اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری مقدار مایع درون یک مخزن پرتحرک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری مقدار مایع درون یک مخزن پرتحرک

سلام.

دنبال یه روشی هستم که بتونم باهاش میزان لیتر آب درون یک مخزن رو بفهمم.

آب داخل مخزن دائم در حال تلاتم هست.

میتونم مقدار آب وارد شده و میزان آب خارج شده رو حساب کنم و میزان آب داخل مخزن رو بفهمم.

اما این میون ممکنه مخزن سوراخ بشه و تا بخواد تعمیر بشه مقداری آب ازش خارج بشه. اون موقع اون عدد درست نیست.

فرض کنید در مورد شکل مخزن استانداردی وجود نداره و توی شرایط مختلف عوض بشه.

مرسی

پاسخ : اندازه گیری مقدار مایع درون یک مخزن پرتحرک

سلام دوست عزیز
    بهترین راه برای اندازه گیری ارتفاع مایع داخل مخزن....استفاده از سنسور فشار ته مخزنه
    ولی برای دبی ورودی یا خروجی میتونی از توربین زنراتور کوچیک استفاده کنی
    بهتره یه سر به مقالالت ابزار دقیق بزنی
    موفق باشی
    hi miami

دیدگاه

ببینید من آخه نمی خوام ارتفاع مایعرو بفهمم. میخوام بدونم مثلا چند لیتر مایع توی یک مخزنی که ما ابعادش رو نمیدونیم هست. کاری به فشارش ندارم. فقط میزان دقیقش رو میخوام.

مرسی از لطفتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akbar4742
        ببینید من آخه نمی خوام ارتفاع مایعرو بفهمم. میخوام بدونم مثلا چند لیتر مایع توی یک مخزنی که ما ابعادش رو نمیدونیم هست. کاری به فشارش ندارم. فقط میزان دقیقش رو میخوام.

مرسی از لطفتون
        شما برای اون سوراخ شدنی که گقتید از سنسور فشار استفاده کنید
        با 2 تا توربین کوچیک ورود و خروج آب رو کنترول کنید و مقدار فشار (از سنسور) رو داخل یک میکرو ذخیره کنید
        اینجوری 1-مقدار آب ورودی رو دارید 2-مقدار آب خروجی 3-فشار آب که با ارتفاع رابطه داره
        حالا در صورتی که آب اضافه بشه طبیعتا ارتفاع زیاد میشه و مقدار توربین ورودی هم همچنین
        مقادیر جدید رو به حافظه میدید
        اینجوری اگر مقدار توربین های ورودی و خروجی تغییر نکنه ولی ارتفاع مایع تغییر کنه مشخص میشه که مخزن سوراخه
        در واقع همون راه جناب"pesare shoja" بود که من مفصل تر توضیح دادم ! :mrgreen:
        برای تشخیص ارتفاع در حرکت و جلوگیری از خطا هم چند بار نمونه گیری کنید
        مثلا اگر در طول 2 ثانیه مقادیر همگی کمتر بود یعنی مخزن نشتی داره
        مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
        [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

سلام.اگه مخزنتون تحت فشار هوای فشرده و یا نیتروژن نیست میتونید از راحت ترین راه استفاده کنید
          زیر مخزن از سنسور فشار آنالوگ استفاده کنید و برای کالیبره کردنش داخلش 100 لیتر بریزید و خروجیش رو بگیرید.
          کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X