اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

pic18f97j60 ethernet با mikroC

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

pic18f97j60 ethernet با mikroC

سلام به همگی :smile:
    دوستان اگر یادشون باشه ، قبلا یه همچین تاپیکی زده بودم که میخواستم میکرو pic18f97j60 را همراه با ethernet راه اندازی کنم. اون موقع میخواستم با mplab این کار را انجام بدم اما نشد . حالا اومدم با mikroC انجام بدم . اولین برنامه ای که نوشتم ، اترنت را راه اندازی کرد اما دیتا را روی شبکه نمی فرستد . led ها چشمک میزنند اما دیتا ای را که میخواهم را روی شبکه نمی فرستد . من شبکه را با نرم افزار wireshark آنالیز میکنم .
    دوستان اگر با mikroC کار کردید و یا اصلاً کار نکردید اما نکته ای یا ایرادی به منظرتان میرسه لطفاً بگید . اینم سورس برنامه :
    کد:
    #include  "__EthJ60.h"

#define Ethernet_HALFDUPLEX   0
    #define Ethernet_FULLDUPLEX   1

unsigned char  myMacAddr[6] = {0x00, 0x14, 0xA5, 0x76, 0x19, 0x3f} ;  // my MAC address
    unsigned char  myIpAddr[4] = {192, 168, 20, 60 } ;          // my IP address
    //unsigned char  gwIpAddr[4] = {192, 168, 20, 6 } ;          // gateway (router) IP address
    //unsigned char  ipMask[4]  = {255, 255, 255, 0 } ;          // network mask (for example : 255.255.255.0)
    //unsigned char  dnsIpAddr[4] = {192, 168, 20, 1 } ;          // DNS server IP address

unsigned char  destIpAddr[4] = {192, 168, 1, 255 } ;          // my IP address

//unsigned char  dyna[30] ;                       // buffer for dynamic response

unsigned int  Ethernet_UserTCP(unsigned char *remoteHost, unsigned int remotePort, unsigned int localPort, unsigned int reqLength, TEthPktFlags *flags)
        {
        return(0) ;                      // return to the library with the number of bytes to transmit
        }

unsigned int  Ethernet_UserUDP(unsigned char *remoteHost, unsigned int remotePort, unsigned int destPort, unsigned int reqLength, TEthPktFlags *flags)
        {

return(0) ;      // back to the library with the length of the UDP reply
        }

void main() {
          unsigned char txt=0;
          Ethernet_Init( myMacAddr , myIpAddr , Ethernet_FULLDUPLEX );
          Ethernet_Enable( _Ethernet_BROADCAST | _Ethernet_UNICAST );
          UART2_Init(9600);
          // CMCON = 0x07 ;     // turn off comparators
          //PORTA = 0 ;
          TRISA = 0xfc ;

while(1)
           {
               txt = Ethernet_sendUDP( destIpAddr , 10001 , 10001 , "salam", 5 );
               UART2_Write_Text(txt);
               Delay_ms(300);
           }

}
    هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"

پاسخ : pic18f97j60 ethernet با mikroC

destIpAddr باید کامپیوتر مورد نظر باشه . بقیه آدرس ها رو درست وارد کردید ؟ در ضمن توی ویندوز خیلی سخته با این سبک متصل بشید . چون میکرو رو در حالت هاست یا سرور یا کلینت در نظر نگرفتین ، مشکل شناسایی دارین . توی لینوکس بسیار راحتتر آدرس رو پیدا میکنید و راحتتر ( بدون مشکل ) کانکت میتونید بشین . از سمپل های دیگه ی میکرو سی استفاده کنید . مثال که زیاد داره ! این فقط آشنایی اولیه با برنامه هستش .
    if all men are the same
    then
    why do women take so long to choose one ?

دیدگاه

من پیشنهاد میکنم به یه سوئیچ شبکه وصلش کن بعد سئیچو به کامپیوتر وص کن

من مستقیم که وصلش میکنم سالی یه بار نمیدونم چی میشه کار میکنه oo: . همشم قط و وصل میشه ولی وقتی به سوئیچ مودمم وصلش میکنم خوب کار میکنه !
      پشت به کنکور ، رو به سربازی...

دیدگاه

سوئیچ خوب کار میکنه چون شما زمان تاخیرها رو رعایت نکردین . اینتراپت هاش رو باید تنظیم کنید اگه زیربنامه ای به برنامه ی شبکه اضافه کردین . تقریبا مثل کار با پورت USB میمونه . باید دائما فراخوانی بشه وگرنه ویندوز پرتابش میکنه بیرون ! اما چون سوئیچ سورسش مثل لینوکس هستش ، بهتر باهش راه میاد ! همین !
        if all men are the same
        then

دیدگاه

من خیلی شیک و مجلسی برد ایترنت سایتو خریدم. به برنامشم دست نزدم !
          البته اگه میدونستم همون نسخه ی win avr رو میفروشن همچین شکری نمیخوردم نمیدونم چی شد فکر کردم سورسشو آوردن رو کد ویژن. :rolleyes:

حالا با توجه به اینکه من اصا برنامه رو انگولک نکردم . چرا اینطوری میشه ؟ (صفه ی اچ تی ام الی که لود میکنه همون .on و off برا 2 تا led و دو تا خط lcd رو داره و دما و ... ؛ مصمئنا دیدنش)

دیدگاه

نه جانم ! من این برد رو ندیدم . با AVR هم اترنت کار نکردم . اما اگه از سایت خریدین من قبلا هم شنیدم که بدون مشکل کار میکرده . از مدیران خود سایت و مسئول همون قسمت بپرسین . جیگر این بخش مال PIC هستش نه AVR عزیزم !
            موفق و شاد باشید .
            if all men are the same
            then

دیدگاه

نوشته اصلی توسط josef2600
              نه جانم ! من این برد رو ندیدم . با AVR هم اترنت کار نکردم . اما اگه از سایت خریدین من قبلا هم شنیدم که بدون مشکل کار میکرده . از مدیران خود سایت و مسئول همون قسمت بپرسین . جیگر این بخش مال PIC هستش نه AVR عزیزم !
              موفق و شاد باشید .
              oo:
              سوال در مورد Ethernet و ویندوز بود ، کاری بی این نداش که شما فقط pic بلدی جیگر
              در کل ممنون از راهنماییتون
              خوش باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X