اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ATMEGA8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ATMEGA8

سلام.من یه میکرو atmega8 پروگرم کردم طوری که 5ثانیه 5ثانیه یه LED رو روشن کنه ولی زمان روشن و خاموش شدنش تنظیم نیست.مثلا اگه از کریستال خارجی 8000000M استفاده کنم 40ثانیه 40ثانیه روشن و خاموش میشه ،با کریستال داخلی خودش هم درست کار نمیکنه.برای اینکه زمانش همون چیزی بشه که میخوام و تنظیم بشه چیکار باید بکنم؟
    لطفا راهنماییم کنید
    متشکرم

پاسخ : ATMEGA8

سلام
    برای اینکه زمان 5 ثانیه دقیق باشه تایمر 2 رو در مد اسنکرون با کریستال 32.768 کیلوهرتز تنظیم کنید و با استفاده از وقفه تایمر زمان 5ثانیه به صورت دقیق تنظیم خواهد شد.
    موفق باشید
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

سلام
      برای دقت بیشتر کاری که دوستمون فرمودن پیشنهاد میشه اما اگر تا اینحد اختلاف داری مال اینه که کریستال ای سی با برنامت همخونی نداره توبرامت 8ولی مال ای سی 1هست مطمئنی که فیوز ای سی رو درست پروگرم کردی؟
      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

این اشکال برا زمانی که فیوزبیت ها درست تنظیم نشده

دیدگاه

با تشکر از دوستان
          توی قسمت فیوزبیتهای بسکام کریستال اکسترنال رو انتخاب کردم و بعد از اینکار دیگه نتونستم روی آی سی پروگرم کنم،فکر کنم سوخته.ولی چرا باید با اینکار بسوزه؟

یه سوال دیگه هم داشتم امکان داره آی سی بعد از پروگرم قفل بشه؟چه جوری میشه قفلشو باز کرد؟

دیدگاه

ببین میکروت نسوخته
            احتمالا قفل شده
            اونم بخاطر اینه که وقتی پروگرام کردی روی کریستال خارجی
            کریستال خارجی رو روی میکرو نذاشتی تا پروگرامر چیپتو بشناسه
            لذا
            قفل شده
            یه سری روش توی همین جا سرچ کنی
            گفته شده
            برای زنده کردن میکرو
            حتی یه مدار هم واسش ساختن
            سرچ کنی اینجا متوجه میشی

دیدگاه

سلام
              پروگرمری که داری انتخاب میکنی باید روش یه کریستال خارجی هم داشته باشه اگه نه نمیتونه دیگه این ای سیو بخونه قفل شدن هم که نه نشده چون قفل با ایریز کردن میکرو پاک میشه با یه پروگرمر دیگه استفاده کن و فیوزاشو تغییر بده نگرانی نداره برادر
              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X