اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

| | یک پیشنهاد و درخواست دوستانه از اعضا...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

| | یک پیشنهاد و درخواست دوستانه از اعضا...

با سلام به همتون

متاسفانه مدتیه احساس می کنم پست های بیهوده در تاپیک ها زیاد شده، تاپیکی هست که با سوالات خوبی شروع میشه، اما متاسفانه بعد از رد و بدل شدن چند پاسخ، کار یک جورایی به کل-کل میکشه(ببخشید لفظ مناسبی پیدا نکردم) و تاپیک کلا از بحث خودش منحرف میشه، یا در بعضی دیگه کار به شکوه و گلایه و درد دل و کلا مباحث بی ارتباط به موضوع کشیده میشه که خب ایرادهای این پست های "اسپم" و گاها "کل-کل"های شخصی که بین بعضی اعضا شکل میگیره فکر می کنم واضحه.
    این موضوع پست های بیهوده و بعضا به انحراف کشیده شدن تاپیک ها هم فقط به اعضای تازه وارد یا کم سابقه هم محدود نیست و متاسفانه گاهی دیدم مدیران و اعضای نظارتی و... هم چنین پست هایی میدن، البته خب اعضای خوبی هم داریم که واقعا پست بیهوده ازشون ندیدم و باعث افتخارن.

خب تا اینجاش که بیان مشکل بود و اما پیشنهادها:
    پست بی ارتباط با موضوع نذاریم(این رو رعایت کنیم فکر می کنیم 90% مشکلات حل میشه!)
    لازم نیست هر حرفی تو دلمون بود رو در جواب به پست ها تایپ و ارسال کنیم.
    اگر احساس کردیم پستی نکته مفیدی نداره جلوی خودمون رو بگیریم و اون رو ارسال نکنیم!
    اگر احساس کردیم پاسخمون جنبه شخصی داره و در جواب به فرد خاصی در اون تاپیک زده شده، اون رو به شخص "پیام خصوصی" کنیم و داخل تاپیک ارسال نکنیم(جلوگیری از به وجود اومدن کل-کل کردن های بی مورد که واقعا موجب دلسردی اعضا میشه)

خود من شاید کمتر از 1% پست هام مفید بوده باشه و ادعایی در این مورد ندارم، اما میتونم این ادعا رو بکنم که پستی اگر میخواستم بزنم و دیدم یک جورایی "اسپمه"، از ارسالش منصرف شدم، این رو میتونید توی ششصد و نود ارسالم ببینید :mrgreen:

ممنون از همتون که وقت گذاشتید، این پست رو خوندید، و تشکر از همتون که این موارد رو رعایت می کنید.
    اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

پاسخ : | | یک پیشنهاد و درخواست دوستانه از اعضا...

سلام
    ضمن تشکر بابت اشاره صحیحتون به این موضوع، باید خدمت شما و بقیه عرض کنم که معمولا اواخر ترم های دانشگاهی سایت از لحاظ علمی رو به رکود میره و برمیرده به افسردگی دانشجویان از رسیدن به آخر ترم و امتحانات !!! این مواقع گفت گوی آزاد خیلی فعال میشه و به نوعی افراد برای خالی کردن استرس و حتی دغدغه ذهنیشون این کار رو ناخودگاه انجام میدند.
    همین زمان میتونه برای ما بسیار مناسب باشه که یکم فشار کاری کم بشه و بتونیم به رفع نواقص قبلی بپردازیم.
    در همین مسیر امروز انجمن های مربوط به مباحث ARM تفکیک بهتری شدند و بعضی انجمن های زیر بخش تغییر پیدا کردند و تعدادی از تاپیک های نامنظرم به بخش های اصلیشون منتقل شدند تا آماده بازگشت علاقمند به علم باشه و البته آماده خبرهای داغ علمی و آموزشی ماهم باشه
    انجمن مقالات IEEE هم به کمک دوست خوبمون جوجو11 رو به بهبود هست و البته هنوز من باید یکسری امکانات براشون ایجاد کنم.
    انجمن مرببوط به مباحث دانشگاهی هم در اولویت ویرایش بعدی هست.

امیدوارم بنده هم با اعمال این تغییرات در تغیییر روند فعلی کمک کرده باشم

موفق باشید

دیدگاه

منم دوتا سوال داشتم نمی دونم جای خوبیه برای پرسیدنه؟؟؟؟؟؟؟؟
      1- مسئولان این انجمن تعداد پستهای مجموع سایت براشون مهم هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟این سوال را برای این پرسیدم که خیلی فرومها دوست دارند فقط تعداد پستهاشون زیاد باشه حالا محتوا هم نداشت مهم نیست ................آیا این فروم هم به این صورته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگر جواب منفیه ریپورت دادن پستهای بی محتوا به نظر شما به فروم کمک میکنه و کاربران روش وقت بگذارند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2-بخش نیازمندی ها امکان اینکه افراد وسایل شخصی بلا استفادشون را برای استفاده دیگران به فروش بگذارند هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چیزی شبیه بازارچه های سایتهای مشابه
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

معمولا اواخر ترم های دانشگاهی سایت از لحاظ علمی رو به رکود میره و برمیرده به افسردگی دانشجویان از رسیدن به آخر ترم و امتحانات !!! این مواقع گفت گوی آزاد خیلی فعال میشه و به نوعی افراد برای خالی کردن استرس و حتی دغدغه ذهنیشون این کار رو ناخودگاه انجام میدند.
        ممنون
        اشاره خیلی خوبی کردین، اما اگه این گفتگوی آزادها یکم سر و سامان داده بشه خب خیلی بهتر میشه، بارها دیدم کی طی این گفتگوهای دوستان یکسری دلخوری ها پیش میاد.
        امیدوارم بنده هم با اعمال این تغییرات در تغیییر روند فعلی کمک کرده باشم
        بسیار عالی، شما و سایر دوستان هم واقعا برای انجمن وقت صرف می کنید که خب ما همه قدردان هستیم :agree:، منتهی هر مجموعه ای که بزرگ و گسترده میشه خواه و ناخواه مشکلاتش هم بزرگتر و گسترده تر میشه.
        به نظرم از راه حل های این موضوع برای کم کردن مشکلات، کمک گرفتن از دوستان مستعد برای رسیدگی بیشتر به مجموعه هست، متوجه شدم که تعدادی از دوستان به عنوان "moderator" و "همکار اجرایی" و... انتخاب شدند که این خیلی خوبه.
        مثلا همین "علی" آقای گل که به عنوان "همکار اجرایی" انتخاب شده به نظرم خوب داره فعالیت میکنه، مثلا پست هایی که پشت سر هم زده میشن رو یکی میکنه که خب این خودش خیلی توی جلوگیری از زیاد شدن بیمورد پست ها و تعداد صفحات تاپیک ها تاثیر داره.

حالا یک پینشهاد:
        یک گزینه ای داریم با عنوان "گزارش تخلف به مدیر انجمن"، حقیتش خود من تا الآن توجهی به این گزینه نکرده بودم و حتی یکبار هم ازش استفاده نکردم، دلیلش هم این بوده که با این که همیشه و توی همه پست ها جلوی چشممه، اما هیچوقت ندیدمش!!
        این مورد ابزار خیلی خوبیه و برای گزارش دادن پست های نامناسب و حذف کردنشونه، نمیدونم بقیه کاربران چقدر از این گزینه استفاده می کنن اما ظاهرا یکم "مغفول" مونده، چون پست های "اسپم" زیاد تو انجمن دیده میشن.
        پیشنهاد این که داخل انجمن یکم فرهنگ سازی بشه برای استفاده از این گزینه و بیشتر به کابران معرفی بشه، به نظرم خیلی ها از وجود همچین امکانی خبر ندارن.
        یاد حتی میتونه تاپیکی در بخش مناسب زده بشه مثلا با عنوان "گزارش پست های نا مناسب" که اعضا اگر پستی به نظرشون نامناسب بود رو اونجا گزارش بدن تا حذف بشه، اینطوری حجم تاپیک ها هم میاد پایین و حداقل سرچ کردن داخل مطالب برای اعضا راحتتر میشه.

اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

با تشکر از بابا برقی عزیز. یک گزینه دیگه هم هست که برای کسی که تاپیک ایجاد میکنه فعاله به اسم "موضوع به نتیجه رسید". هر کسی سوالی داشت و براش تاپیک ایجاد کرد اگه به جواب رسید این گزینه رو بزنه تا بقیه پست اضافی نزنن. این گزینه رو میشه دوباره به حالت قبل برگردوند بنابراین اگه کسی اشتباهی اینو زد دوباره میتونه "موضوع به نتیجه نرسید" رو بزنه تا امکان بحث کردن دوباره فعال بشه.
          لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
          لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
          با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
          اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
          يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

تعداد پستآ‌ها اصلا مهم نیست.در واقع شاید بشه گفت تعداد افرادی که توی انجمن فعالیت مفید میآ‌کنند مهم تره.
            باها اعلام کردیم که مواردی رو که می بینید گزارش کنید ولی...
            همین علی آقا مدت هاست که داره با گزارش تخلفات به ما کمک میآ‌کنه
            اصلا ما یک تاپیک ایجاد کردیم که از افرادی که بهمون کمک میآ‌کنن تشکر کنیم:
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=66648.0

دیدگاه

سلام

من یک پیشنهاد داشتم گفتم تاپیک جداگانه نزنم و همینجا بگم . البته شاید قابل پیاده سازی باشه و شاید هم نه . حالا بخونید بد نیست :

برای اینکه تاپیک هایی با محتوای فاقد بار علمی و یا تکراری و یا ... توی انجمن زده نشه به نظر من تاپیک هایی که می خوان تازه زده بشن قبل از ثبت داخل انجمن توسط دوستان نظارتی محتوای اون چک بشه و در صورتی که از لحاظ محتوا و تکراری نبودن و .... مشکلی نداشت داخل انجمن ثبت بشه تا بقیه در اون بحث مشارکت کنن . درست مثل بعضی از سایت های خبری که اول نظرات رو چک می کنه و بعد اونایی رو که مشکلی ندارن انتشار میکنه و یا یکسری تصحیحات داخلش بوجود میاره و بعد منتشر می کنه .
              تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
              دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
              مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
              حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                سلام

من یک پیشنهاد داشتم گفتم تاپیک جداگانه نزنم و همینجا بگم . البته شاید قابل پیاده سازی باشه و شاید هم نه . حالا بخونید بد نیست :

برای اینکه تاپیک هایی با محتوای فاقد بار علمی و یا تکراری و یا ... توی انجمن زده نشه به نظر من تاپیک هایی که می خوان تازه زده بشن قبل از ثبت داخل انجمن توسط دوستان نظارتی محتوای اون چک بشه و در صورتی که از لحاظ محتوا و تکراری نبودن و .... مشکلی نداشت داخل انجمن ثبت بشه تا بقیه در اون بحث مشارکت کنن . درست مثل بعضی از سایت های خبری که اول نظرات رو چک می کنه و بعد اونایی رو که مشکلی ندارن انتشار میکنه و یا یکسری تصحیحات داخلش بوجود میاره و بعد منتشر می کنه .
                نمیشه این حجم تاپیک رو بررسی کرد. واقعا شدنی نیست

دیدگاه

سوال من دو بخش داشت اگر مدیران بخش دوم هم پاسخ بدهند ممنون میشوم :
                  2-بخش نیازمندی ها امکان اینکه افراد وسایل شخصی بلا استفادشون را برای استفاده دیگران به فروش بگذارند هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چیزی شبیه بازارچه های سایتهای مشابه
                  کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                  ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
                    نمیشه این حجم تاپیک رو بررسی کرد. واقعا شدنی نیست
                    فقط تاپیک هایی که جدید ایجاد میشه نیاز به بررسی دارن . طبق آمارهای سایت تعداد تاپیک های ایجاد در طول روز بین 20 تا 30 و نهایتا در بدترین شرایط 40 تا هست و با توجه به اینکه این 40 موضوع یکدفعه ایجاد نمیشن و در طول 24 ساعت روز پخش هستن و فقط نیاز به یک نگاه کردن دارن و از طرفی تعداد دوستان نظارتی هم نسبتا خوب هست فکر نمی کنم وقت زیادی رو بصورت پراکنده برای چک کردن بگیره .
                    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X