اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه سوئیچینگ تک ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه سوئیچینگ تک ولتاژ

سلام دوستان
    من یه منبع سوئیچینگ تک ولتاژ 12ولت 1 آمپر نیاز دارم.در ضمن حجمشم میخوام کم باشه.ترانسش کم حجم باشه. ممنون میشم دوستان کمکم کنید
    زیباترین لبخند لبخند خداست

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ تک ولتاژ

واقعاً می خواهی بسازی من پارسال آمادش رو خریدم 4 هزار تومن تازه 2 آمپر بود

به هر حال اگه میخواهی بسازی توپولوژی که قطعاً flyback خواهد بود میتونی با دوتا ترانزیستور هم طراحیش کنی . و حتی یک ترانزیستور

مدار دوم رو که کلاً میتونی ببندی و مدار اول هم با کمی تغییرات میتونی استفاده کنی
    از این روش در پاور های کامپیوتر برای ولتاژ استند بای استفاده می کنند
    یه راه هم استفاده از درایور و ماسفت هست که برای این توان 12w اصلاً به صرفه نیست و راه حل بعدی هم یه سری به لینک زیر بزن
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47318.0

دیدگاه

اگه بخوام بسازمش قیمتش چند در میاد؟ در ضمن ترانسش رو میتونم پیدا کنم؟اسم دقیق ترانسش چیه .ابعادش خیلی بزرگ نمیشه

دیدگاه

قیمتش از نمونه تجاری قطعا گرون تر میشه تازه نمونه تجاری قاب و دوشاخه و .... هم داره و اگه خودتون بسازید خیلی هم درده سر داره
        ترانس هم آمادش پیدا نمیشه باید خودت بپیچی هسته هم با توجه به توانت انتخواب میکنی
        راه ساده تر:
        قسمت 5 ولت استند بای یک پاور سوخته کامپیوتر را کاملاً کپی برداری کنید این قسمت علاوه بر 5 ولت یه 12 ولت هم داره (برای تغذیه مولد پالس اصلی پاور) که هزینش فقط میشه PCB و البته کیفیت بالایی هم دارد

دیدگاه

مگه 5 ولت استندبای مدارش جدا از بقیه خروجیهاست؟ منظورتون از قیمتش فقط pcb چیه یعنی ترانس نداره؟

دیدگاه

مگه 5 ولت استندبای مدارش جدا از بقیه خروجیهاست؟
            بله مدارش کاملاً جداست البته بریج و فیلتر ورودی برق شهر مشترک است که ساده ترین قسمت مداره.
            منظورتون از قیمتش فقط pcb چیه یعنی ترانس نداره؟
            درست متوجه منظورتون نشدم ولی pcb همون برد مدار چاپی هست.

اگه برای مصرف میخواهی بخریش بهتره ولی اگه میخواهی چیزی یاد بگیری برو سراغش.

درمورد اون 5 ولت استندبای هم بهت بگم مدارش معمولاً شباهت خیلی زیادی به مدار دومی که تو پست اول برات گذاشتم داره فقط خروجی ترانسش 3 تا سر داره که یکیش 5 ولت و یگری 12 ولت و یکی زمین چون سیم پیچ 12 و 5 ولت هم یکی هست میتونی از 12 ولتش 2 آمپر هم بگیری بشرتیکه از 5 ولت استفاده نکنی فقط دیود یکسو سازی 12 ولتش خیلی ضعیفه با 5 ولتیه عوضش کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X