اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت کننده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت کننده

سلام وخسته نباشید خدمت همه دوستان :rolleyes:
    من یه سوال داشتم کسی میدونه از چه نوع مداری میشه استفاده کرد برای تقویت ولتاژ سلولی؟؟ :question:
    ولتاژ سلولی بین 0 تا -60میلی ولت اگه به خاهیم برسونیمش به حدود 5 ولت چی کار باید کرد :question:

پاسخ : تقویت کننده

خب جریانش چقدر هست؟
    چون تقویت ولتاژ بدون دشتان تغذیه جدا توان ورودی و خروجی در بهترین شایط ثابت میمونه و برای رسون 60 میلی ولت به 5 ولت یعنی 80حدود برابر کردن که یعنی جریان رو 80 برابر کاهش میده . فکر کنم نشدنی باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid_ec
      خب جریانش چقدر هست؟
      چون تقویت ولتاژ بدون دشتان تغذیه جدا توان ورودی و خروجی در بهترین شایط ثابت میمونه و برای رسون 60 میلی ولت به 5 ولت یعنی 80حدود برابر کردن که یعنی جریان رو 80 برابر کاهش میده . فکر کنم نشدنی باشه.
      والا من هرچی گشتم مقاله ای در مورد این که جریانش چه میزانه پیدا نکردم
      یه مدار بود تو یه مقاله با 3 تا اپ امپ سری شده تبدیل کرده بود اما در مورد مدل اپ امپ ها چیزی نگفته بود شما اطلا عاتی نداری

دیدگاه

تقویت با op-amp
        خود op-amp ها نیاز به تغذیه دارند اون رو میخواهی چیکار کنی. اگه منبعی داری که op-amp ها رو تغذیه کنی دیگه چه نیازی به تقویت کننده ولتاژ داری البته اگه قراره این 0.06 ولت برای تغذیه استفاده.

تازه مدارات ترانزیستوری حداقل ولتاژ 0.7 ولت لازم دارند

دیدگاه

در حالت ساده مدار شما نیاز به یه تقویت کننده ساده با پ امپ دارین که گینش بقول دوستان حدود 80 باشه
          البته ممکنه که شما نیاز به یه تقویت کننده ابزار دقیق مثل ad620 پیدا کنین که در مباحث مربوط به ecg تو این سایت بحث شده

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=15294.msg104933#msg104933

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=37275.0

دیدگاه

سلام .
            برای اینکه مدار مناسبی رو بشه پیشنهاد کرد بد نیست کمی اطلاعات در مورد کاری که قراره انجام بشه بدین.مثلا منظور شما کدام سلول هست آیا پارت نامبر داره و اینکه خروجی مدار شما قراره به چه مداری وصل بشه و یکم از مشخصاتش .

اگر قصد شما استفاده در مدارات اندازه گیری هست همون مدار با پ امپ که گفتین به راحتی جواب میده ، در مورد مشخصات پ امپ هم تقریبا تمامی اونها یک سری مشخصات رو به صورت عمومی دارن که باعث میشه در بیشتر موارد همشون جوابگو باشن ، مگر اینکه مشخصات ویژه ای مورد نیاز شما باشه مثلا ولتاژ بالا که 5 ولت یک ولتاژ معمولی به حساب میاد و یا جریان بالا و یا پهنای باند بالا... یا تغذیه تک و یا دوبل.
            در مورد تغذیه اگر شما محدودیتی برای استفاده از ولتاژ دوبل در مدارتون نداشته باشین و بتونین تامینش کنین هر پ امپی مثل 741 و یا lm358 , ... مناسب هست.

اگر اطلاعات بیشتری در اختیار بگذارین فکر میکنم بنده و سایر دوستان بتونیم راه حلهای مناسبی رو مطرح کنیم. :rolleyes:
            موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

با تشکر از همه دوستان که کمک کردن
              با همون ad620 درس شد
              :nerd: :nice:
              البته 1 ماه طول کشید :cry2: :cry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X