اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هشدار کاهش حجم آب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هشدار کاهش حجم آب

با سلام
    بنده نیاز به مداری دارم که وقتی حجم آب مخزنی کم شد آلارم پخش کنه
    ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : هشدار کاهش حجم آب

خوب این کار رو هم میشه ساده و هم پیچیده انجام داد.نوع ساده اینه که شما از ته مخزن یک لوله شفاف خارج کنید که سطح آب رو نشون میده بعد یک توپ کوچک پلاستیکی داخل لوله میگذاری که بعنوان یک مانع مسیر نور رو قطع کنه حالا با نصب گیرنده نور یک کیت کلید نوری در یک طرف و یک لامپ led در مقابلش روی لوله و در ارتفاع حداقلی که کمتر از اون باید هشدار داده بشه مدار حاضره.اینکار رو میتونید با نصب یک فرستنده و گیرنده اولتراسونیک داخل منبع هم انجام بدید که مدل پیچیده ای که گفتم همینه.

دیدگاه

یه راه استفاده از فاصله سنج الترا سونیک هست بدین شکل که ماژول در بالای مخزن نصب میشه و فاصله سطح آب تا محل نصب به صورت مداوم چک میشه اگه از یک حد کمتر بشه میتونه هشدار بده البته با این روش اگه مخزن متقارن باشه میشه حجم پر دقیق مخزن را در هر لحظه محاسبه کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ramin006
        با سلام
        بنده نیاز به مداری دارم که وقتی حجم آب مخزنی کم شد آلارم پخش کنه
        ممنون میشم راهنمایی کنید
        قصد جسارت ندارم ها ؛ شما یه کم خلاقیت به خرج بده به نیازت میرسی ؛ اگه اطلاعاتت هم از الکترونیک صفره که دیگه هیچی :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی مشرقی
          قصد جسارت ندارم ها ؛ شما یه کم خلاقیت به خرج بده به نیازت میرسی ؛ اگه اطلاعاتت هم از الکترونیک صفره که دیگه هیچی :mrgreen:
          دلاور بنده مقادیری دارم خلاقیت
          هدفم این بود که بدونم آیا سنسور یا سیستمی ویژه ی این مورد وجود دارد یا نه باید از ابتکارات و به قول شما خلاقیت ها استفاده کرد
          ممنون از سایر دوستان که بنده را راهنمایی کردند و همچنین ممنون از شما گرامی :smile:

دیدگاه

قبلا اختراع شده
            نیاز به این همه خلاقیت نیست
            یه فلوتر بخرین قیمتش از 10000 تومن به بالا
            خروجی فلوتر مثل یه کلیده سطح آب از یه حدی کمتر بشه بسته میشه با اون میتونین مثلا یه زنگ یا بوق رو راه بندازین

دیدگاه

میشه یه لینکی قیمتی فروش آنلاینی چیزی از این محصول برای بنده ارسال کنید
              چون من گشتم چیزایی با قیمت های بالا پیدا کردم
              مخزنهای بنده نهایتا 60 سانتیمتر ارتفاع دارند(آکواریوم)
              خیلی ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ramin006
                میشه یه لینکی قیمتی فروش آنلاینی چیزی از این محصول برای بنده ارسال کنید
                چون من گشتم چیزایی با قیمت های بالا پیدا کردم
                مخزنهای بنده نهایتا 60 سانتیمتر ارتفاع دارند(آکواریوم)
                خیلی ممنونم
                شما که گفتین مخزن فکرم به سمت مخزن ذخیره آب رفت اون فلوتر ها برای کار شما بزرگه
                نمی دونم تو اون سایز کوچیک چیز اماده ای پیدا بشه یا نه
                ولی میتونین خودتون با یه شناور کوچولو و یه میکرو سویچ درستش کنین

دیدگاه

سلام
                  منم اولش فکر کردم منظورت مخزن های ذخیره مایعات هست و خواستم میکرو سوئیچ های دیاپازونی و یا لول سوئیچ ها رو معرفی کنم اما از اونجایی که برای آکواریم میخای به درد شما نمیخورخه. بهترین راه استفاده از یه سوئیچ هست که با کاهش سطح آب به واسطه ی چیزی مثل شناور تحریک بشه. میتونی با یه طرح ساده یه بسازیش

دیدگاه

شما که گفتین مخزن فکرم به سمت مخزن ذخیره آب رفت اون فلوتر ها برای کار شما بزرگه
                    نمی دونم تو اون سایز کوچیک چیز اماده ای پیدا بشه یا نه
                    ولی میتونین خودتون با یه شناور کوچولو و یه میکرو سویچ درستش کنین
                    یه ایده دارم تو ذهنم با الگوبرداری از شناورهای دیگ های موتورخونه شوفاژ
                    وقتی که آب زیاد میشه شناور بالا میاد و لوله ورودی رو میبنده و برعکس
                    منم میخوام از همچنین روشی استفاده کنم منتهی در سایز خیلی کوچک و به جای لوله ورودی یه چیزی شبیه کلید اتصال طراحی کنم با کاهش حجم آب شناور میره پایین و کلید وصل میشه و برعکس :read:

دیدگاه

برا آکواریوم قرار دادن شناور که به یک اهرم وصل بشه و اون اهرم یک میکرو سوئیچ رو قطع و وصل کنه خیلی ضایع میشه
                      بهتره از فرستنده گیرنده مادون قرمز با یک شناور کوچیک استفاده کنی کلش رو میتونی به اندازه یک حبه قند بسازی

البته چون خلاقیتت کم هست :mrgreen: والا میتونستی به اندازه یک نخود هم در بیاری
                      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

بهتره از فرستنده گیرنده مادون قرمز با یک شناور کوچیک استفاده کنی کلش رو میتونی به اندازه یک حبه قند بسازی
                        مادون قرمز هم میشه کار کرد
                        البته چیزی که من بالا شرح دادم هم قرار نیست یه شناور نیم متری وسط آکوا پهن کنم
                        یه چیز دست ساز تروتمیز و شیک و کوچولو :wow:

دیدگاه

اگر امکان داشته باشه مدار ساده ای برای مادون قرمز(که به کار من بیاد) برام معرفی کنید
                          سپاس
                          درواقع بنده یک فرستنده گیرنده مادون قرمز میخوام که بردش در حد 3 - 4 سانتیمتر باشه
                          میخوام فرستنده گیرنده روی یک بورد باشه و از بالا با فاصله اندک روی آب آکوا قرار بدم با یه رله که یه مدار دیگه رو به کار بندازه
                          توی فروم گشتم ولی چون زیاد اطلاعات کافی ندارم از مدارات نتونستم چیزی که واقعا به کار من بیادو پیدا کنم
                          لطفا راهنمایی کنید با سپاس

دیدگاه

میتونی 2 تا میله ی کوچولو بزاری دو طرف آکواریم ، آب که بینشون باشه ، به هم متصل هستن . وقتی آب ازش رد بشه مثل کلید قطع میشن . راحتترین حالت ! به 2 تا ترانزیستور و یک رله بدی ، کلید کامل بدست میاری .
                            if all men are the same
                            then
                            why do women take so long to choose one ?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط josef2600
                              میتونی 2 تا میله ی کوچولو بزاری دو طرف آکواریم ، آب که بینشون باشه ، به هم متصل هستن . وقتی آب ازش رد بشه مثل کلید قطع میشن . راحتترین حالت ! به 2 تا ترانزیستور و یک رله بدی ، کلید کامل بدست میاری .
                              بسیار سپاسگزارم از راهنماییتون اما
                              آیا میزان رطوبت در فضای بسته ی آکواریوم احتمال بروز خطا نداره؟
                              و اینکه بعد از یک مدت میله ها یا از بین میرن یا شیمی آب را دچار مشکل میکنند
                              بنده دنبال روشی هستم که نیاز به داخل کردن هیچ قسمت یا قطعه ی مدار در آب نباشه
                              همون مادون قرمزو باید زوم کنم روش
                              ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X