ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2007/07/20
    4
    0

کمک در مورد اجزاي مدار اينورتر(ac-dc-ac)

سلام دوستان
    تو اين مدار ورودي ولتاژ متناوب تکفاز 549 ولتي هست که اول يکسو ميشه و بعد ولتاژش به 950 VDC مي رسه

مي خواستم بدونم کدوم قسمت مدار اين افزايش ولتاژ رو باعث ميشه ؟ بانک خازني؟يا چاپر؟

اگه ميشه يه توضيح کلي در مورد اين مدار لطف کنيد و در ضمن 950 ولت هم در نهايت به 630 ولت 3 فاز Ac تبديل ميشه

2011/11/10
    53
    0

پاسخ : کمک در مورد اجزاي مدار اينورتر(ac-dc-ac)

سلف ورودي و سوئيچ اول و خازن و مقاومت تشکيله يه مبدله بوست ميدن که کارش افزايش سطحه ولتاژه دي سي هست ،کاش عکسش رو کامل ميذاشتي و ميگفتي توانش چقدر هست و برايه راه اندازيه چي هست .
    خوده مبدله بوست نياز به مطالعه داره ولي به طوره سرانگشتي معاده ي ولتاژه دي سي ورودي و خروجي Vo=Vi/1-D
    D = ديوتي سيکل هست که با آي سي کنترل ميشه ولي به طوره کلي معادلات پيچيده تر از اين هست بسته به باري داري که روش قرار ميگيره .

اضافه شده در تاریخ :
    تو مبدله بوست يه ديود هست ويه سوئيچه قدرته ديگه اينجا به جايه ديود هم يه سوئيچ قدرت ديگه گذاشته .

اضافه شده در تاریخ :
    که کاره متداولي هست .
    2007/07/20
    4
    0

ممنون دوست عزيز اما اينجا ورودي تکفاز 549 ولت متناوب داريم سوال من اينه که مگه ورودي مدار بوست نبايد dc باشه ؟
    مدارش تقريبا کامله تو عکس فقط ترانس کاهنده که 549 ولت تحويل ميده نيوفتاده و خروجي اينورتر که ميره واسه راه اندازي موتور 3 فاز.توان اينورتر 300 کيلوواته

تا اونجا که ميدونم 549 ولت به حدود 950 ولت dc تبديل ميشه و اين ولتاژ بعد از پل 3 فاز igbt به 630 ولت 3 فاز متناوب تبديل ميشه و بعد با يه ترانس کاهنده که تو شکل نيست به 380 ولت تبدبل ميشه

دليل اين تبديلات چيه ؟ چرا بايد تا 960 ولت بالا بره که تو 2 مرحله به 630 و 380 برسه .

من فکر ميکنم سلف ورودي براي از بين بردن ضربان هاي جريان ورودي ناشي از سويچينگ هست که اجبارا اثرشارژ و دشارژش رو روي بالا بردن سطح ولتاژ dc ميزاره .درسته ايا؟
    2011/11/10
    53
    0

با عرضه پوزش ازین که دیر شد
    تو مدار چاپر نیاز نیست ورودی دی سی خالص باشه فقط یک مقداره دی سی باید داشته باشه اونوقت با کنترلر میتونه خروجی تثبیت شده بده اینجا هم اینطور که من دارم میبینم با استفاده از خوده سوئیچ ها یکسوسازی رو انجام داده دیگه از پل دیودی استفاده نکرده .(فکر میکنم اینجوری باشه حدسه من اینه باید بررسی بشه که خوده سوئیچ ها دارن یکسوسازی رو انجام میدن .)اینکه چرا تا 950 بالا میبرن و بعد پایین میارن حدسه من اینه که وقتی فرکانس رو بالا میبرن ولتاژ هم بالا میره که اینا بعد پایین میارن عذر میخوام که علمی و با مدرک صحبت نکردم .اگر وقت بود رو این مدرا کار میکنم و بهتون میگم .با عرض معذرت .
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    136

چاپر ورودی در حقیقت رکتی فایره - یک سوسازه -
    چاپر اصلی همون چاپر خروجی 3 فاز است
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5