اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی شروع کار با میکروکنترلر AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی شروع کار با میکروکنترلر AVR

با سلام خدمت دوستان و اساتید حقیقتش من خیلی وقته میخوام کار با میکرو رو یاد بگیرم ولی هرکاری کردم نتونستم یاد بگیرم اگه میشه منبعی چیزی که بشه من تازه کار شروع به یاد گرفتن کنم رو معرفی کنن با تشکر

پاسخ : چگونگی شروع کار با میکروکنترلر AVR

سلام
    اگه با زبان c میخوای یاد بگیری pdf آقای سپاس یار. یه سرچ بکنی میتونی دانلود کنی
    کتاب میکرو کنترلرهای AVR و کاربردهای آنها از امیر ره افروز انتشارات نص هم خوبه
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

مشکلی که توی زمینه آموزش (تمامی زمینه ها) دیده می شه اینه که از پایه مطالب رو نمی تونی پیدا کنی
      و هر کسی یه سبکی برای یادگیری داره و باید با توجه به سبک یادگیریش بیاد دنبال مطالب بگرده

مثلا من وقتی شروع کردم هیچی نمی دونستم ولی با کمک دستان به راحتی تونستم خیلی از مباحث رو یاد بگیرم و ازشون هم ممنون هستم و برای تک تکشون آرزوی موفقیت دارم

اما درباره شما ، اول از خودتون بگید سطح اطلاعاتتون از الکترونیک چقدره سابقه کارباهاش داری رشتت چیه سطح تحصیلاتت چقدره و با برنامه نویسی چقدر آشنایید با کدوم زبان برنامه نویسی کردید و ...

مثلا من وقتی یه مثال (چشمک زن) رو به صورت عملی انجام دادم (البته به کمک و راهنمایی دوستان) خیلی از مسائل برام راحتتر جا افتاد و هیچ مشکلی در این زمینه دیگه ندارم و اگه به موردی هم برخورد کردم می دونم باید دنبال چی و چطوری بگردم
      ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
      غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

دیدگاه

من کاردانی الکترونیک هستم و از الکترونیک هم بعضی از مباحث معمولی رو میدونم با برنامه نویسی c هم خیلی کم اشنا هستم اونم یه فایل pdf بود که اموزش برنامه نویسی یه مدارچشمک زن بود که اجراش کردم ولی بعدش موندم که چجوری ادامه بدم و طبق گفته شما نمیدونستم پایه مطالب چیه ادامه اش چجوریه کتاب برنامه نویسی c هم گرفتم که باز اونم بعضی از مباحثش به درد برنامه نویسی میکرو میخو.رد که باز اونم نمیدونستم کدوماش بدرد میخوره و کدومش به درد نمیخوره،
        با تشکر از استادان گرامی

دیدگاه

همین مدار چشنک زن رو که کار کردی شروع خوبیه. پیشنهاد من هم pdf آقای سپاس یار هست.
          http://www.4shared.com/get/q5BLPVM0/...25F16ED7.dc323
          چون هم ساده توضیح داده و هم بعد از هر مبحثی یه پروژه عملی و ساده رو آموزش داده که به یادگیری و راه افتادن افراد مبتدی کمک میکنه. فایل های مربوط به پروژه ها هم ضمیمه شده.

دیدگاه

با اجازه اساتید
            ب نظر من اگه از همین مدارهای ساده(مثل چشمک زن)شروع کنی و خودت ب صورت عملی مدارو ببندی خیلی خوب میشه،مشتاق میشی که ادامه بدی.
            آنکس که تو را شناخت جان را چه کند
            فرزنـــد و عيـــال و خـــانمان را چه کند

دیدگاه

سلام به نظر من برو تو سایت aparat.com سرچ کن آموزش AVR بعد فیلم های آموزشی آقای کی نژاد رو دانلود کن ببین.
              امضا بلد نیستم انگشت میزنم!

http://s1.picofile.com/file/7559155913/wer5tyui.jpg

دیدگاه

سلام. اگه میخوای بیسیک کار کنی، کامل ترین منبع توی اینترنت فعلاً اینه: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=26225.0

ولی خودم از روی کتاب مهندس مهدی عاملی میخونم، کتاب خوبیه. اسم کتاب "میکروکنترلرهای AVR" از انتشارات "امید مهر" هست.
                لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
                لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
                با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
                اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
                يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

یه مشکلی هست کتاب اینقدر گسترده هست که ادم نمیدونه کجاشو بخونه اول چجوری شروعش کنه مثلا یه کتاب avrحدود 700صفحه ست

دیدگاه

قویاً پیشنهاد می کنم فیلم های آموزشی مهندس کی نژاد عزیز که لطف فرمودن و 40قسمت تا به امروز واسه تهیه کردن و واسه دانلود گذاشتن رو تهیه کنی و ببینی!
                    اگر این کار رو بکنی از همون اول اصولی کار با AVR رو یاد میگیری!!!
                    لینک تاپیک مربوطه: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=57531.0

جا داره همینجا از مهندس کی نژاد عزیز (طراح) تشکر کنیم بخاطر این کار ارزشمندشون!

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

پیشنهاد من
                      سعی کن یواش یواش یاد بگیری و واقعا بفهمی دستوری که به میکرو میدی چیکار برات میکنه
                      عجله نکن واسه یاد گرفتن سریع

اهسته و پیوسته برو جلو.سعی کن دستورات و رجیسترها رو کامل یاد بگیری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X