اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه استفاده از دیتاست (مجموعه) داده در متلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه استفاده از دیتاست (مجموعه) داده در متلب

سلام دوستان
    من یه سوالی دارم که در اون سوال دیتاست Iris به عوان مجموعه داده در نظر گرفته شده.یعنی باید از دیتاسیت Iris در برنامه مون به عنوان مجموعه داده استفاده کنیم.بعد روی این مجموعه داده کلاس بندی انجام بدیم و اونو به سه کلاس که تو هر کلاس 50 تا نمونه هست تقسیم بندی کنیم.
    استادمون این دیتاست Iris رو به صورت یه فایل TEXT بهمون داده..چه جوری باید ازین دیتا ست در نرم افزار متلب استفاده کرد؟
    که در نهایت بتونم روش کلاس بندی انجام بدم و بعد هم با استفاده از داده هاش شبکه عصبی یک لایه و دو لایه بسازم؟ خیلی فوریه دوستان..کسی میدونه چه جوری؟ :cry:

بعد یه قسمت دیگه سوال اینه که: به منظور تولید دادههای آموزش و آزمون در شبیه سازی هر دسته داده معرفی شده با استفاده ازFold Cross Validation
    استفاده نمایید. کسی میدونه چه جوری میشه این کار رو کرد؟

پاسخ : نحوه استفاده از دیتاست (مجموعه) داده در متلب

بعد اون قسمت اول سوال و فهمیدم. فایل رو با پسوند .dat ذخیره کردم..بعد از دستور load استفاده کردم.کار کرد..امیدوارم درست باشه. :read:

دیدگاه

1-- فایل رو با هر پسوندی ذخیره کنید اما داخلش text با فاصله گذاری نوشته شده باشه متلب بصورت یه ماتریس لودش میکنه. میتونید برای اطمینان تو workspace متلب روی خروجی تابع load (با هر اسمی لودش کردین مثلا n=load(mytext.dat)) که n اسم ماتریستون میشه بعد از لود کردن. با دابل کلیک روی n مقادیر داخلی اونو با فایلتون چک کنید
      2- K fold اینطوری عمل میکنه مجموعه رو به K قسمت تقسیم میکنه k-1 قسمت رو برای آموزش و 1 قسمت رو برای داده های تست در نظر میگیره و فکر میکنم بعد از آموزش جای داده های تست با یکی از قسمتهای مجموعه آموزش تعویض میشه

دیدگاه

سلام.ببخشید من یه سوال داشتم.من یه پروژه دارم به این صورت که باید دیتا ستirisداخل متلب لود کنیم و عملیات classificaationرا با ستفاده از الگوریتم id3 روی این دیتاست اجرا کنیم.ممنون میشم کمکم کنید.

دیدگاه

سلام ببخشید یه سوال دارم
          اگر یک فایل متنی داشته باشیم که داده ها مثلا در n سطر و m ستون نوشته شده اند و بخوایم توی متلب بصورت ماتریس لود کنیم چیکار باید کرد؟با دستور زیر فایل را بصورت ماتریس 1 در N نشون میده امکان این کار هست که بصورت همون ماتریس nدر m نشونش بده یا باید همه داده ها را توی اکسل وارد کنم
          fid=fopen('test.txt'
          B = fscanf(fid, '%f', [1 inf])
          ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
            1-- فایل رو با هر پسوندی ذخیره کنید اما داخلش text با فاصله گذاری نوشته شده باشه متلب بصورت یه ماتریس لودش میکنه. میتونید برای اطمینان تو workspace متلب روی خروجی تابع load (با هر اسمی لودش کردین مثلا n=load(mytext.dat)) که n اسم ماتریستون میشه بعد از لود کردن. با دابل کلیک روی n مقادیر داخلی اونو با فایلتون چک کنید
            با استفاده از دستور Load و کلمه کنترلی 'ascii'

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X