم به خونه میامدم در مغازه سر محله مون وزنش کردم به نظرم 1کیلو و 200 گرم بود

فروشند گفت برای بار های سلفی مناسب نیست یعنی تمامی اینورتر ها به این سبک مناسب نیستن

اینم تصویر از بردش ......

http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13530692191.jpg
              من میخام سویچینگ درست کنما! این سویچینگه؟ سویچینگ که اینقدر نباید سنگین باشه؟!!! هسته ETD54 1700W بهمون میده! روی فرکانس50K
              بله برای بار های سلفی ایجاد گرما - مصرف بیشتر و صدا میکنه ولی من فقط یه کامپیوتر و 1 تلوزیون LED که جفتشون سویچینک هستند میخام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                من میخام سویچینگ درست کنما! این سویچینگه؟ سویچینگ که اینقدر نباید سنگین باشه؟!!! هسته ETD54 1700W بهمون میده! روی فرکانس50K
                بله برای بار های سلفی ایجاد گرما - مصرف بیشتر و صدا میکنه ولی من فقط یه کامپیوتر و 1 تلوزیون LED که جفتشون سویچینک هستند میخام.

این اینورتر ها هم سوئچینگ هستن در ورودی 12 ولت را تبدیل به 12 AC و با فرکانس بالا میکنن تا بتونن این توان را از ترانس های هسته فریت کوچیک عبور بدن در خروجی بخاطر نسبت تبدیل ترانس ها 220 ولت با فرکانس بالا داریم که تبدیل به DC میشه و توسط یه پل که روی 50 هرتز نوسان میکنه این ولتاژ 220 ولت DC به 220 ولت AC تبدیل میشه

مگه شما همینا نمیخاین ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط گـــــــــــــیــــــج

این اینورتر ها هم سوئچینگ هستن در ورودی 12 ولت را تبدیل به 12 AC و با فرکانس بالا میکنن تا بتونن این توان را از ترانس های هسته فریت کوچیک عبور بدن در خروجی بخاطر نسبت تبدیل ترانس ها 220 ولت با فرکانس بالا داریم که تبدیل به DC میشه و توسط یه پل که روی 50 هرتز نوسان میکنه این ولتاژ 220 ولت DC به 220 ولت AC تبدیل میشه

مگه شما همینا نمیخاین ؟
                  چرا دقیقا" همینه این 500 تومن در میاد؟ :eek: میشه یگید کجای مدار اینقدر گرون میشه؟

تا اونجایی که من حساب کردم 21 تومن سویچ میخاد. برای دیود هم 4 هزار تومن. ( با این قیمت های الکی!) سیم هم دارم یه قرقره نیم کیلویی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    چرا دقیقا" همینه این 500 تومن در میاد؟ :eek: میشه یگید کجای مدار اینقدر گرون میشه؟

تا اونجایی که من حساب کردم 21 تومن سویچ میخاد. برای دیود هم 4 هزار تومن. ( با این قیمت های الکی!) سیم هم دارم یه قرقره نیم کیلویی.

شما در پاسخ آقای B2 که گفت

نوشته اصلی توسط B2
                    اروین چیکار میکنی که اینقدر گیر سوئیچ انتخاب کردنی :icon_razz:
                    فرکانسو نگفتی ولی از قیافت معلومه ک ماسفت بدردت میخوره :biggrin:
                    گفتید

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    50Hz

اینورتور دارم طراحی میکنم... :biggrin:
                    و منم فکر کردم اینورتر فرکانس پایین که دارای ترانس هسته آهنی هست دارید طراحی میکنید

برای همین گفتم بهتر از سوچینگ استفاده کنید و قیمت هایی را هم که گفتم مربوط به ترانسه هسته آهنی هست

دیدگاه

ترسوندیم بابا :biggrin:

آره من 50Hz رو برای سویچ های انتهایی میخاستم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X