اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه طراحی مدار چاپی با نرم افزار چگونه است؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه طراحی مدار چاپی با نرم افزار چگونه است؟

سلام به همه دوستان
    کسی هست منو راهنمایی کنه چطوزی مدار چاپی رو با نرم افزار طراحی کنم
    هر روشی ساده تره بگید
    من زیاد با نرم افزارای طراحی آشنا نیستم

پاسخ : نحوه طراحی مدار چاپی با نرم افزار چگونه است؟

سلام به شما و تبریک بابت عضویت در ECA
    نرم افزارهای طراحی رو باید یاد بگیرید و چاره ای نیست.معروفهاشون مثل proteus و protel هستن که وقتی بخواین بدین بیرون چاپ کنن 99% وقتها باید با پروتل طراحی کنید و فایل pcb رو بدین بهشون.آموزشهاشونم تو این سایت زیاده.
    موفق باشید
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

مرسی عزیز
      هم از تبریکت هم از راهنماییت
      کدوم قسمت سایت میتونم پیداشون کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahap
        مرسی عزیز
        هم از تبریکت هم از راهنماییت
        کدوم قسمت سایت میتونم پیداشون کنم؟
        یا سلام مجدد
        1- به این لینکها نگاه کنید:
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=42247.0
        و اینم انجمنهاش:
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=277.0

2- برای تشکر از دکمه تشکر استفاده بفرمایید :agree:
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام
          من تازه کار در زمینه protel هستم.میخوام pcb یه تابلو روان 64*16 رو طراحی کنم.از کجا بدونم کدوم قطعه که تو کتابخونه هست رو استفاده کنم مثل 74hc595 که چندین مدل داره ویا چه مقاومتی رو سر راه led بذارم
          باتشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان خان
            سلام
            من تازه کار در زمینه protel هستم.میخوام pcb یه تابلو روان 64*16 رو طراحی کنم.از کجا بدونم کدوم قطعه که تو کتابخونه هست رو استفاده کنم مثل 74hc595 که چندین مدل داره ویا چه مقاومتی رو سر راه led بذارم
            باتشکر
            اقا حالا چه عجله ای هست بزار برسی یکم عرقت خشک شه بعد برو سراغ درست کردن تابلو روان این جوری یهو می جایی اون وقت دیگم گذر به protel و اقواش نمیرسه ها . .......
            از شوخی بگذریم هر قطعه که شما در قسمت شماتیک قرار می دهید و انتخاب کردید یک ماهیت و شکل فیزیکی هم داره و اون تایین کننده این هست که برروی pcb برد هر پایه و مکانش کجاست به اون مگن footprint . در دیتاشیت قطعات نام پکیج قطعه حتما اورده می شود شما می توانید با استفاده از ان نام و همچنین واستفاده از کتابخانه استاندارد براحتی فوت پرینت مناسب را روی فایل pcb قرار دهید .
            راستی پیشنهاد می کنم که شوخی بالام رو جدی بگیر وگرنه خودت اذیت می شه و اخرش هم هیچی به هیچی.

دیدگاه

یه چیزی دیگه ای هم که هست:
              سعی کن حتماً طراحی کتابخونه رو خوب یاد بگیری چه تو شماتیک چه تو PCB.

یه نصیحت دیگه
              به اعتقاد من توی بازار ایران اول باید جنس رو بخری ، بزاری جلو چشمت، سایزش ، فاصله هاش و ... رو چک کنی بعد کار رو شروع کنی. :mrgreen:
              همواره يادمان باشد:
              1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
              2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
              3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

سلام دوستان من مدار تابلوی 16*86 رو طراحی کردم (با پروتیوس)
                اما حالا میخوام مدارشو بسازم .مثل اینکه تو بازار باید با اتمل طراحی بشه؟دوستان میتونن کمک کنند تایا پیشنهاد برای ساختنش روبهم بدن؟ :applause: :read:
                خیلی ممنون
                اگر هدف نتوانستن بود-خدا خلقمان نميکرد.
                دنيا را با اهنگ خود پر کن هرچند yani نباشيم.
                گاهي وقتها آنقدر نااميد ميشوم که مي خواهم دنيايم را خراب کنم اما آاونوقت ياد پسرکي مي افتم که فرصتش تموم شده وبايد از اين قصه بره پس...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X