اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه دیجیتال

با سلام
    این مدارات منبع تغذیه دیجیتال تو بازار رو اگه مشاهده کردید ، نوشته جریان قابل کنترل
    میخوام بدونم چطوری این جریان رو کنترل میکنند/؟

ولتاژ هم که متغیر هست؟
    یه سوال دیگه
    از چه توپولوژی هایی استفاده میکنند اینا؟

اگه قیمت تک و دوبل این ها روهم دارید به ما بگید
    مرسی

پاسخ : منبع تغذیه دیجیتال

قیمتش:کرم فروشنده 140 الی کهکشان :surprised:
    چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط صادق ابراهیمی
      قیمتش:کرم فروشنده 140 الی کهکشان :surprised:
      باز الان بخری ضرر نکردی با اینوضع بازار :angry:
      زکات علم نشر آن است
      بیشتر با من اشنا بشین :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
      ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

سلام
        امروز یه مفتش یعنی مفتش گیرم اومد یکی از بچه ها اضافی داشت داد به من :biggrin:
        چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.

دیدگاه

من یک دونه خراب خریدم 20.000 .فروشندش گفت درست نمیشه :cry2: :cry2:
          پیش خودم گفتم اگه همه چیزش سوخته باشه این قاب و ترانسش 20 تومن می ارزه.
          بازش کردم دیدم یکی از خازنهاش لحیمش شل شده قطع شده :mrgreen: :biggrin: :mrgreen:
          درستش کردم مثل ساعت کار میکنه :wow: :applause: :nice:
          ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

حالا به غیر از قیمت کسی میدونه کنترل کننده جریان به چه مفهمومیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_a2008
              حالا به غیر از قیمت کسی میدونه کنترل کننده جریان به چه مفهمومیه

ببین دوست من .
              من دقیقا نمیدونم کنترل کننده جریان چیه و چه کاربردی داره.
              فقط میدونم منبع تغذیه من که 2 امپر است.دو تا ولوم داره.یکی تنظیم ولتاژ.یکی تنظیم جریان.
              وقتی ولوم جریان رو روی یک امپر میزارم.به محض اینکه یک وسیله 2 امپری بهش وصل میکنم بصورت اتوماتیک برق خروجی رو قطع میکنه.
              یعنی اگه 999 میلی امپر ازش بگیری بهت میده.اگه بشه 1 امپر خروجیش قطع میشه.
              :read:من فکر میکنم کاربرد زیادی داشته باشه این کنترل جریان.
              :read:یکی از خوبیهاش هم اینه که اگه حواست نباشه 2 سر سیم خوروجیش به هم بخوره و اتصال کوتاه بشه.هیچوقت منبع تغذیت نمیسوزه.
              بازم از اساتید سوال بفرما.
              ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجید ملوندی

ببین دوست من .
                من دقیقا نمیدونم کنترل کننده جریان چیه و چه کاربردی داره.
                فقط میدونم منبع تغذیه من که 2 امپر است.دو تا ولوم داره.یکی تنظیم ولتاژ.یکی تنظیم جریان.
                وقتی ولوم جریان رو روی یک امپر میزارم.به محض اینکه یک وسیله 2 امپری بهش وصل میکنم بصورت اتوماتیک برق خروجی رو قطع میکنه.
                یعنی اگه 999 میلی امپر ازش بگیری بهت میده.اگه بشه 1 امپر خروجیش قطع میشه.
                :read:من فکر میکنم کاربرد زیادی داشته باشه این کنترل جریان.
                :read:یکی از خوبیهاش هم اینه که اگه حواست نباشه 2 سر سیم خوروجیش به هم بخوره و اتصال کوتاه بشه.هیچوقت منبع تغذیت نمیسوزه.
                بازم از اساتید سوال بفرما.
                کنترل جریان جریان رو قطع نمیکنه ، محدودش میکنه و اگه بار بخواد جریان بیشتری بکشه با افت ولتاژ جریان بار کنترل میشه
                با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                  کنترل جریان جریان رو قطع نمیکنه ، محدودش میکنه و اگه بار بخواد جریان بیشتری بکشه با افت ولتاژ جریان بار کنترل میشه
                  با سپاس
                  منم دقیقا همینو میخواستم بگم نوک زبونم بود :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.
                  تشکر آقای پور ریکنده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                    با سپاس
                    سلام
                    کسی میدونه رله های توی منابع تغذیه چی رو قطع و وصل میکنند؟ چون بعد از قطع کردن، منبع بازم داره جریان میده!ممنون میشم جواب بدید.
                    مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
                    یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

Some dance to remember, some dance to forget

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohele
                      سلام
                      کسی میدونه رله های توی منابع تغذیه چی رو قطع و وصل میکنند؟ چون بعد از قطع کردن، منبع بازم داره جریان میده!ممنون میشم جواب بدید.
                      اقا درسته سوال یکم تابلوه ولی خوب برای من جای سوال داره :redface:اگه خروجی رو قطع میکنه پس چرا هنوز جریان روی پیک مقدار خودش هست؟ :rolleyes:
                      مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
                      یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

دیدگاه

این رله ای که میگی ماله چی مداریه؟
                        کار مدارش چیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجید ملوندی
                          این رله ای که میگی ماله چی مداریه؟
                          کار مدارش چیه ؟
                          ممنون که جواب دادید منظورم رله های توی منابع تغذیه ی ازمایشگاهی هست همونایی که وقتی منبع اتصال کوتاه میشه صداشون در میاد.

دیدگاه

برای کاهش تلفات معمولا ترانس قدرت سه عدد خروجی داره .که به کمک دو عدد رله با توجه به ولتاژ تنظیم شده خروجی روی هر کدوم سوئیچ میشه.معمولا یک سر ترانس برای خروجی های صفر تا ده ولت یکی برای ده تا بیست و یکی برای بیست به بالا .
                            در حالتی که جریان کشیده شده خروجی از حدی که تنظیم کردید بیشتر شد ولتاژ خروجی تا جایی که جریان رو در ماکزیمم تنظیم شده نگه داره به صورت ایجاد تلفات داخلی افت میکنه و اگه افت به اندازه ای باشه که وارد یکی دیگه از این سه محدوده ولتاژی بشه رله مربوطه عمل کرده تا تلفات داخلی کاهش پیدا کنه .مثلا در حالتی که خروجی رو اتصال کوتاه میکنید رله ها طوری عمل میکنند که خروجی از سر صفر تا ده ولت ترانس کشیده بشه و ولتاژ خروجی هم به صورت کامل روی ترانزیستور کنترل جریان افت میکنه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voroojak_52000
                              برای کاهش تلفات معمولا ترانس قدرت سه عدد خروجی داره .که به کمک دو عدد رله با توجه به ولتاژ تنظیم شده خروجی روی هر کدوم سوئیچ میشه.معمولا یک سر ترانس برای خروجی های صفر تا ده ولت یکی برای ده تا بیست و یکی برای بیست به بالا .
                              در حالتی که جریان کشیده شده خروجی از حدی که تنظیم کردید بیشتر شد ولتاژ خروجی تا جایی که جریان رو در ماکزیمم تنظیم شده نگه داره به صورت ایجاد تلفات داخلی افت میکنه و اگه افت به اندازه ای باشه که وارد یکی دیگه از این سه محدوده ولتاژی بشه رله مربوطه عمل کرده تا تلفات داخلی کاهش پیدا کنه .مثلا در حالتی که خروجی رو اتصال کوتاه میکنید رله ها طوری عمل میکنند که خروجی از سر صفر تا ده ولت ترانس کشیده بشه و ولتاژ خروجی هم به صورت کامل روی ترانزیستور کنترل جریان افت میکنه .
                              سلام جناب وروجک ممنونم که جواب دادید دیگه کم کم داشتم نا امید میشدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X