اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با mpasm

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با mpasm

من هر پروژه اماده ای که با ASM نوشته شده رو دانلود میکنم و با MPLAB iDE کامپایل میکنم کلی اروور میگیره

من تاحالا با MPLAB کار نکردم

دوستانی که تجربه دارن میشه لطف کنید و توضیح بدید که
    ایا قلق خاصی داره ؟
    MPASM توی MPLAB IDE هست یا یه نرم افزار جداست ؟
    برنامه ای که یا یک ورژن نوشته شده تو ورژن های بالاتر اجرا میشه ؟

پاسخ : مشکل با mpasm

شما ابتدا باید project ایجاد کنید ، از project wizard استفاده کنید
    project --->project wizard
    بعدش نوع میکروکنترلر را مشخص کنید ، از صفحه بعد نوع کامپایلر را انتخاب کنید که اگربا اسمبلی هست شما باید mplab asm 30 را انتخاب کنید
    اگر اسمش نبود باید از سایت میکروچیپ دانلودش کنید نصب کنید اسمش اینجا میاد
    سپس صفحه بعدی از شما میخواد که فولدر پروژه را مشخص کنید که وقتی شما mpasm را نصب کنید در درایو c:\Microchip Solutions v2011-10-18 ذخیره میکنه که شما باید فولدر پروژت را در همین فولدر Microchip Solutions v2011-10-18 بسازی
    از صفحه بعد هم فایلهائی که میخواهی به پروژه ات اضافه بشه اینجا اضافه میکنی البته میتونی هم بعدا این کار را کنی
    بعد هم که از منوی project گزینه make را بزنید خطائی نداشته باشه کامپایل میکنه

اگر هم فایلی که به صورت asm از اینترنت گرفتین خودش به شکل پروژه هست و کنارش فایلهای مورد نیازش را گذاشته اول توی فولدر Microchip Solutions v2011-10-18 یک فولدر بسازید اونجا کپی کنید بعدش از منوی project >open را بزنید به صورت پروژه براتون باز میکنه و فقط کافیه شما نوم میکروکنترلر را مشخص کنید : configure>select device
    همینطور نوع کامپایلر را براش مشخص کنید : project >build option از صفحه جدید باز شده mplab link 30 را بزنید و جلوی heap size عدد 3000 بنویسید .
    همین دیگه project >make اگر خطائی نداشته باشه کامپایل میشه

همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh
      شما ابتدا باید project ایجاد کنید ، از project wizard استفاده کنید
      project --->project wizard
      بعدش نوع میکروکنترلر را مشخص کنید ، از صفحه بعد نوع کامپایلر را انتخاب کنید که اگربا اسمبلی هست شما باید mplab asm 30 را انتخاب کنید
      اگر اسمش نبود باید از سایت میکروچیپ دانلودش کنید نصب کنید اسمش اینجا میاد
      سپس صفحه بعدی از شما میخواد که فولدر پروژه را مشخص کنید که وقتی شما mpasm را نصب کنید در درایو c:\Microchip Solutions v2011-10-18 ذخیره میکنه که شما باید فولدر پروژت را در همین فولدر Microchip Solutions v2011-10-18 بسازی
      از صفحه بعد هم فایلهائی که میخواهی به پروژه ات اضافه بشه اینجا اضافه میکنی البته میتونی هم بعدا این کار را کنی
      بعد هم که از منوی project گزینه make را بزنید خطائی نداشته باشه کامپایل میکنه

اگر هم فایلی که به صورت asm از اینترنت گرفتین خودش به شکل پروژه هست و کنارش فایلهای مورد نیازش را گذاشته اول توی فولدر Microchip Solutions v2011-10-18 یک فولدر بسازید اونجا کپی کنید بعدش از منوی project >open را بزنید به صورت پروژه براتون باز میکنه و فقط کافیه شما نوم میکروکنترلر را مشخص کنید : configure>select device
      همینطور نوع کامپایلر را براش مشخص کنید : project >build option از صفحه جدید باز شده mplab link 30 را بزنید و جلوی heap size عدد 3000 بنویسید .
      همین دیگه project >make اگر خطائی نداشته باشه کامپایل میشه

پروژه امادست مشکل هم 100% نداره از مثال های سایت MICROCHIP هست
      ولی اصلا همچین فولدری ندارم Microchip Solutions v2011-10-18
      چیزای که توی فولدر microchip هست اینا ست
      MPLAB IDE Common
      MPLAB IDE
      MPLAB C32 Suite
      MPASM Suite

دیدگاه

فکر کنم با نصب mplab خود به خود mpasm نصب بشه اگر نبود فایلش را بگیرین نصب کنید ، فولدر برنامه اتون را در شاخه mpasm بسازید .
        طبق توضیحاتی که دادم عمل کنید باید کامپایل بشه

خود میکروچیپ مجموعه کتابخانه هاش را برای خواندن کارت حافظه ، راه اندازی lcd و ... حدودا 150 مگابایت هست گذاشته میتونید دانلود کنید استفاده کنید اون فولدری که گفتم با نصب اینها درست میشه
        کار کردن باهاش آسونه سخت نیست یکمی باهاش کار منید میتونید راه بندازیدش
        برنامه asm نمونه چه کاری انجام میده ؟ مخصوص چه میکروئی هست ؟

همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
        کانت

دیدگاه

با نصب mplab خود به خود mpasm نصب میشه برار !
          ولی اگه اسمبلی هستش میتونین از کامپایلرهای دیگه هم استفاده کنین . وای mplab بهترینه .
          if all men are the same
          then
          why do women take so long to choose one ?

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X