اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد led های نورانی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

به نام خدا

من میخواهم که یک مدار طراحی کنم تا 8 عدد led را به طور همزمان روشن کند . اما میخواهم که یکی از سیم های مثبت و یا منفی led ها با فاصله به led ها نصب شود تعداد این سیم ها 8 عدد میباشد هر سیم برای یک led ترجیحا اگر امکان دارد سیم منفی برای طولانی شدن مورد استفاده قرار گیرد زیرا نمیخواهم از سیم ها ولتاژ بالا و جریان بالایی عبور کند طول این سیم ممکن است کمتر از 1 متر شود و یا تا 108 متر برسد لطفا مرا در انجام این کار یاری فرمایید _ در صورت امکان از باطری کتابی 9 ولت استفاده شود .

با تشکر حامد نادرمحمدی

پاسخ : کمک در مورد led های نورانی

شما باید فقط جریان LED رو کنترل و تثبیت کنید، همین!
    با اینکار، طول سیمهای ارتباطی توی کارتون، بی تاثیر خواهد بود. چه یک متر، چه صد متر!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HAMEDNM
      به نام خدا

من میخواهم که یک مدار طراحی کنم تا 8 عدد led را به طور همزمان روشن کند . اما میخواهم که یکی از سیم های مثبت و یا منفی led ها با فاصله به led ها نصب شود تعداد این سیم ها 8 عدد میباشد هر سیم برای یک led ترجیحا اگر امکان دارد سیم منفی برای طولانی شدن مورد استفاده قرار گیرد زیرا نمیخواهم از سیم ها ولتاژ بالا و جریان بالایی عبور کند طول این سیم ممکن است کمتر از 1 متر شود و یا تا 108 متر برسد لطفا مرا در انجام این کار یاری فرمایید _ در صورت امکان از باطری کتابی 9 ولت استفاده شود .

با تشکر حامد نادرمحمدی
      با سلام : ازاینکه وارد این انجمن شدیت تبریک میگم

طول سیم باعث بالا رفتن مقاومت سیم و باعث افت ولتاژ میشه

راهی که هست اینه که از ولتاژ بالاتر از تغذیه LED استفاده کنید مثلا 12 ولت و هر LED را میشه مجهز به تثبیت ولتاژ با دیود زنر کرد

این ساده ترین و کاربردی ترین راهه

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

میتونی از فایل زیر کمک یگیری
        http://www.4shared.com/office/anef6BGq/LED_.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sirshp
          خیلی وقته که سایت های پلود خارجی یوزر - پسورد میخوان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط گـــــــــــــیــــــج
            خیلی وقته که سایت های پلود خارجی یوزر - پسورد میخوان
            همین الان تست کردم چیزی نمیخواد
            در ضمن این فایلو بنده خودم اپلود کردم

دیدگاه

دوستان من متوجه منظورتان نمیشوم
              منظورتان از تثبیت ولتاژ چیست لطفا یک مدار برای نمونه قرار دهید >

ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sirshp
                دوست عزیز امکان دانلود وجود ندارد لطفا قایل را برای بنده ایمیل کنید

Hamed1372NM@Yhaoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sirshp
                  همین الان تست کردم چیزی نمیخواد
                  در ضمن این فایلو بنده خودم اپلود کردم
                  این سایت فقط سیستم شما را میشناسه (یا هر کسی که ثبت نام کرده) برای همین شما مشکلی در دانلود ندارید

شما میتونید در سایت هایی مثله "پیکوفایل" یا "پرشین گیگ" ثبت نام و پلود کنید

بعد از مدتی هم فایل شما پاک نمیشه و همیشه در دسترس هست

نوشته اصلی توسط HAMEDNM

دوستان من متوجه منظورتان نمیشوم
                  منظورتان از تثبیت ولتاژ چیست لطفا یک مدار برای نمونه قرار دهید >

ممنون

به این صورت که یه مقاومت با یه دیود زنر سری میکنی و LED را به دو سر دیود زنر متصل میکنی

در نمونه عملی به این صورت عمل کن

از اونجایی که ولتاژ کاری LED حدو 3 ولت هست باید از دیود زنر 3.3 یا 3 و ... که تو این محدوده باشن باید استفاده کنی

به این صورت که "آند" دیود را به منفی متصل میکنی و "کاتد" را توسط یه مقاومت مثلا 220 اهم به مثبت

و خود LED را هم یک سرش به منفی که البته با یک سر دیود به هم دیگه متصل میشن و سر دیگه LED را هم به سر دیگه دیود متصل میکنی

حالا به منفی و مثبت (که به مقاومت 220 اهمی متصل هست) برق 12 ولت بده در این صورت LED روشن میشه

توضیح اینکه دیود زنر برق 12 ولت را حدود 3 ولت میکنه و LED را روشن میکنه

برای هر LED باید همین کار را انجام بدی و از تغذیه 12 ولت هم باید برای مدارت استفاده کنی

در این صورت سیم مثبت را میشه طولش را زیاد کرد که وقتی مثلا 100 متر سیم بکشی این 12 ولت در اثر مقاومت سیم فرض میکنیم میشه 5 ولت و بازم کمی بیشتر از 3 ولت هست و توسط رگولاتور 3 ولت ساخته میشه

ممکنه در عمل به این نتیجه برسی که باید ولتاژ را از 12 ولت هم بالاتر بگیری یا طول سیم را کم کنی که دیگه دست خودت هست که با کم و زیاد کردن المان های مدارت به نتیجه برسی

ولی کلیت مدار همینه که گفتم

دیدگاه

با سلام و تشکر از شما

من همونطور که گفتم طول سیم متغیر است و حداکثر 108 متر است ب اگر طول سیم به 108 متر برسد جریان کشی در مدار زیاد میشود تا چه مقدار زیاد میشود ؟

امکان دارد که سیم منفی را برای طولانی شدن استفاده کنم تا ولتاژ و جریانی از سیم های من عبور نکند در صورت امکان این کار ایا دوباره من نیاز به ولتاژ 12 ولت نیاز دارم دارم ؟

ممنون حامد نادرحمدی

دیدگاه

:eek:
                      سلام به همگی ؛

نمیدونم چه اتفاقی افتاده که دوستان اصلا حواسشون نیست و طول زیاد سیم رو ، توی مداری که جریان خیلی کمی میکشه موثر قلمداد میکنن!!! :angry:

نوشته اصلی توسط HAMEDNM

با تشکر حامد نادرمحمدی

حامد جان ؛ شما میخوای با 9 ولت ، 8 تا LED رو راه اندازی کنی دیگه! :cry:

این فایل رو مطالعه کن! همونه که دوستمون "sirshp" توصیه کردن!

مقاومت الکتریکی سیم هم این طوری بدست میاد ...

ساده بگم تا متوجه بشی که مقاومت سیم چقدر کمه؟!

سیمی به طول 56 متر به سطح مقطع 1 میلیمتر مربع ؛ مقاومتش یک اهم میشه!

زمانی ، طول زیاد سیم ، مشکلآ‌زاست که ولتاژ روی سیم (که اینجوری بدست میاد ؛ IR=V) ، نسبت به تغذیه ، قابل چشم پوشی نباشه!

در مداری که شما لازم دارید با 12 ولت نهایتاً 20 میلی آمپر جریان مصرف خواهد شد و مدارش هم این میشه...

حالا خودتون 20 میلی آمپر رو ضربدر اهم سیم کنید ؛ چقدر افت ولتاژ ایجاد میکنه؟!!! (یه مقدار قابل چشم پوشی خواهد بود!)

نمیدونم هدفتون از راه اندازی 8 ال ای دی با تغذیه دورآ‌ شده ، چیه؟ ولی بحث خوبی بود! :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی مشرقی
                        :eek:
                        سلام به همگی ؛

نمیدونم چه اتفاقی افتاده که دوستان اصلا حواسشون نیست و طول زیاد سیم رو ، توی مداری که جریان خیلی کمی میکشه موثر قلمداد میکنن!!! :angry:

حامد جان ؛ شما میخوای با 9 ولت ، 8 تا LED رو راه اندازی کنی دیگه! :cry:

این فایل رو مطالعه کن! همونه که دوستمون "sirshp" توصیه کردن!

مقاومت الکتریکی سیم هم این طوری بدست میاد ...

ساده بگم تا متوجه بشی که مقاومت سیم چقدر کمه؟!

سیمی به طول 56 متر به سطح مقطع 1 میلیمتر مربع ؛ مقاومتش یک اهم میشه!

زمانی ، طول زیاد سیم ، مشکلآ‌زاست که ولتاژ روی سیم (که اینجوری بدست میاد ؛ IR=V) ، نسبت به تغذیه ، قابل چشم پوشی نباشه!

در مداری که شما لازم دارید با 12 ولت نهایتاً 20 میلی آمپر جریان مصرف خواهد شد و مدارش هم این میشه...

حالا خودتون 20 میلی آمپر رو ضربدر اهم سیم کنید ؛ چقدر افت ولتاژ ایجاد میکنه؟!!! (یه مقدار قابل چشم پوشی خواهد بود!)

نمیدونم هدفتون از راه اندازی 8 ال ای دی با تغذیه دورآ‌ شده ، چیه؟ ولی بحث خوبی بود! :nerd:
                        با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
                        با تشکر از شما اقای مهدی مشرقی !

سخنان شما صحیح اما شما led ها را درحالت سری قرار داده اید ولی من میخواهم که led ها با یک دیگر موازی قرار بگیرند
                        همانطور که قبلا هم گفتم من تعداد 8 عدد led دارم و میخواهم این 8 led همزمان با یک دیگر روشن شوند و من میخواهم برای هر یک led , یک سیم مثبت و منفی داشته باشم ولی من میخواهم که یکی ازسیم ها با فاصله ی کم به یکی از تغذیه ها ی led (مثلا پایه ی مثبت تمام led ها قرار بگیرد ) ولی تغذیه ی دوم مثلا سیم منفی با فاصله ای متغیر ( برای هر led یک سیم ) پس میشود 8 سیم برای هر عدد از led ها میخواهم که این سیم با فاصله ای متغیر شاید کمتر از 0.5 متر و تا حداکثر 108 متر به پایه ی دوم هر led یعنی مثلا پایه ی منفی led ها نصب شود تا اگر سیمی قطعی و یا خراب باشد led مربوط به ان سیم روشن نشود
                        من میخواهم تا جایی که امکان دارد ولتاژ و جریانی از این سیم ها عبور نکند به همین دلیل میخواهم در صورت امکان از سیم منفی جهت طولانی شدن سیم ها استفاده شود و در صورت امکان از باطری 9 ولت استفاده شود
                        در صورت امکان بگویید جمع جریان های led ها چقدر میشود

از این واضح تر نمیتوانستم توضیح دهم

ممنون از لطف دوستان گرامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HAMEDNM
                          با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
                          با تشکر از شما اقای مهدی مشرقی !

سخنان شما صحیح اما شما led ها را درحالت سری قرار داده اید ولی من میخواهم که led ها با یک دیگر موازی قرار بگیرند
                          همانطور که قبلا هم گفتم من تعداد 8 عدد led دارم و میخواهم این 8 led همزمان با یک دیگر روشن شوند و من میخواهم برای هر یک led , یک سیم مثبت و منفی داشته باشم ولی من میخواهم که یکی ازسیم ها با فاصله ی کم به یکی از تغذیه ها ی led (مثلا پایه ی مثبت تمام led ها قرار بگیرد ) ولی تغذیه ی دوم مثلا سیم منفی با فاصله ای متغیر ( برای هر led یک سیم ) پس میشود 8 سیم برای هر عدد از led ها میخواهم که این سیم با فاصله ای متغیر شاید کمتر از 0.5 متر و تا حداکثر 108 متر به پایه ی دوم هر led یعنی مثلا پایه ی منفی led ها نصب شود تا اگر سیمی قطعی و یا خراب باشد led مربوط به ان سیم روشن نشود
                          من میخواهم تا جایی که امکان دارد ولتاژ و جریانی از این سیم ها عبور نکند به همین دلیل میخواهم در صورت امکان از سیم منفی جهت طولانی شدن سیم ها استفاده شود و در صورت امکان از باطری 9 ولت استفاده شود
                          در صورت امکان بگویید جمع جریان های led ها چقدر میشود

از این واضح تر نمیتوانستم توضیح دهم

ممنون از لطف دوستان گرامی
                          خیلی سخت میفهمم چی میگی ؛ بابا خودمونی تر بنویس ...

میخوای هر یک از LEDهات رو جداگونه روشن کنی؟! ( به عبارتی همه با هم روشن میشن ولی تغذیه شون جداست)

اصلا بگو ببینم این کار عجیب برای چیه؟!!! یه توضیح میدی چون من واقعاً گیج شدم ؛ البته به جناب "گیج" بر نخوره ها ؛
                          راستی فرار بود اسمتون رو هم عوض کنید جناب "گیج" !!!
                          :angry:

خلاصه اینکه حامد جون ؛ اصل موضوع ( هدفت) رو بگو تا شیر فهم بشیم و شاید کلاً صورت مسئله پاک بشه!!!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک در مورد led های نورانی

نوشته اصلی توسط مهدی مشرقی
                            خیلی سخت میفهمم چی میگی ؛ بابا خودمونی تر بنویس ...

میخوای هر یک از LEDهات رو جداگونه روشن کنی؟! ( به عبارتی همه با هم روشن میشن ولی تغذیه شون جداست)

اصلا بگو ببینم این کار عجیب برای چیه؟!!! یه توضیح میدی چون من واقعاً گیج شدم ؛ البته به جناب "گیج" بر نخوره ها ؛
                            راستی فرار بود اسمتون رو هم عوض کنید جناب "گیج" !!!
                            :angry:

خلاصه اینکه حامد جون ؛ اصل موضوع ( هدفت) رو بگو تا شیر فهم بشیم و شاید کلاً صورت مسئله پاک بشه!!!

ببین اقای مهدی مشرقی عزیز :biggrin: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

این مدار برای تست کابل شبکه مثلا cat 5 است

این سیم ها قابلیت افزایش طول تا 108 متر را دارد پس طولش متغیر است شاید کمتر از 0.5 متر تا 108 متر

این سیم ها دارای 8 رشته میباشند که از یک دیگر جدا هستند

حالا من میخواهم که با 8 عدد led این سیم ها را تست کنم پس میشود هر سیم برای یک led من میخواهم که که این 8 عدد led که هرکدام مربوط به یک سیم میشود یکی از ولتاژ هایشان ( اگر امکان دارد منفی ) با این سیمی که همان سیم شبکه است وطولی متغیر دارد به led ها برسد و یکی از سیم های تغذیه ی led ها از همان باطری به led ها برسد تا در صورت معیوب بودن سیمی led مربوط به ان روشن نشود

پس حالا اگر سیمی معیوب باشد led مربوط به ان روشن نمیشود

اگر امکان دارد از سیم منفی برای بخش سیم طولانی را سیم منفی قرار دهم تا اسیبی به سیم ها نرسد

در صورت امکان از باطری کتابی 9 ولت استفاده شود

مقدار جریان مورد نیاز را هم بیزحمت بگویید

ممنون

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک در مورد led های نورانی

نوشته اصلی توسط HAMEDNM

ببین اقای مهدی مشرقی عزیز :biggrin: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
                              دارم میآ‌بینم ... :eek:

این مدار برای تست کابل شبکه مثلا cat 5 است
                              این سیم ها قابلیت افزایش طول تا 108 متر را دارد پس طولش متغیر است شاید کمتر از 0.5 متر تا 108 متر
                              این سیم ها دارای 8 رشته میباشند که از یک دیگر جدا هستند
                              حالا من میخواهم که با 8 عدد led این سیم ها را تست کنم پس میشود هر سیم برای یک led من میخواهم که که این 8 عدد led که هرکدام مربوط به یک سیم میشود یکی از ولتاژ هایشان ( اگر امکان دارد منفی ) با این سیمی که همان سیم شبکه است وطولی متغیر دارد به led ها برسد و یکی از سیم های تغذیه ی led ها از همان باطری به led ها برسد تا در صورت معیوب بودن سیمی led مربوط به ان روشن نشود

پس حالا اگر سیمی معیوب باشد led مربوط به ان روشن نمیشود
                              حالا شد ...فهمیدم!

اگر امکان دارد از سیم منفی برای بخش سیم طولانی را سیم منفی قرار دهم تا اسیبی به سیم ها نرسد
                              آسیب به سیم کدومه؟!!! :NO:

فرقی نمیکنه ، مثبت یا منفی باشه!

در صورت امکان از باطری کتابی 9 ولت استفاده شود

مقدار جریان مورد نیاز را هم بیزحمت بگویید
                              اول بگو ببینم فایلی که برای دانلود گذاشتم رو خوندی یا نه؟!

بعدشم ؛ شما یه اشتباهی داری و اونم اینه که ...

این 8 عدد led که هرکدام مربوط به یک سیم میشود یکی از ولتاژ هایشان ( اگر امکان دارد منفی )
                              سیم ها نسبت بهم ولتاژ دارن !!! دوتا ولتاژ نیست ؛ یکیه!

و دیگه اینکه ؛ بهتر نیست مدار تستر نسازی و با اهمتر سیم ها رو تست کنی؟! :mrgreen:

حالا با فرض منفی بودن جوابت ، ادامه میدیم ...

برای هر LED ، ده میلی آمپر جریان نیازه و در اصل هشت مدار جداگونه میخوایم که جمعاً این شکلی میشن...

ممنون
                              خواهش میکنم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X