ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    2012/10/27
    280
    8

شارژر ساده واسه باطری Backup

سلام به همه دوستان_آقا من دارم از این مدار استفاده میکنم که میکرو یک ساعت رو روی ال سی دی کاراکتری نشون میده که در زمانهای مشخص یک رله رو فعال میکنه - میخوام واسه مدارم یک باطری بک پ بزارم که وقتی برق رفت(در حد چندین ساعت) ساعت عقب نیفته _ در ضمن من از RTC استفاده نکردم و الان هم پشت فیبره مدارو درآوردم و داخل قاب هم گداشتم_فقط باطری بک پش مونده که بخرم و بزارم _ میخوام بدونم میشه Vcc که همون ولتاژ 5 ولت هست رو توسط مقاومتی چیزی به سر مثبت باطری زد تا در زمان بودن برق باطری شارژ بشه_ جاهم ندارم که بخوام شارژری داخل قاب درست کنمو بزارم _ راستی باطری که میخوام بخرم 4.8ولت هست که به صورت سری موازی به دست اومده _ نوع باطریشم نمیدونم چیه_اینم مداری که با Paint کشیدم :biggrin:_با تشکر از دوستان خوبم

مرسی
    ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.
    2006/12/05
    تبریز
    1,009
    25

پاسخ : شارژر ساده واسه باطری Backup

کارکردن که کار میکنه ولی همینم یه چیزی کم داره .یه مقاومت برای یک دهم کل جریان باطری با همون ولتاژ حساب کن بزار بین +۵ و مثبت باطری قبل از دیود اینجوری وقتی برق هست باطری از طریق این مقاومت شارژ میشه و وقتی برق قطع بشه باطری از مسیر دیود میکرو رو تغذیه میکنه در ضمن با مقاومتت یه دیود دیګه سری کن تا ولتاژ باطری از اون مسیر برنګرده
    اینم بګم اینجور مدارات چون باطری به صورت دایم در حال شارژ هست برای همین عمرش کم میشه
    روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است
    2012/10/27
    280
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط جعفر رضائي
    کارکردن که کار میکنه ولی همینم یه چیزی کم داره .یه مقاومت برای یک دهم کل جریان باطری با همون ولتاژ حساب کن بزار بین +۵ و مثبت باطری قبل از دیود اینجوری وقتی برق هست باطری از طریق این مقاومت شارژ میشه و وقتی برق قطع بشه باطری از مسیر دیود میکرو رو تغذیه میکنه در ضمن با مقاومتت یه دیود دیګه سری کن تا ولتاژ باطری از اون مسیر برنګرده
    اینم بګم اینجور مدارات چون باطری به صورت دایم در حال شارژ هست برای همین عمرش کم میشه
    با سلام مجدد
    3تا سوال:1_به نظر شما اگه باطری دائما شارژ بشه احتمال داره داغ کنه و بترکه_آخه شاید اومدیمو برق یک هفته شایدم بیشتر نرفت اینجوری باطری یکسره شارژ میشه احتمال داره بترکه؟؟؟؟
    2_اگه دیود با مقاومتم سری کنم که ولتاژ دو سر دیودم در حالتی که میخوام شارژ بشه 0.2 ولت میشه(تازه من از افت ولتاژ دوسر مقاومت هم صرف نظر کردم) و دیود فعال نمیشه پس عملا باطری هم شارژ نمیشه _ اگه دیود ژرمانیوم هم بزارم به نظر شما مشکل حله یعنی با 0.2 ولت دقیقا دیود ژرمانیوم وصل میشه؟
    مثل شکل زیر:

3_به نظر شما مقاومته ما بین تغذیه و دیود ( واسه شارژ باطری) رو چه مقداری انتخاب کنم.
    مرسی
    2009/09/20
    مشهد
    680
    6

درود بر شما
    ببخشید نقش این دیود 1n4148 چیه ؟؟؟؟؟ oo:
    جلو گیری از شارژ باطری!!!!!!
    [size=18pt]Fail Never[/size]
    گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
    دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین
    2012/10/27
    280
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط jooly
    درود بر شما
    ببخشید نقش این دیود 1n4148 چیه ؟؟؟؟؟ oo:
    جلو گیری از شارژ باطری!!!!!!
    ن دوست من واسه اینه که اگه Vcc قطع شد و آند 4148 به اندازه 0.7 از کاتد اون مثبت تر شد دیود وصل بشه و باطری وارد مدار بشه و مدار از باطری استفاده کنه دیود بالاییش هم واسه اینه وقتی Vcc وصله باطری وارد مدار نشه
    2006/12/05
    تبریز
    1,009
    25

ترکیدن که نه ولی اګه همونطور که ګفتی مدت زیادی در حال شارژ باشه عمرش کم میشه (مثل همین چراغهای ال ای دی شارژی که به راه پله ها و داخل خونه وصل میکنن)
    اګه بخای این حالت پیش نیاد میتونی ولتاژ دوسر باطری رو بسنجی و وقتی ولتاژی در دوسر مقاومت نبود جریان ښارژ رو با یه رله یا ترانزیستور قطع کنی
    من برای مدارهای خودم معمولا از باطری 12 ولت استفاده میکنم تا هم زمان دشارژ بالایی داشته باشم و هم مشکلاتی مثل افت ولتاژ دوسر دیود مسیر شارژ و در نتیجه ښارژ نشدن باطری نداشته باشم
    اون دیودی 1n4148 به دردت نمیخوره چون جریانی که عبور میده خیلی ضعیف هست و داغ میکنه بهتره از 1n4007 و یا قویتر استفاده کنی
    2006/12/04
    تهران منطقه 22
    387
    10

دوست عزيز اگر فقط برات مهمه كه ساعت عقب نيفته و مهم نيست كه وقتي برق رفت ساعت نشون بده مي توني با استفاده از اي سي ds1307 يه ساعت دقيق بسازي و لازم نيست كه باطري و و چيزهاي ديگه بسازي
    من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.
    2006/12/05
    تبریز
    1,009
    25

در ضمن یادت باشه اګه عمر باطری برات مهم هست مدارت رو جوری طرح کم که هرچندوقت یکبار باطری رو خودش دشارژ کنه
    2012/03/27
    چهارمحال و بختياري
    815
    13

پاسخ : شارژر ساده واسه باطري Backup

نقل قول نوشته اصلی توسط جعفر رضائي
    اګه بخاي اين حالت پيش نياد ميتوني ولتاژ دوسر باطري رو بسنجي و وقتي ولتاژي در دوسر مقاومت نبود جريان ښارژ رو با يه رله يا ترانزيستور قطع کني
    سلام دوست عزيز
    شما ميگوييد که دوسر باتري را اندازه بگيرم خب وقتي دوسر کدوم مقاومت ولتاژي نبود؟ کدوم مقاومت؟
    ممنون
    [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0
    2006/12/05
    تبریز
    1,009
    25

سلام
    ببخشید اشتباها بجای مقاومت نوشتم باطری
    درستش اینه
    اګه بخاي اين حالت پيش نياد ميتوني ولتاژ دوسر مقاومت رو بسنجي و وقتي ولتاژي در دوسر مقاومت نبود جريان ښارژ رو با يه رله يا ترانزيستور قطع کني
    منظورم از مقاومت همونی هست که سراه مسیر شارژ باطری هست
    اګه ښارژ باطری کم باشه پس از مقاومت جریانی عبور میکنه .و به خاطر عبور جریان از مقاومت ولتاژی در دوسر مقاومت ایجاد میشه .شما با اندازه ګیری این ولتاژ میتونی شارژ شدن و یا نشدن باطری رو بفهمی
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29