ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2008/02/20
    44
    10

مشکلدر راه اندازي ماژول هاي RF با نام HM-R و HM-T با ميکروکنترلر PIC

با سلام وخسته نباشيد خدمت همه اساتيد محترم
    من دو ماژول HM-R و HM-T دارم چند پروژه براي راه اندازي اين ماژول ها خواندم که با AVR بود به همين دليل من هم تصميم گرفتم براي ساخت يک فرستنده گيرنده 2 کاناله امن از اين فرستنده وگيرنده استفاده کنم چون هم قيمت شان مناسب بود وهم به نظر کارايي خوبي بايد داشته باشند
    اما اين گونه نشد من از اين ماژول ها دوبل تهيه کردم که اگر يکي مشکل داشت ديگري را جايگزين کنم
    مشکل من اينه وقتي ماژول گيرنده رو به پايه RX ميکروکنترلر PIC 16F876A وصل مي کنم ميکرو هنگ مي کنه برنامه فرستنده وگيرنده يک برنامه ساده است فرستنده هر 1 ثانيه يک بار عدد 100 ويک بار 0 را مي فرستد ودر گيرنده اگر عدد 100 بود پورت يک را کاملا يک مي کند وقتي دو ميکرو را سيمي به هم وصل مي کنم مشکلي به وجود نمي آيد اما وقتي از اين ماژول ها استفاده مي کنم ميکرو گيرنده , LED هاي متصل شده به پورت ميکرو به صورت نامنظم وخيلي کوتاه چشمک مي زنند و ضمنا حتي وقتي منفي ميکروکنترلر را قطع مي کنم باز اين کار انجام مي شود اين تست را با هر دو ماژول گيرنده وفرستنده انجام دادم و جواب يکسان گرفتم حتي اين کار را با AT89C2051 نيز انجام دادم ولي باز هم فرقي نداشت اين کار را با انکدر ديکدر PT2272 و PT2262 نيز انجام دادم باز هم فرقي نکرد و ديکدر هنگ مي کرد وتمام خروجيهايش روشن مي شد از درست بودن اتصالات برق تغذيه نحوه سيم بندي برنامه ميکرو مطمئنم اساتيد اهل فن لطفا راهنمايي کنند با تشکر
    آيا تا به حال به اين فکر کرده ايم که نبود قانون کپي رايت در کشور ما چه لطمه بزرگي به کشور ما زده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2008/06/02
    مشهد
    126
    1

پاسخ : مشکلدر راه اندازي ماژول هاي RF با نام HM-R و HM-T با ميکروکنترلر PIC

با سلام خدمت دوست تازه وارد . مبارکاتون باشه !
    این ماژول های شما 5 ولت باید باشن . دقت کنید آی سی rs232 روش داره ؟ اگه داره که مستقیم نباید به میکرو وصل کرد . ولتاژ خروجی رو چک کنید . فرستنده پشت سر هم و بدون فاصله دیتا با سرعت 600 بیت در ثانیه بفرستد . ببینید ولتاژ خروجی گیرنده 5 هستش یا بیشتره . اگه بیشتر هستش ، ماژول شما rs23 هستش و نباید مستقیم به میکرو وصل کرد .
    موفق و شاد باشید .
    if all men are the same
    then
    why do women take so long to choose one ?
    2008/02/20
    44
    10

با سلام
    اين ماژوولي که من تهيه کردم يک طرفه هستش ودر فرستنده فقط پايه هاي تغذيه ديتا و زمين و ودر گيرنده پايه هاي پايه هاي زمين تغذيه فعال سازي و ديتا داره وپروژهايي که باهاشون انجام شده همه اون رو مستقيم زدن به ميکروکنترلر
    باز هم از لطفتون ممنون
    آيا تا به حال به اين فکر کرده ايم که نبود قانون کپي رايت در کشور ما چه لطمه بزرگي به کشور ما زده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2008/10/29
    2,098
    219

سلام
    چک کنین که آیا موقع ارسال گیرنده چشمک می زند یا خیر؟ (منظور ماژول گیرنده هست)
    برای بهتر فهمیدن مشکل سورس برنامه ، نقشه مدار و دقیقا عکس ماژولتون رو قرار بدین
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2008/02/20
    44
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط baby_1
    سلام
    چک کنين که آيا موقع ارسال گيرنده چشمک مي زند يا خير؟ (منظور ماژول گيرنده هست)
    براي بهتر فهميدن مشکل سورس برنامه ، نقشه مدار و دقيقا عکس ماژولتون رو قرار بدين
    با سلام اين يک hmr ,hmt معموليه که فرکانسش 433 وحداکثر نرخ ارسال هم 9600 هست که من از 1200 استفاده مي کنم هرچند کم وزياد کردنش هم تاثير نگذاشت اما يک چيز جالب اينکه در حالت بيکاري 2.56 ولت هر دو تا گيرنده ولتاژ خروجي دارن به نظر شما بدم به يک ترانزيستور npn مشکل حل ميشه خروجيش هم مطمئنم 232 نيست
    اينم لينکش
    http://iran-micro.com/product_info.php/cPath/303_22_169/products_id/314
    2008/10/29
    2,098
    219

سلام
    من قبلا با محصولات همین شرکت اما با HM-TR کار کردم ، اول ببینین شماره آی سی که روی ماژول قرار داده شده هست دقیقا چی هست چون باید تا اینجا مطمئن بشیم که خروجی TTL هست نه RS232
    (متاسفانه در دیتاشیتی که من دانلود کردم توضیحات زیادی در این باره داده نشده است )

اگر اسیلوسکوپ دارین خروجی DATA رو ببینین و آن را در اینجا قرار بدین(احتمال زیاد با توجه به افست سطح صفر خروجیتون RS232 هست که برای این منظور باید بین پایه ی data و میکروتون یک بافر نات و به قول خودتون یک ترانزیستور npn قرار بدین)
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2008/02/20
    44
    10

آخه يک چيزي که هستش وسيگنال ميدم ولتاژش خيلي بال نمي ره البته منظورم اينه که از طريق فرستنده کد مي فرستم
    بعد من خودم توسايت سازنده رفتم ننوشته بود که 232 داره اما براي ماژول هاي hm-tr نوشته بود بعد hm-tr قيمتش 50000 تومن در حالي که اين فقط 9500 تومن قيمتشه که اين باعث مي شه اين 232 نداشته باشه اما در حال تستم
    راستي دارم رو يک پروژه کار مي کنم که ريموت کنترل بايد داشته باشه مي خواستم بپرسم روشي به ذهن شما مي رسه که کد ريموت کنترل هاي مختلف تو بازار رو بهش Learn مثل يک سري گيرنده هاي در بازار اگه لطف کني فکر کني ممنون مي شم
    يک برد که براي باز کردن در پارکينگ وامن بودنش خيلي مهمه باز هم از جوابت ممنون
    يک سوال ديگه داشتم که بعدا ازشما مي پرسم
    2008/10/29
    2,098
    219

سلام
    ان شالله شما تست بگرین که مشکلتون حل بشه
    hm-tr بابت این گرون تر هست که چون مزیتش از این ماژول شما بیشتر و بهتر هست که منجمله دو طرف بودن ارتباط ، تنظیم نرم افزاری ماژول و.... هست ، برای ذخیره و یادگیری بردتون می تونین از حافظه eeprom میکروتون برای این منظور استفاده کنین
    2008/02/20
    44
    10

سلام دوست عزيز لطفا در مورد يادگيري بيشتر توضيح بديد
    مي دونم با اون مي شه اما يک الگوريتم برنامه نويس مي خواد چون نميشه از uart استفاده کرد چون کنترل هاي تو بازار يا 12 بيتين يا 32 بيتن وغيره اينو چجوري بايد به ميکرو فهموند که اين کد مربوط به اين کنترل است تنها چيزي که مي دونم اين است که بايد از پايه اينتراپت خروجي استفاده کرد
    2007/05/02
    1,757
    108

ضمن تشکر از آقای حمید نجفی و سبحان سروری

http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://h-najafi.persiangig.com/Maghalate%20Electronic/PDF%20BY%20SOBHAN%20SARVARI.pdf

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12