اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با led

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با led

با سلام من یه تابلو ثابت ساختم حدود 2000 تا led توش به کار بردم

نحوه ی اتصال led ها هم به این صورته که 8 تا 8 تا باهم سری میشن و این هشت تایی ها هم با یه مقاومت 10 اهم سری میشن برای جلوگیری از سوختن led و در نهایت تمام هشت تایی ها باهم موازی میشن

جاهایی هم که 8 تا led جا نمیشه مثلا 5 تا میزارم با یه مقاومت مناسب سری میکنم تا جبران 3 تا led بشه که این مقاومت رو با برنامه محاسبه میکنم.

حالا من یه مشکلی دارم اونم اینکه که وقتی با برق مستقیم تمام led ها رو روشن میکنم مشکلی نیست ولی وقتی رقص نور براشون میزارم نور led هایی که 8 تایی هستن کم میشه ولی اون 5 تایی ها که مقاومت دارن نورشون کم نمیشه و خوب جواب میده.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

با تشکر.

اضافه شده در تاریخ :
    :sad: :sad: :sad: اقا تو رو خدا یکی چواب بده خیلی واجبه این مشکل حل بشه :angry: :angry: :angry:

با تشکر.

پاسخ : مشکل با led

مشخصات قطعه سویچ کننده مدار رقص نور چیه؟ولتاژ کاری مدار چقدره؟آیا جریان عبوری از شاخه های متفاوت رو اندازه گرفتید؟اگر نه توصیه میکنم اینکار رو بکنید.در ضمن مقدار مقاومت روی شاخه های مختلف رو با ذکر تعداد LED بفرمایید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bestfriend
      با سلام من یه تابلو ثابت ساختم حدود 2000 تا led توش به کار بردم

نحوه ی اتصال led ها هم به این صورته که 8 تا 8 تا باهم سری میشن و این هشت تایی ها هم با یه مقاومت 10 اهم سری میشن برای جلوگیری از سوختن led و در نهایت تمام هشت تایی ها باهم موازی میشن

جاهایی هم که 8 تا led جا نمیشه مثلا 5 تا میزارم با یه مقاومت مناسب سری میکنم تا جبران 3 تا led بشه که این مقاومت رو با برنامه محاسبه میکنم.

حالا من یه مشکلی دارم اونم اینکه که وقتی با برق مستقیم تمام led ها رو روشن میکنم مشکلی نیست ولی وقتی رقص نور براشون میزارم نور led هایی که 8 تایی هستن کم میشه ولی اون 5 تایی ها که مقاومت دارن نورشون کم نمیشه و خوب جواب میده.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

با تشکر.

http://kit.blogsky.com/1391/07/28/post-35/

دیدگاه

قطعه سویچ کننده مدار BD136 هست و ولتاژ کاری مدار 24 ولت هست و led هایی که استفاده شده 3 ولت هستن.
        مشکل من با تمام کانال ها هست شاید منظورم رو متوجه نشده باشید تمام led ها وقتی 8 تا 8 تا سری میشن نورشون کم هست حتی با برق مستقیم بدون مدار ولی به چشم نمیاد ولی با مدار این نور کمتر میشه و به چشم میاد ولی چه تو برق مستقیم چه با مدار led هایی که 5 تایی باهم سری شدن ( یه مقاومت مناسب برای جبران 3 تا led گذاشته شده ) نور خوبی دارن و تغییر نمیکنن.

این رو هم بگم که وقتی تو رقص نور، کل مدار روشن میشه پایین ترین نور رو داره ولی وقتی یه قسمتی روشن میشه نورش یه مقدار بیشتره ولی باز هم led های 5 تایی نورشون تو هر حالتی از رقص نور ثابته

با تشکر.

دیدگاه

خوب مورد مدارتون اینه که شما خیلی راحت 8 عدد LED با ولتاژ 3 ولت رو سری کردید و به ولتاژ 24 ولت وصل کردید چون در تئوری 8*3= 24 ولت ولی این نکته رو در نظر نگرفتید که در عمل مقداری تلفات ولتاژ روی مقاومت و ترانزیستور دارید.در اصل در ردیفهای 8 تایی یا باید حداقل یک LED رو بردارید یا ولتاژ رو کمی افزایش بدید.و این موضوع که با روشن شدن تمام شاخه ها کاهش نور زیادتر میشه مربوط به جریاندهی منبع تغذیه تون میشه چون در این حالت ماکزیمم جریان عبوری رو دارید واگر منبع نتونه این مقدار رو تامین کنه افت ولتاژ ایجاد میشه.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز برای من مشکلی نداره ولتاژ رو بالا ببرم ولی مقدار مقاومت های بیس تغییر نباید کنه؟

دو تا مقاومت 47 کیلو و 2.2 استفاده کردم که یه سر مقاومت 47 به 24 ولت وصله و یه سر مقاومت 2.2 به uln و اون یکی سر هردوشون به بیس ترانزیستور رفته

اگه نیاز به تغییر باشه برای ولتاژ 28 ولت چه مقاومتی باید بزارم؟

یه سوال هم همیشه برام پیش میاد که نحوه ی محاسبه ی این مقاومت ها چه طوریه؟

با تشکر فراوان..

دیدگاه

سلام کسی نیست؟

دیدگاه

در مورد استفاده از مقاومتها و آیسی uln باید عرض کنم احتیاجی به این کار نیست کافیه پالس فرمان رو با یک مقاومت 1k به بیس بدهید چون سویچ مد نظره نیازی به تغییر نداره.ولتاژ رو تا 28 ولت بالا ببرید و اگر ترانزیستورتون منفیه، و پالس فرمان مثبت،خط منفی رو به امیتر بدهید و کاتد ردیف 8 تایی رو به کلکتور وصل کنید.اما در مورد محاسبه مقاومتها طبق فرمول اصلی ولتاژ=جریان *مقاومت عمل میشه.در هر خط مقدار ماکزیمم جریان مشخصه که میشه 20 تا 30 میلی،مقدار افت ولتاژ لازم روی مقاومت رو هم داریم با یک تقسیم ساده مقدار مقاومت بدست میاد.البته واحدها رو باید به واحد اصلی تبدیل کرد یعنی میلی آمپر به آمپر.ضمنا بجای استفاده از یک مقاومت برای هر خط میتونید تمام خطوط مشابه رو با یک مقاومت پرتوان به ولتاژ وصل کنید.

دیدگاه

با سلام

من می خوام 50 تا led رو که با هم موازیند با میکرو روشن و خاموش کنم .لطفا یه مدار برام معرفی کنین. ال ای دی ها 3 ولتن تغذیه هم 12 ولت .با تشکر

دیدگاه

سلام
                    همشو لازم نیست موازی ببندی
                    هر 3تا ال ای دی رو با یه مقاومت 100 تا 220 اهم با هم سری کن بعد میتونی مستقیما به 12 ولت متصل کنی
                    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X