اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالاتی عجیب درمورد تنظیم فیوزبیت ها در کدویژن و بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالاتی عجیب درمورد تنظیم فیوزبیت ها در کدویژن و بسکام

سلام خدمت دوستان گرامی و اساتید عزیز
    من یک میکرو دارم که داخل نرم افزار بسکام فیوزبیت هایش را در حالت 8M داخلی گذاشتم و چندبار پروگرمش کردم بعدش امدم داخل نرم افزار کدویژن یک بار پروگرم شد و حالا دیگه نمی شه oo: می خواستم بدونم وقتی فیوزبیتها را جایی دیگه عوض کردم دیگه نیاز نیست که توی کدویژن عوضشون کنم(قبل ها که این کار نمی کردم مشکلی هم پیش نمی آمد :eek: فکر کنم اصلا نبایدم پیش بیاد :angry
    این موارد باعث شد من پی گیر تغیر فیوزبیت ها در نرم افزار کدویژن بیافتم و سوالاتی مثل همیشه برام پیش آماده که با اجازه شما مطرح می کنم :redface:
    1_باتوجه به دیتاشیت گفته که برای اینکه فرکانس اوسیلاتور داخلی را عوض کنیم باید فیوزبیت های CKSEL3..0 را عوض کنیم باتوجه به جدولی که عکسش را در ادامه می گذارم
    وگفته که باید فیوزبیت CKOPT در حالت unprogrammed (غیربرنامه ریزی شده) باشد ولی توی کتاب اقای کاهه را که نگاه می کردم (صفحه142) نوشته این فیوزبیت همیشه باید در حالت برنامه ریزی شده باشه :eek:
    الان یا unprogrammed می شه برنامه ریزی شده یا من دارم اشتباه می کنم؟؟؟ :eek:
    2_وقتی می خوایم بزاریم روی حالت کریستال خارجی باید طبق شکل زیر فیوزبیتهای را تغیر بدهیم درسته؟؟؟ حالا بخواهیم یک کریستال 16 مگ خارجی بزاریم چی؟؟باید روی حالت1110 بزاریم ؟؟
    3_ خب یکی دیگه هم سوال دارم و اینه که در عکس زیر گذاشتن یا نزاشتن این تیک چه فرقی می کنه ؟؟؟ اگه نزاریم فیوزبیت های زیرش اصلا عمل نمی کنند؟؟؟
    ببخشید که زیاد سوال پرسیدم
    ممنون می شم دوستان راهنمایی بفرمایند :nice:

I'm Very Question and I have more Question,Please Answer All of my Questions

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

پاسخ : سوالاتی عجیب درمورد تنظیم فیوزبیت ها در کدویژن و بسکام

سلام
    1-به مقاله" آموزش پروگرم کردن AVR وشرح کامل فیوز بیت های آن از آقای کمال گیری" رو از نت دانلود کنید اطلاعات بیشتری بدست میارید.
    2-میبینید که 16 مگ توی جدول برا کریستال خارجی نیست.البته دیده بودم یکی از بچه ها توی همین سایت اورکلاک کرده بود.ولی فک نکنم کلاک ایستا باشه.اگه توی دیتا شیت پایین تر برید با استفاده از کلاک RC خارجی تا 12 مگ میتونید داشته باشید.
    3-برداشتن تیک باعث میشه که فیوز بیت هایی که تنظیم کرده اید اعمال نشه.
    چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط صادق ابراهیمی
      سلام
      1-به مقاله" آموزش پروگرم کردن AVR وشرح کامل فیوز بیت های آن از آقای کمال گیری" رو از نت دانلود کنید اطلاعات بیشتری بدست میارید.
      2-میبینید که 16 مگ توی جدول برا کریستال خارجی نیست.البته دیده بودم یکی از بچه ها توی همین سایت اورکلاک کرده بود.ولی فک نکنم کلاک ایستا باشه.اگه توی دیتا شیت پایین تر برید با استفاده از کلاک RC خارجی تا 12 مگ میتونید داشته باشید.
      3-برداشتن تیک باعث میشه که فیوز بیت هایی که تنظیم کرده اید اعمال نشه.
      ممنون @};- @};- @};-
      من خودم بارها کریستال 16 وصل کرده بودم ولی توی نرم افزار بسکام فیوزبیت را تغییر می دادم ، الان توی کدویژن مطمئن نیستم روی این حالتی که گفتم بزارم یا نه :sad:
      مقاله اقای کمانگیری هم نگاه کردم در مورد تنظیم کلاک داخلی صحبتی نکردند :sad:

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

دیدگاه

ممنون @};- @};- @};-
        من خودم بارها کریستال 16 وصل کرده بودم ولی توی نرم افزار بسکام فیوزبیت را تغییر می دادم ، الان توی کدویژن مطمئن نیستم روی این حالتی که گفتم بزارم یا نه :sad:

دیدگاه

رفتم داخل یک کتاب دیگر را نگاه کردم همون برنامه ریزی نشده درسته کتاب اقای کاهه این قسمتش اشتباه بود :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط very question
            رفتم داخل یک کتاب دیگر را نگاه کردم همون برنامه ریزی نشده درسته کتاب اقای کاهه این قسمتش اشتباه بود :sad:
            دقیقا، کتاب کاهه این قسمت رو اشتباه ترجمه کرده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X