ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2008/02/20
    44
    10

آيا کسي تمايل دارد يک HMI با همکاري هم بسازيم

با سلام خدمت دوستان
    خسته نباشيد
    امروز که اومده بودم تو سايت ديدم با علمي دوستان خيلي خوبه اما نمي دونم چرا هيچکس تا حالا نيومده يک محصول صنعتي توليد کنه مثل hmi و plc
    يک hmi در بازار است به نام SH-300 که براي شرکت array هست اين hmi را با چند برند ديگر نيز توليد مي شود مثل lotek و td220 xinji وغيره
    هست ه اصلي اين hmi يک ميکروکنترلر خانواده 8051 هست يک lcd سياه سفيد گرافيکي داره يک برنامه ساده که اونم دقيقا اسمش همينه
    اگه کسي فکر مي کنه مي تونه برنامه هستش رو در بياره چون من خودم نمايندگي فروشش هستم حاضرم باهاش همکاري کنم چون فکر مي کنم کار سختي نباشه
    بعد اين hmi واقعا يک hmi معموليه اگه کسي يک برنامه نويسي کامپيوتر بلد باشه که سورس برنامه رو بنويسه و يک ميکرو که بلد باشه باهاش مد باس plc هاي ارزون تو بازار مثل دلتا و فاتک و ls و xinji ويک پروتکل استاندارد مدباس بزاره اين hmi الان تو بازار 200 هزار تومانه اما شايد به اندازه 80 هزار تومان اگه قطعاتش رو تک خريد کني قطعه نداره فکر مي کنم دوستان با تجربه بتونن ناراحت فروشش هم نباشن من خودم براشون مي فروشم
    من خودم فروشنده قطعات برق صنعتي هم هستم الان کار توليد وسايل داخلي ارزان قيمت خيلي صرف داره مطمئن باشيد اگه اطلاعات شما رو داشتم خيلي زودتر از اين حرف ها خودم ساخته بودم بازم مي گم ناراحت بازار نباشين من مي فروشم چون ما کار اتوماسيون هم انجام مي ديم کسي هم اگه واقعا اطلاعات داشته باشه من هم سرمايه مي زارم هم وقت به شرط اينکه تا آخرش باشه
    آيا تا به حال به اين فکر کرده ايم که نبود قانون کپي رايت در کشور ما چه لطمه بزرگي به کشور ما زده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2012/02/14
    1,185
    73

پاسخ : آيا کسي تمايل دارد يک HMI با همکاري هم بسازيم

با سلام

میشه یکم در مورد این HMI و خصوصیاتش توضیح بدید و برنامه ای که می خواید برای اون نوشته بشه باید دارای چه قابلیت های گرافیکی و فنی و .... باشه ؟ حتما باید با pic باشه ؟

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/05/02
    همدان
    169
    5

سلام دوست عزیز منم علاقه مند شدمولی من avr کارم
    من به آمار زمین مشکوکم...
    اگر این شهر پر از آدم هاست......
    پس چرا این همه دل ها تنهاست؟
    2011/05/01
    566
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد م
    با سلام

میشه یکم در مورد این HMI و خصوصیاتش توضیح بدید و برنامه ای که می خواید برای اون نوشته بشه باید دارای چه قابلیت های گرافیکی و فنی و .... باشه ؟ حتما باید با pic باشه ؟
    دوست من، منم بسیار راغب شدم که بیشتر در مورد ماژولی که فرمودید بدونم...
    زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست
    امتحان ریشه هاست
    ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
    زندگی چون پیچک است
    انتهایش میرسد پیش خدا!
    2008/02/20
    44
    10

سلام دوستان نمي دونم تا حالا کار صنعتي کرديد يا خير اما hmi d يک مانيتور صنعتي است که داراي يک سري قابليت هاي گرافيکي وتا اندازه اي کنترلي است
    به وسيله hmi مي توان به رجيستر ها و فلگ ها وروودي وخروجي plc ها اينورتر ها سروو موتور ها کنترلر حرارت ها درسترسي پيدا کرد و مانيتور ويا تغيير داد hmi ها معمولا با پروتکل هاي استاندارد modbus و tcp ip و profibus و canbus مي تواند به کنترلر هاي صنعتي متصل شود برنامه hmi از طريق يک نرم افزار کامپيتوري نوشته و در داخل آن دانلود مي شود البته توليد نرم افزار hmi رنگي تاچ نيز در ايران توجيه اقتصادي دارد اما اول بهتر است از يک پروژه کوچکتر شروع کرد يک hmi ساده که حتي تاچ نباشد چون دردسر توليد hmi تاچ به مراتب بيشتر است ضمنا لازم نيست حتما با pic باشد حتي مي تواند با يک arm ويا avr باشد به شرط اينکه توانايي پاسخگويي محيط صنعتي را داشته باشد
    http://www.array.sh/sh300E.htm
    اين لينک ارزانترين hmi در بازار ايران است که تقربا قيمت 200 هزار تومان دارد ساده ولي کارآمد است ما چيزي براي شروع در اين حد مي خواهيم نرم افزارش را نيز از همان سايت مي توانيد دانلود کنيد فردا يک عکس از بردش وليست قطعات داخلش مي گيرم ودر سايت قرار مي دهم
    در مورد ساخت اينورتر بيشتر فکر کنيد چون ساده تر وبدن نياز به نرم افزار است وکارهاي انجام شده در ايران در حد آزمايشگاهي دارد مثلا همين تبليغات سايت eca يکي را دارد
    باز از توجهتان ممنون
    http://knowledgeplus.ir/
    آيا تا به حال به اين فکر کرده ايم که نبود قانون کپي رايت در کشور ما چه لطمه بزرگي به کشور ما زده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2008/01/23
    تهران
    435
    13

ال سی ذی 4.3 که گذاشته قیمتش با تاچ مقاومتی من 100 عدد خریداری کردم دونه ایی 50 تومن پای من افتاد ، آی سی که ال سی دی را راه اندازی میکرد توی دلار ارزونی 17 خریدم که الان 50 هزار میخرم ، تا حالا 100 تومن صرفا برای نمایشگرش هزینه شده ، منهای قالب و بقیه آی سی و ترمینالها ...
    پس 200 تومن قیمت مناسبیه ارزش تولید نداره

وقتی ارزش تولید داره که ال سی دی صنعتی ارزون قیمت وارد کنید ،بعدش بله ساختنش چیزی نیست
    دوستم میگفت شرکت ایرانی هم هست که تولید کرده و ارزونتر از خارجی هاست ، اگر اونها تولید کردن بهتره ما تولید نکنیم و بزاریم اونها کار کنند و سود ببرن
    نمیدونم چرا تا یکی یک چیز میسازه همه شروع میکنند به ساختنش بهتره طرح جدید بدین که نون کسی آجر نشه
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت
    2008/02/20
    44
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh
    ال سي ذي 4.3 که گذاشته قيمتش با تاچ مقاومتي من 100 عدد خريداري کردم دونه ايي 50 تومن پاي من افتاد ، آي سي که ال سي دي را راه اندازي ميکرد توي دلار ارزوني 17 خريدم که الان 50 هزار ميخرم ، تا حالا 100 تومن صرفا براي نمايشگرش هزينه شده ، منهاي قالب و بقيه آي سي و ترمينالها ...
    پس 200 تومن قيمت مناسبيه ارزش توليد نداره

وقتي ارزش توليد داره که ال سي دي صنعتي ارزون قيمت وارد کنيد ،بعدش بله ساختنش چيزي نيست
    دوستم ميگفت شرکت ايراني هم هست که توليد کرده و ارزونتر از خارجي هاست ، اگر اونها توليد کردن بهتره ما توليد نکنيم و بزاريم اونها کار کنند و سود ببرن
    نميدونم چرا تا يکي يک چيز ميسازه همه شروع ميکنند به ساختنش بهتره طرح جديد بدين که نون کسي آجر نشه
    سلام دوست عزيز شما اشتباه مي کنيد اين يک hmi سياه سفيد هست با 192*64 که در بازار هم موجود است بعد اين که اصلا تاچ نيست يک سري کليد دارد که مي توان به جاي آن صفحه براي شروع طراحي از يک يري کليد معمولي استفاده کرد
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7