اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این باتری نیکل کادمیوم خراب شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

این باتری نیکل کادمیوم خراب شده

سلام
    دوستان من دو تا باتری سری شده نیکل کادمیوم داشتم
    نمی دونم چرا ولی بعد از یکی دو ماه که کارش نزدم اومدم نگاه کرده دیدم که مقاومت دو سرش بینهایت شده
    یعنی اصلا وقتی وصلش می کنم به منبع تغذیه دیگه شارژ نمی شه
    چکار کنم
    باتری ها خراب شده

پاسخ : این باتری نیکل کادمیوم خراب شده

سلام
    چطوری فهمیدی مقاومتش بینهایت شده ؟چون دیگه شارژ نمیشه؟
    مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
    یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

Some dance to remember, some dance to forget

دیدگاه

اره دیگه
      البته گلاب به روتون
      یا اهمتر هم آزمایش کردم؟؟؟؟
      آخه قبلا وصلش می کردم به منبع تغذیه شارژ می شد اما الان دیگه نمی شه
      یعنی جریانی تو باتری ها بر قرار نمی شه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
        اره دیگه
        البته گلاب به روتون
        یا اهمتر هم آزمایش کردم؟؟؟؟
        آخه قبلا وصلش می کردم به منبع تغذیه شارژ می شد اما الان دیگه نمی شه
        یعنی جریانی تو باتری ها بر قرار نمی شه
        :biggrin:
        ولتاژش چقدره؟
        مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
        یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

دیدگاه

هشت دهم ولت
          0.8

دیدگاه

سلام
            اول بدون شارژر و با یه رگلاتور ساده مثل 7805 یا lm317 یه رگلاتور جریان بساز، یعنی حداکثر 9 ولتا به ورودی رگلاتور بده و پایه منفی رگلاتورو با یه مقاومت به پایه خروجی وصل کن.بعد پایه منفی رو به مثبت باطری و سیم منفی تغذیه رو به منفی باطری وصل کن.دو تا باطری رو سری وصل کن.فرمول مقاومت هم از تقسیم 1.25v به یکسوم جریان نامی باطریا به آمپر بدست میاد.حالا بذار باطریا شارژ بشن و کنترل کن ببین ولتاژ هر باطری به بالاتر از یک ولت میرسه یا نه،ولی اگر تغییری نکردن یا داغ کردن دیگه بدرد نمیخورن و خراب شدن و بنداز برن ولی اگه ولتاژ به بالای یک ولت رسید میتونی بذاری داخل شارژر خودش شارژ بشه.البته ممکنه خراب شده باشن و شارژ نگه ندارن یا ظرفیتشون کم شده باشه ولی هیچوقت نذار هیچ نوع باطری ای داغ بشه که هم خراب میشه و هم خطرناکه.زیاد هم با باطریا ور نرو که بشدت سمی و خطرناکن.کلا همه باطریا بعداز مدتی مشخص شارژ خالی میکنند و عمرشون کم میشه.اگه از باطری ای استفاده نمیکنی تا نصفه شارژش کن بعد بذار کنار،البته فقط این نوع باطری.
            موفق باشی
            امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
            از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

من فکر میکنم خراب شده باشه مخصوصا اگر مدت زیادی روی این حالت مونده باشه. حالا شما به پیشهاد جناب student2011 عمل کن شاید جواب بده من که این کارو نکردم.
              موفق باشی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط student2011
                سلام
                اول بدون شارژر و با یه رگلاتور ساده مثل 7805 یا lm317 یه رگلاتور جریان بساز، یعنی حداکثر 9 ولتا به ورودی رگلاتور بده و پایه منفی رگلاتورو با یه مقاومت به پایه خروجی وصل کن.بعد پایه منفی رو به مثبت باطری و سیم منفی تغذیه رو به منفی باطری وصل کن.دو تا باطری رو سری وصل کن.فرمول مقاومت هم از تقسیم 1.25v به یکسوم جریان نامی باطریا به آمپر بدست میاد.حالا بذار باطریا شارژ بشن و کنترل کن ببین ولتاژ هر باطری به بالاتر از یک ولت میرسه یا نه،ولی اگر تغییری نکردن یا داغ کردن دیگه بدرد نمیخورن و خراب شدن و بنداز برن ولی اگه ولتاژ به بالای یک ولت رسید میتونی بذاری داخل شارژر خودش شارژ بشه.البته ممکنه خراب شده باشن و شارژ نگه ندارن یا ظرفیتشون کم شده باشه ولی هیچوقت نذار هیچ نوع باطری ای داغ بشه که هم خراب میشه و هم خطرناکه.زیاد هم با باطریا ور نرو که بشدت سمی و خطرناکن.کلا همه باطریا بعداز مدتی مشخص شارژ خالی میکنند و عمرشون کم میشه.اگه از باطری ای استفاده نمیکنی تا نصفه شارژش کن بعد بذار کنار،البته فقط این نوع باطری.
                موفق باشی
                من نمی فهمم
                من جفت باتری ها رو سری می کنم
                وصل می کنم به منبع تغذیه اما شارژ نمی شه
                این در حالی هست که باتری ها تا چند وقت پیش از آخرین دفعه استفاده کار می کرده و سالم بوده
                ولتاژم هرچی بالا می برم هیچ جریانی بین باتری و منبع تغذیه نیست
                الان خراب شده
                آخه چرا یک دفعه اینجوری شد

دیدگاه

باسلام
                  دوست عزیز متاسفانه این مشکل کمابیش همه باطریهاست.باطری هات خراب شدن بنداز بره. :sad:
                  امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.

دیدگاه

تا حد امکان باتری ها رو تکی شارژ کنید و به صورت سری از باتری استفاده نکنید چون کار استانداردی نیست
                    اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

متاسفانه وقتی اینجوری میشه راهی نداره
                      یک راه داره اگه باطری تون در داره درشو باز کنید حتی اگه باطری خشک هست توش آب اسید اضافه کنید
                      مدت هاست نیستم

دیدگاه

منم فکر نمی کنم درست شه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasalifix
                          متاسفانه وقتی اینجوری میشه راهی نداره
                          یک راه داره اگه باطری تون در داره درشو باز کنید حتی اگه باطری خشک هست توش آب اسید اضافه کنید
                          باطری نیکل کادیوم مگه آب اسید لازم داره؟
                          زندگی پر ز وجود است ولی ..
                          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

یک راه داره اگه باطری تون در داره درشو باز کنیدحتی اگه باطری خشک هست توش آب اسید اضافه کنید
                            شما تست کردید؟
                            نتیجه داد؟!

دیدگاه

شما تست کردید؟
                              نتیجه داد؟!
                              نه بابا اشتباه متوجه شدین، این دوستمون فکر کرده نوع باطری مورد بحث اسیدیه که میگه اسید بریز توش.درصورتی که منظور سوال نیکل کادمیوم بود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X