اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نرم افزار ارسال و دریافت دیتا از پورت سریال با نرخ غیر استاندارد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نرم افزار ارسال و دریافت دیتا از پورت سریال با نرخ غیر استاندارد

با سلام
    تمام نرم افزارهای موجود فقط با بودریتهای استاندارد کار می کنند ولی من دنبال نرم افزاری هستم که نرخ ارسال و دریافت رو بشه دستی ست کرد .
    مثل همین ترمینال کدویژن باشه ولی بصورت دستی بشه یه باودریت مثلا 13300 رو تنظیم کرد .
    کسی سراغ نداره ؟

پاسخ : نرم افزار ارسال و دریافت دیتا از پورت سریال با نرخ غیر استاندارد

کسی نمی تونه کمک کنه
    یا لااقل خودش یه برنامه اینطوری روی کامپیوتر نوشته باشه

دیدگاه

نمیشه هر عددی که خواستی بزاری
      اگه قرار بود هر مقدار دلخواه باشه خب گیرنده چطوری خودش تنظیم میکرد؟
      [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

ه قرار بود هر مقدار دلخواه باشه خب گیرنده چطوری خودش تنظیم میکرد؟
        خوب گیرنده هم با همان باودریت کار می کرد این که مشکلی نداره؟
        من منظورتون رو متوجه نمی شم.
        ولی من می دونم که مثلا استاندارد iso7816 با باودریتهایی کار می کنه که برای ما استاندارد نیستند .
        ضمن اینکه توی خود avr هم شما می تونید بسیاری از باودریتهای غیر استاندارد رو با استفاده از رجیسترهای مربوطه ست کنید .
        البته شاید هر باودریتی دقیق درنیاد ولی بعضیها هم با توجه به کریستال میکرو دقیق و خوب هستند .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط داریوش عباسی
          خوب گیرنده هم با همان باودریت کار می کرد این که مشکلی نداره؟
          من منظورتون رو متوجه نمی شم.
          ولی من می دونم که مثلا استاندارد iso7816 با باودریتهایی کار می کنه که برای ما استاندارد نیستند .
          ضمن اینکه توی خود avr هم شما می تونید بسیاری از باودریتهای غیر استاندارد رو با استفاده از رجیسترهای مربوطه ست کنید .
          البته شاید هر باودریتی دقیق درنیاد ولی بعضیها هم با توجه به کریستال میکرو دقیق و خوب هستند .
          ببین چون این یه ارتباط غیر همزمانه شما لحظه شروع سیگنال که نمیدونید
          به علاوه باود معمولا با تقسیم فرکانس کاری یه کریستال در یه عدد صحیح تولید میشه
          اگه توجه کرده باشی تموم باود ها همگی مضربی از یه مقدار ثابت هستند
          با سخت افزار ساده نمیشه اینکار کرد
          با برنامه نویسی کمی دشواره و خیلی هم دقیق نمیشه
          بهترین راه اینه که یه PLL دیجیتالی طراحی کنی تا بتونی باود خاصی بوجود بیاری
          البته عیب این روش اینه که محدوده باود خیلی کم میشه

دیدگاه

با تشکر از شما
            من سمت میکرو رو درست کردم و می دونم که دیتاها با چند باودریت غیر استاندارد ارسال میشه با اسکوپ هم دیدم کاملا درسته . مشکل من سمت کامپیوتره ، من یک برنامه روی کامپیوتر نیاز دارم تا دیتاهایی که می فرستم رو ببینم.
            در مورد موضوعی که شما فرمودید یقینا هر باودریتی رو نمیشه به سادگی درست کرد و من هم با شما هم عقیده هستم ولی در مورد همزمان یا غیر همزمانی گیرنده از روی start bit می فهمه که دیتا می خواد بیاد و چون باودریت و سایر مشخصات ست شده برای اون پس نمی تونه مشکلی داشته باشه

دیدگاه

سلام

می تونی از putty استفاده کنی، می تونی باود ریت رو دستی تنظیم کنی
              ولی تا اونجا که من می دونم نرخ ارسال استاندارد سریال باید ضریبی از عدد 600 باشه
              مشکلی نیست که آسان نشود مرد میخواهد که هراسان نشود

دیدگاه

لینکی برای دانلود این نرم افزار دارید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط داریوش عباسی
                  در مورد موضوعی که شما فرمودید یقینا هر باودریتی رو نمیشه به سادگی درست کرد
                  PC از خروجی تایمر برای باود استفاده میکنه که همونطوری که دوستمون گفته هر مقداری نمیتونه باشه
                  شما چه مقداری مد نظر دارید؟

دیدگاه

یکی از باودریتهایی که من نیاز دارم 13.3 کیلو هست که البته در استاندارد iso7816 استفاده می شه و پرسسورهای آرم معمولا این باودریت رو مستقیم پشتیبانی می کنند

دیدگاه

کامپیوتر فقط مقادیر 9600 و 19200 قبول میکنه
                      من میرم بگردم ببینم میشه با اسمبلی کاری کرد
                      هرچند بعید میدونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X