اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اب جوش سیار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اب جوش سیار

سلام
    من می خوام یک دستگاه اب جوش سیار درست کنم اما در نحوه ذخیره ی انرژی الکتریکی و ولتاژ آن و دادن برق به المن ها مشکل دارم ممنون میشم کمکم کنید :question:

پاسخ : اب جوش سیار

باطری seald lead asid.
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

ایشون می خواهند انرژی مورد نیاز المنت ها رو ذخیره کنند.
      اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

جوشاندن آب انرژی زیادی میخواد .. چون شما تصمیم دارید کتری تون قابل حمل باشه باید حجم آب رو بگید که بر حسب اون انرژی مورد نیاز رو محاسبه کنیم تا نوع باطری مشخص بشه
        برای اینکه یک گرم(1 سی سی) آب صفر درجه رو برسونید به 100 درجه تقریبا 420ژول انرژی لازم دارید
        یک استکان معمولی تقریبا 200 گرم آب داره (0.2 لیتر). برای اینکه دمای این مقدار آب رو برسونید به 100 درجه به 420* 200 =84000 ژول انرژی احتیاج دارین
        برای نیم لیتر آب ==> 210000 ژول

برای اینکه یک استکان آب رو در نیم ساعت بجوشونید(یا حداقل دما رو ببرید به نقطه جوش) باید هر ثانیه 46 ژول تحویل المنت های 12 ولتی بدید (باطری سیلد اسید حداقل 38آمپر ساعتی لازمه)
        محدودیت جریان دهی باطری های سیلد اسید باعث میشه "آب جوش سیار" غیر قابل حمل باشه
        قیمت باطری 12 ولتی 7.2 آمپر ساعتی حدودا 40 تا 50 هزار تومن (پیدا کنید پرتقال فروش را)
        با باطری 38 آمپرساعتی میتونید 10 تا20 بار 200 گرم آب رو به دمای جوش برسونید

-
        باطری لیتیوم یون محدودیت جریان باطری های سیلد اسید رو ندارن و بسته به نوعش میتونن از 2 تا 30 برابر ظرفیت نامی جریان دهی داشته باشن. سبک تر ، کم حجم تر و گرونتر هستند
        ولتاژ سلول های لیتیوم یون از 3.7 تا 4.2 متغییرن
        بر فرض برای اینکه بتونید 10 تا 15 بار دمای یک استکان آب رو تا 100 درجه بالا ببرید باید 6 سلول 14.5 آمپرساعتی رو سری کنید
        باطری های لیتیوم یون به خاطر اینکه میتونن جریان های بالایی بدن میشه دمای آب رو در زمان خیلی کمتری(نسبت به باطری سیلد اسید) به نقطه جوش رسوند

المنت رو هم باید با توجه به نوع و تعدادباطری و ولتاژ و حداقل زمان ، انتخاب کنید
        (مدارات شارژ و محافظ باطری هم که دیگه لازم به گفتن نیست باید باشن)

در هر صورت این کار هزینه زیادی داره بهتره ببینید از منابع اطراف میتونید استفاده کنید ?!! مثل باطری ماشین و دکل برق و..
        زندگی پر ز وجود است ولی ..
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

به جای باتری از سوخت استفاده کنید
          مثلا اتانول
          اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

ایا المنتی هست که بشه تو ماشین اب جوش درست کرد؟
            من دستگاهی دیدم که فلاکس مانند بود ولی اینطور شنیدم فقط گرم می کنه جوش نمی یاره
            من می خوام درست کنم میشه راهنمایی کنید؟
            من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X