ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    49

اسلايد هاي دوره آموزشي تابلو هاي LED ثابت

با سلام،

اسلايد هاي ضميمه مربوط به دوره ي آموزشي برگزار شده در ترم جاري در دانشگاه_ حکيم سبزواري بوده و با وجود نواقص بسيار زياد، مي توانند براي کليه ي علاقه مندان نقطه ي شروع ايده آل و کاربردي ئي باشند،

>> لينک دانلـود: http://s2.picofile.com/file/7666662147/LED_Class_II.rar.html (اصلاح شد. 3 اسفند 91)

پ.ن. : دوره ي فوق براي حداقل نيمي از شرکت کنندگان تنها به عنوان يک استارت مناسب جهت پياده سازي پروژه هاي الکترونيکي و آشنايي با AVR و .. بود.
    پ.ن. 2 : اگر عمري بماند فايل ها رو تکميل مي کنم و ي چند وقت ديگه همين جا منتشر-شون مي کنم. نواقصشون ب دليل کمبود وقت و بيان شفاهي مطالب سر کلاس ها بوده.
    پ.ن. 3 : بنده مدرّس دوره تئوري بودم.
    2008/01/31
    459
    3

پاسخ : اسلايد هاي دوره آموزشي تابلو هاي LED ثابت

همونطور که خودتون هم فرمودید، مطالبتون خیلی کلی و ابتدایی بود. امیدوارم ادامه داشته باشه و هر روز کاملتر بشه.
    خودم کنجکاو بودم بدونم که توی بازار و تابلوهای حرفه ای برای راه اندازی انبوهی از LED از چه ولتاژ مرجعی استفاده میکنند. چون همین ولتاژ مرجع ورودی تا حدود زیادی تعیین میکنه که از چه نوع آرایشی برای LED ها استفاده بکنیم. بعضی از دوستان بخاطر کم کردن حجم سیمکشی میاند و همه رو باهم موازی میکنند، که به نظر من کار پر ریسکی خواهد بود. این انتخاب آرایش سری و موازی هم برای خودش حکایتی شده!

اگه براتون مقدوره، این سوالات رو پاسخ بدید.
    1- شما برای LED های خودتون چه مقدار جریان در نظر میگیرید؟
    2- از چه ولتاژی برای ورودی مدارهاتون استفاده میکنید؟
    3- از درایور خاصی استفاده میکنید، یا برای محدود کردن جریان از مقاومت استفاده میکنید؟
    4- با در نظر گرفتن ولتاژ ورودی، از چه آرایشی برای LED ها استفاده میکنید؟
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    49

سلام،
    1- بسته ب نوع LED و رنگش هست، شديدآ. ولي ي روش کلّي براي منبع تغذيه ي اصلي (سويچينگ) هست، ک واسه خودم جالب بود: مدارتون رو و بخش LED رو با در نظر گرفتن تقسيم ولتاژ مناسب مي بنديدن، با ي منبع 12 ولت نسبتآ با جريان بالا (مثلآ 7A) روشنش مي کنين، بعد_ يکي دو دقيقه، جرياني که مي کشه رو با مولتي اندازه مي گيرين و تمام، فقط عقل حکم مي کنه که جريان منبع دائمي رو از اوني که روي مولتي_ نيم تا يک آمپر بالا بگيريم.

2- هميشه و همه جا 12 ولت، تجربه نشون داده بهتر از بقيه س.

3- توي فايلا هست. BC547+BD139+TIP41
    بسته ب جرياني ک ميخواي، ديتاشيت_ اينا رو ميگيري و انتخاب مي کني. ي مقاومت 1k از پايه ميکرو فقط ميره تو BASE،

4- خيـــــــلي بستگي ب LED ها داره، در کل 4 تا يکي جواب ميده :smile:

ضمنن هيچ وقت با هم موازي نمي کنن همشو، دقّت کنين بايس :read: :biggrin:
    2012/11/20
    202
    5

سلام
    من برای 8000ال ای دی اندازه گرفتم 3 امپر نشون میداد یعنی اگه 4 امپر بذارم حل میشود
    اخه برام گفتن باید 16 امپر بذاری؟
    2008/09/12
    Isfahan
    1,040
    234

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.prm
    با سلام،

اسلايد هاي ضميمه مربوط به دوره ي آموزشي برگزار شده در ترم جاري در دانشگاه_ حکيم سبزواري بوده و با وجود نواقص بسيار زياد، مي توانند براي کليه ي علاقه مندان نقطه ي شروع ايده آل و کاربردي ئي باشند،

>> لينک دانلـود:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

پ.ن. : دوره ي فوق براي حداقل نيمي از شرکت کنندگان تنها به عنوان يک استارت مناسب جهت پياده سازي پروژه هاي الکترونيکي و آشنايي با AVR و .. بود.
    پ.ن. 2 : اگر عمري بماند فايل ها رو تکميل مي کنم و ي چند وقت ديگه همين جا منتشر-شون مي کنم. نواقصشون ب دليل کمبود وقت و بيان شفاهي مطالب سر کلاس ها بوده.
    پ.ن. 3 : بنده مدرّس دوره تئوري بودم.
    قبل از هر چیز از زحمات شما سپاسگذارم
    احساس میکنم اگر مطالب رو بصورت فیلم های آموزشی تهیه فرمایید بیشتر از یک پی دی اف مورد استقبال قرار میگیره.
    دقیقا همون کاری که آقای کی نژاد برای میکروکنترلرهای AVR و طراحی آنالوگ انجام دادند.
    به هر حال ، فایل ضمیمه ای که قرار دادید بسیار عالی بود و ارزش تشکر را نیز داره
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط navard
    سلام
    من براي 8000ال اي دي اندازه گرفتم 3 امپر نشون ميداد يعني اگه 4 امپر بذارم حل ميشود
    اخه برام گفتن بايد 16 امپر بذاري؟
    اگر که:
    ((1-اون موقعي که جريان و اندازه گرفتين کل ال اي دي ها روشن باشن، (معمولن آشناي ما اول برنامه هاش ي چند ثانيه ثابت ميذاره)،
    2-منبع تغذيه اي که ميگيرين مطمين و مرغوب باشه، و اگه مثلن جريان 3.4 رو ديدين، خب احتمالآ 5 مناسب تر باشه، بدليل اين که خيلي از سويچينگ ها (حداقل اونايي که ما استفاده مي کنيم) 10-20 درصد کم ميارن، پاوراي کامپيوتر تو اين مورد البته خيلي متفاوتن و بعضي ها علي رغم اين که روشون 15 آمپر درج شده بالاي 4 آمپر توانايي ندارن!))
    مشکلي وجود نخواهد داشت...
    امّا حتمن دوباره چک کنيد، چون 3 آمپر براي 8000 تا ال اي دي، ي مقدار نامعقول بنظر مياد :|

ضمنن 10 يا 16 آمپر مقادير بالايي هستن، از توانايي مولتي مترتون مطمين بشين ابتدا :rolleyes: و اگه توانايي شو نداره، تيکه تيکه اندازه بگيرين و با هم جمع کنين.

آقاي خيبري:
    خواهش مي کنم، اگه خدا ياري کنه، و درسا بذارن... ايشاا...
    2009/04/26
    تبريز
    220
    40

با سلام ممنون از اسلایدهاتون
    من یه تابلو کوچیک زدم اول کارم میخواستم ببینم چه پاوری استفاده کنم تقریبا 200تا ledکه100تاش کلاهی سفید 100تاش اوال ابی.موندم 3تا3تا سری کنم یا از روش 50تا50تا.
    ممنون میشم کمک کنین
    a happy person is one who wants happiness for other
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_man847
    با سلام ممنون از اسلايدهاتون
    من يه تابلو کوچيک زدم اول کارم ميخواستم ببينم چه پاوري استفاده کنم تقريبا 200تا ledکه100تاش کلاهي سفيد 100تاش اوال ابي.موندم 3تا3تا سري کنم يا از روش 50تا50تا.
    ممنون ميشم کمک کنين
    سلام،
    ال اي دي هاي کلاهي سفيد رو مي تونين بصورت 4 تايي بهم سري و کلآ موازي کنين، مقاومت هم لازم ندارن، ب استثناي بخشهايي که يکي يا 2 تا تک ميافتن، و البته اوال آبي هم برخلاف بعضي رنگاي ديگه ش همون 4تايي وصل ميشن.(تا الان تعداد زيادي کار رو همينطور وصل کردن و مشکلي نبوده)

براي پاور اگر جريان بگيرين بهتره،
    درغير اينصورت هم منبع تغذيه ي 1A واقعي کافي خواهد بود و جريان کشي شايد بالاي 0.7 نره، ولي به دليل عدم مرغوبيت معمول_ سويچينگ هاي موجود تو بازار، ترجيحآ 2آمپر بايس استفاده کنين.
    (اوايل نمونه کارهايي داشتيم که منبع تغذيه بعد از مدتي ذوب شده يا سوخته بود!!! )
    2009/04/26
    تبريز
    220
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.prm
    سلام،
    ال اي دي هاي آبي سفيد رو مي تونين بصورت 4 تايي بهم سري و کلآ موازي کنين، مقاومت هم لازم ندارن، ب استثناي بخشهايي که يکي يا 2 تا تک ميافتن، و البته اوال آبي هم برخلاف بعضي رنگاي ديگه ش همون 4تايي وصل ميشن.(تا الان تعداد زيادي کار رو همينطور وصل کردن و مشکلي نبوده)

براي پاور اگر جريان بگيرين بهتره،
    درغير اينصورت هم منبع تغذيه ي 1A واقعي کافي خواهد بود و جريان کشي شايد بالاي 0.7 نره، ولي به دليل عدم مرغوبيت معمول_ سويچينگ هاي موجود تو بازار، ترجيحآ 2آمپر بايس استفاده کنين.
    (اوايل نمونه کارهايي داشتيم که منبع تغذيه بعد از مدتي ذوب شده يا سوخته بود!!! )
    mrجان فدات مرسی دادا :wow:
    فقط یه سوال میدونین قیمت این پاورها چنده؟اگه پاور کامپیوتر پیدا کنم جواب میده یا زیاده؟؟؟
    a happy person is one who wants happiness for other
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    49

اگه بتوني پاور قابل تعمير(يا کارکرده) بگيري و استفاده کني، و اگر که مشکل فضا نيس، به صرفه تره...
    اما راه درستش همون سويچينگ هست، که فروشگاه همين سايت و فروشگاه dspic و roboeq رو ي نگاه بنداز، با توجه به نوساني بودن و افزايش شديد هزينه ها.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13