ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    2011/08/23
    دامغان
    621
    11

این باتری نیکل کادمیوم خراب شده

سلام
    دوستان من دو تا باتری سری شده نیکل کادمیوم داشتم
    نمی دونم چرا ولی بعد از یکی دو ماه که کارش نزدم اومدم نگاه کرده دیدم که مقاومت دو سرش بینهایت شده
    یعنی اصلا وقتی وصلش می کنم به منبع تغذیه دیگه شارژ نمی شه
    چکار کنم
    باتری ها خراب شده
    2012/07/27
    اصفهان
    126
    0

پاسخ : این باتری نیکل کادمیوم خراب شده

سلام
    چطوری فهمیدی مقاومتش بینهایت شده ؟چون دیگه شارژ نمیشه؟
    مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
    یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

Some dance to remember, some dance to forget
    2011/08/23
    دامغان
    621
    11

اره دیگه
    البته گلاب به روتون
    یا اهمتر هم آزمایش کردم؟؟؟؟
    آخه قبلا وصلش می کردم به منبع تغذیه شارژ می شد اما الان دیگه نمی شه
    یعنی جریانی تو باتری ها بر قرار نمی شه
    2012/07/27
    اصفهان
    126
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mmh1
    اره دیگه
    البته گلاب به روتون
    یا اهمتر هم آزمایش کردم؟؟؟؟
    آخه قبلا وصلش می کردم به منبع تغذیه شارژ می شد اما الان دیگه نمی شه
    یعنی جریانی تو باتری ها بر قرار نمی شه
    :biggrin:
    ولتاژش چقدره؟
    مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
    یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

2011/08/23
    دامغان
    621
    11

هشت دهم ولت
    0.8
    2012/06/11
    681
    29

پاسخ : اين باتري نيکل کادميوم خراب شده

سلام
    اول بدون شارژر و با يه رگلاتور ساده مثل 7805 يا lm317 يه رگلاتور جريان بساز، يعني حداکثر 9 ولتا به ورودي رگلاتور بده و پايه منفي رگلاتورو با يه مقاومت به پايه خروجي وصل کن.بعد پايه منفي رو به مثبت باطري و سيم منفي تغذيه رو به منفي باطري وصل کن.دو تا باطري رو سري وصل کن.فرمول مقاومت هم از تقسيم 1.25v به يکسوم جريان نامي باطريا به آمپر بدست مياد.حالا بذار باطريا شارژ بشن و کنترل کن ببين ولتاژ هر باطري به بالاتر از يک ولت ميرسه يا نه،ولي اگر تغييري نکردن يا داغ کردن ديگه بدرد نميخورن و خراب شدن و بنداز برن ولي اگه ولتاژ به بالاي يک ولت رسيد ميتوني بذاري داخل شارژر خودش شارژ بشه.البته ممکنه خراب شده باشن و شارژ نگه ندارن يا ظرفيتشون کم شده باشه ولي هيچوقت نذار هيچ نوع باطري اي داغ بشه که هم خراب ميشه و هم خطرناکه.زياد هم با باطريا ور نرو که بشدت سمي و خطرناکن.کلا همه باطريا بعداز مدتي مشخص شارژ خالي ميکنند و عمرشون کم ميشه.اگه از باطري اي استفاده نميکني تا نصفه شارژش کن بعد بذار کنار،البته فقط اين نوع باطري.
    موفق باشي
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.
    2012/07/27
    اصفهان
    126
    0

من فکر میکنم خراب شده باشه مخصوصا اگر مدت زیادی روی این حالت مونده باشه. حالا شما به پیشهاد جناب student2011 عمل کن شاید جواب بده من که این کارو نکردم.
    موفق باشی.

2011/08/23
    دامغان
    621
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط student2011
    سلام
    اول بدون شارژر و با يه رگلاتور ساده مثل 7805 يا lm317 يه رگلاتور جريان بساز، يعني حداکثر 9 ولتا به ورودي رگلاتور بده و پايه منفي رگلاتورو با يه مقاومت به پايه خروجي وصل کن.بعد پايه منفي رو به مثبت باطري و سيم منفي تغذيه رو به منفي باطري وصل کن.دو تا باطري رو سري وصل کن.فرمول مقاومت هم از تقسيم 1.25v به يکسوم جريان نامي باطريا به آمپر بدست مياد.حالا بذار باطريا شارژ بشن و کنترل کن ببين ولتاژ هر باطري به بالاتر از يک ولت ميرسه يا نه،ولي اگر تغييري نکردن يا داغ کردن ديگه بدرد نميخورن و خراب شدن و بنداز برن ولي اگه ولتاژ به بالاي يک ولت رسيد ميتوني بذاري داخل شارژر خودش شارژ بشه.البته ممکنه خراب شده باشن و شارژ نگه ندارن يا ظرفيتشون کم شده باشه ولي هيچوقت نذار هيچ نوع باطري اي داغ بشه که هم خراب ميشه و هم خطرناکه.زياد هم با باطريا ور نرو که بشدت سمي و خطرناکن.کلا همه باطريا بعداز مدتي مشخص شارژ خالي ميکنند و عمرشون کم ميشه.اگه از باطري اي استفاده نميکني تا نصفه شارژش کن بعد بذار کنار،البته فقط اين نوع باطري.
    موفق باشي
    من نمی فهمم
    من جفت باتری ها رو سری می کنم
    وصل می کنم به منبع تغذیه اما شارژ نمی شه
    این در حالی هست که باتری ها تا چند وقت پیش از آخرین دفعه استفاده کار می کرده و سالم بوده
    ولتاژم هرچی بالا می برم هیچ جریانی بین باتری و منبع تغذیه نیست
    الان خراب شده
    آخه چرا یک دفعه اینجوری شد
    2012/06/11
    681
    29

باسلام
    دوست عزيز متاسفانه اين مشکل کمابيش همه باطريهاست.باطري هات خراب شدن بنداز بره. :sad:
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.
    2012/06/06
    همه جا هیچ جا
    561
    13

تا حد امکان باتري ها رو تکي شارژ کنيد و به صورت سري از باتري استفاده نکنيد چون کار استانداردي نيست
    [size=18pt]اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست[/size]
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21