اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماشین کنترلی الکتریکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماشین کنترلی الکتریکی

کسی بلده ماشین کنترلی الکتریکی رو تقویت کنه که تندتر بره :rolleyes:

پاسخ : ماشین کنترلی الکتریکی

معمولا این ماشینا چینی هستن و موتوراشون خیلی بیخوده.
    باید دریاور و موتورشو عوض کنی.
    مثلا یک موتور براشلس خفن با درایورش بزار فق باید ورودی های درایورشو تست کنی ببینی چه فرمانی به درایور داده می شه که درایورو بر اساس همون طراحی کنی.
    البته یک کار ساده دیگه هم می شه انجام داد.
    خروجی درایورو بده به یک درایور دیگه که جریان و ولتاژ تقویت بشه. البته معلوم نیست که درایور ماشین کنترلی با ولتاژ سرعت موتور کنترل می کنه یا PWM و اگه PWM با چه فرکانسی.
    ولی فکر کنم اصلا سرعتو کنترل نمی کنن. اگر هم می کردن یک voltage follower بسازی خوب می شه.
    موتورشم براشلس بزار و تغزیشم قویتر کن و تا جایی که می تونی از موتور براشلس توان بکش و یک فن خنک کننده برای موتور بزار.
    همین جوری یه چیزی گفتم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Aryan_M
      معمولا این ماشینا چینی هستن و موتوراشون خیلی بیخوده.
      باید دریاور و موتورشو عوض کنی.
      مثلا یک موتور براشلس خفن با درایورش بزار فق باید ورودی های درایورشو تست کنی ببینی چه فرمانی به درایور داده می شه که درایورو بر اساس همون طراحی کنی.
      البته یک کار ساده دیگه هم می شه انجام داد.
      خروجی درایورو بده به یک درایور دیگه که جریان و ولتاژ تقویت بشه. البته معلوم نیست که درایور ماشین کنترلی با ولتاژ سرعت موتور کنترل می کنه یا PWM و اگه PWM با چه فرکانسی.
      ولی فکر کنم اصلا سرعتو کنترل نمی کنن. اگر هم می کردن یک voltage follower بسازی خوب می شه.
      موتورشم براشلس بزار و تغزیشم قویتر کن و تا جایی که می تونی از موتور براشلس توان بکش و یک فن خنک کننده برای موتور بزار.
      همین جوری یه چیزی گفتم.
      همچین زیادی گرون در نمیاد؟
      ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

خوب دیگه باید گرون بشه دیگه.
        این ماشین کنترلی های حرفه ای الکتریکی موتورای براشلس خیلی گرون با دریاور گرون و باطری گرون و بدنه و مکانیک گرون دارن.

دیدگاه

اساتید لطفا کامل و ساده توضیح بدین تا بتونیم استفاده کنیم :redface:

دیدگاه

من که در حد یک دانش جوی ساده هم نیستم ولی یه چیزایی می دونم.
            شما فقط موتورشو عوض کن و خروجی مدار درایور اون ماشین کنترلی رو بده به یک H-bridge از نوع مثلا ماسفت یا ترانزیستور مناسب.
            یک موتور DC خوب بزار. اگه گیربکس ماشین کنترلی داخل خودشه پس احتیاجی به موتور گیربکس دار نیست فقط دقت کن دور موتور موتوری که میزاری خیلی بیشتر از دور موتور موتور قبلیش نباشه.
            2 تا ماسفت N و 2 تا P خیلی خوبه
            IRF640+IRF9640
            یک خروجی درایور ماشین کنترلی رو بده به یک نیم برج و دیگری به نیم بریج بعدی.
            قواعد ساخت H-bridge رو هم رعایت کن مثلا دیود هرز گرد خوب بزار. یک دیود سویچینگ فست و جریان بالا. که خوب درایورتو گرون کنه. یک خازن نوسان گیر 220 نانو فارادی دو سر موتور هم بزار. هیت سینک هم برای ماسفت ها بزار.
            مداری که برای درایور طراحی می کنی توجهت باشه مس مسیر جریان اصلی باید پهن باشه.
            یک چندتا خازن گنده جریان بالا بزار رو تغزیه درایو که رو مدارات کنترلی نویز نندازه.
            اگه دیدی تو مسیر خروجی درایور ماشین کنترلی خازن یا سلف هست حتما برشدار.
            باطریشم عوض کن یک باتری لیتیوم یون بزار نسبت به ولتاژ موتورات باظری رو سری موازی کن.

دیدگاه

90 درصد ماشین کنترلی های ازون قیمت چینی دارای مدارات فرستنده و گیرنده با شماتیک زیر هستند

حالا اگه همین هست بگو تا دوستان دیگه اهنمایی کنن چون من سر در نمیارم :eek: :eek: :eek:
              یه سری هم به لینک زیر بزنید
              http://www.talkingelectronics.com/pr...HzLinks-1.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X