اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مداری که برای درایو CNC نیازه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مداری که برای درایو CNC نیازه

سلام به دوستان
    من الان چند وقته که تو فکر ساخت CNC ام ولی تو یه قسمت مدار الکترونیکش موندم من از LINUXCNC استفاده میکنم ولی هیچی پیدا نکردم که مدار باید چطور باشه و چه مداری رو طراحی کنم,اگه کسی میدونه یا یه مثال بزنه یا توضیح بده یا یه رفرنس خوب معرفی کنه

مرسی :rolleyes:

پاسخ : مداری که برای درایو CNC نیازه

بسته به نوع موتور مورد استفاده شامل استپر موتور یا سروموتور، باید از درایور مناسبی که بتواند با فرمان های Pulse/Direction موتور مورد نظر را حرکت دهد، استفاده کنید.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با تشکر از لطفتون

نظرم بیشتر به این موضوع است که پروتوکل ارتباطی برای ارتباط بین موتورها و سنسورها و نرم افزار (که حالا میتونه LINUXCNC) باشه چگونه است,و به دنبال یه مدار نمونه میگردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nima_xer
        با تشکر از لطفتون

نظرم بیشتر به این موضوع است که پروتوکل ارتباطی برای ارتباط بین موتورها و سنسورها و نرم افزار (که حالا میتونه LINUXCNC) باشه چگونه است,و به دنبال یه مدار نمونه میگردم
        با سلام
        شما یک سوال خیلی کلی پرسیدی .اینطوری از این تالار جواب نمی گیری . یا یک موضوع مستقیم و مشخص رو مطرح کنید یا اول یکم مطالعه کنید و بعد نقاط مبهم رو سوال کنید :rolleyes:
        البته امید وارم از لحنم ناراحت نشی

http://www.cnckaran.com/proficiency/proficiency.asp
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نه خواهش میکنم
          من در مورد CNC تازه کارم,من بیشتر کارم هوش , MCU,DSP خیلی دوس داشتم بتونم برد CNC برای کار شخصی خودم طراحی کنم

بازم ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X