ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2009/11/20
    365
    4

پروگرمر cpld و fpga

سلام
    من خودم دارم یک سری مقالات و ... جمع میکنم در مورد ساخت یک پروگرمر برای این چیپ ها.
    البته usb
    تاحالا کسی ساخته ؟
    امکانش هست؟
    [hr]
    از نوع در خواستمم که معلومه تازه 1 ماه شروع کردم. :mrgreen:

رفيقان قدر يكديگر بدانيد چو معلوم است شرح از بر مخوانيد

مقالات نصيحت گو همين است كه سنگ انداز هجران در كمين است
    2008/07/16
    تهران
    677
    6

پاسخ : پروگرمر cpld و fpga

سلام
    امکانش که خوب هست نمونش پروگرمر های شرکت نواوران هست که قالبا ساخته خودشون هست . اما مسئله این هست که ایا اگر به جای صرف هزینه و وقت برای این کار بری و رو خود این قطعات کار کنی به صرفه تر نیست .
    2009/01/28
    Th
    438
    1

پروگرمر tnm هم همه ی fpga ها رو تو slave mode ساپورت میکنه و سری 95XX و اسپارتان 2 و چنتا دیگه رو با jtag
    ولی خوب تو مدای دیگه کار نمیکنه و مثه پروگرمر ال پی تی چِین پروم و fpga رو نمیشناسه :cry: :NO:
    حالا میخوام بزنگم بهشون ببینم نمیتونن کاری کنن
    پروگرمر usb نوآورانم 200 تومن شده ، زور داره! :NO: من یه لبتاب که پورت lpt داشت خریدم 125 تومن :rolleyes: (البته مانیتورش سوخته بود) با اون پروگرم میکنم!

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
    سلام
    امکانش که خوب هست نمونش پروگرمر های شرکت نواوران هست که قالبا ساخته خودشون هست . اما مسئله این هست که ایا اگر به جای صرف هزینه و وقت برای این کار بری و رو خود این قطعات کار کنی به صرفه تر نیست .
    ولی من شک دارم از پایه کار خودشون باشه. ممولا کد و شماتیکو یکی یه جایی گذاشته و ...
    ولی اگه کار خودشون باشه دمشون گرم :applause:

نقل قول نوشته اصلی توسط haji125
    سلام
    من خودم دارم یک سری مقالات و ... جمع میکنم در مورد ساخت یک پروگرمر برای این چیپ ها.
    البته usb
    تاحالا کسی ساخته ؟
    امکانش هست؟
    [hr]
    از نوع در خواستمم که معلومه تازه 1 ماه شروع کردم. :mrgreen:
    حالا چیا جم کردی؟ منم بدم نمیاد یه فوضولیی کنم :mrgreen:
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...
    2009/11/20
    365
    4

کد:
    حالا چیا جم کردی؟ منم بدم نمیاد یه فوضولیی کنم
    بابا این چه حرفیه

من یه نظر دادم که البته فقط هنوز نظره کار نکردم ، قرار یکی از دوستام که fpga کار میکنه باهاش صحبت کنم.
    من میگم :
    بیام پرت lpt به usb تبدیل کنیم البته نه معمولی با یک ic .ft . البته hi-speed
    میتونیم تا سرعت 12 مگ تو UART جواب بده
    و در parallel FIFO هم تا 40 مگ
    نظرتون ؟
    کمکاتون!

2008/07/16
    تهران
    677
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط black-8
    ولی من شک دارم از پایه کار خودشون باشه. ممولا کد و شماتیکو یکی یه جایی گذاشته و ...
    ولی اگه کار خودشون باشه دمشون گرم :applause:
    والا بنده هم خیلی نگفته که کاملا کار خودشان هست و با احتمال بالا حتما از روی مدار اصلی و یا نمونه های دیگر و کار کرده استفاده کردند اما باز هم کاچی بز هیچی .
    در مورد اینکه پروگرمر tnm استفاده کنیم که به نطر من اصلا خوب نیست پون در پروگرمر های اصلی و مخصوص امکاناتی هست که داخل پروگرمر های یونیورسال نیست به عنوان مثال پروگرمر های xilinx امکان chip oscope دارند ولی این امکان در یونیورسال نیست . و تازه شما اگه همه اون ها را کنار هم بزارید باز هم به قیمت یه یونیورسال نمی رسه .

بابا این چه حرفیه

من یه نظر دادم که البته فقط هنوز نظره کار نکردم ، قرار یکی از دوستام که fpga کار میکنه باهاش صحبت کنم.
    من میگم :
    نظرتون ؟
    کمکاتون!
    اقا اگر به این فکر هستی که بیاید و یک مبدل usb به پارالل درست کنی اون هم با ft245 و بعد هم از پروگرمر پارالل استفاده کنی برای پروگرم کردن سخت در اشتباه هستی . من این اشتباه رو دفعه اولی که می خواستم لب تاپ بخرم انجام دادم و اون موقع یه دونه مبدل usb به پارالل خریدم و به خیال اینکه مشکلم حل می شه در صورتی که اصلا این گونه نیست . البته شاید با مبدل های pcmci بشه این مشکل رو حل کرد اما ترجیحا من از اون موقع فقط از پروگرمر usb استفاده می کنم و خیلی راحت تر هستم .
    2009/11/20
    365
    4

ترجیحا من از اون موقع فقط از پروگرمر usb استفاده می کنم و خیلی راحت تر هستم .
    ممنون
    یه سوال الان که شما پروگرم usb دارین داخلش چی بکار برده ؟
    من تا حالا پرگرم نکردم
    می خوام بدونم usb شما برای پروگرم از چه روشی استفاده میکنه.jtag-isp ویا هرچی...(برای پرگرم کردن cpld و fgga)
    و یا خود cpld ها و fpga ها با چه روشی پرگرم میشن.
    -----------
    من این اشتباه رو دفعه اولی که می خواستم لب تاپ بخرم انجام دادم
    چرا پارالل به usb کار نکرد ؟

2008/07/16
    تهران
    677
    6

ممنون
    یه سوال الان که شما پروگرم usb دارین داخلش چی بکار برده ؟
    من تا حالا پرگرم نکردم
    می خوام بدونم usb شما برای پروگرم از چه روشی استفاده میکنه.jtag-isp ویا هرچی...(برای پرگرم کردن cpld و fgga)
    و یا خود cpld ها و fpga ها با چه روشی پرگرم میشن.
    -----------چرا پارالل به usb کار نکرد ؟
    من تا حالا پیش نیامده که داخل پروگرمر usb blaster و xilinx cable رو باز کن ولی هر دو با jtag پروگرم می کنند.
    2009/01/28
    Th
    438
    1

بابا این چه حرفیه

من میگم :
    نظرتون ؟
    کمکاتون!
    برو حال کن تشکرم ازت کردم
    اگه به همین راحتیا میشد که چینیا تا حالا این محصولو برامون تولید کرده بود البته دیدم با سری cypress یه کارایی کردن
    والان که بهتر فک میکنم :mrgreen: یادم افتاد با همون (فک کنم) ft232 هم یه کارایی کردن مثه این برد xc3s50 که آدرس شرکتش تو دانشگاه چمران بود .آدرس سایتش تو همین فروم زیاد اومده ...
    2009/01/28
    Th
    438
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
    والا بنده هم خیلی نگفته که کاملا کار خودشان هست و با احتمال بالا حتما از روی مدار اصلی و یا نمونه های دیگر و کار کرده استفاده کردند اما باز هم کاچی بز هیچی .
    در مورد اینکه پروگرمر tnm استفاده کنیم که به نطر من اصلا خوب نیست پون در پروگرمر های اصلی و مخصوص امکاناتی هست که داخل پروگرمر های یونیورسال نیست به عنوان مثال پروگرمر های xilinx امکان chip oscope دارند ولی این امکان در یونیورسال نیست . و تازه شما اگه همه اون ها را کنار هم بزارید باز هم به قیمت یه یونیورسال نمی رسه .
    منظورم این بود که اگه اونا درس کردن شاید سورسی چیزی تو اینترنت باشه ،پیداش کنیم ، درس کنیم ، حالشو ببریم
    پروگرمر اونارم دارم دیگه بحث برا قیمتش به کارم نمیاد :mrgreen:
    ببینم چیپ اسکوپ مثه دیباگره یا چی؟!
    2008/07/16
    تهران
    677
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط black-8
    منظورم این بود که اگه اونا درس کردن شاید سورسی چیزی تو اینترنت باشه ،پیداش کنیم ، درس کنیم ، حالشو ببریم
    پروگرمر اونارم دارم دیگه بحث برا قیمتش به کارم نمیاد :mrgreen:
    ببینم چیپ اسکوپ مثه دیباگره یا چی؟!
    تقریبا شبیه دیباگره ولی من چون بهش خیلی مسلت نیستم نمی تونم خیلی توضیح بدهم . ( با عرض پوزش )
    در مورد سورس هم با احتمال بالایی می تونم بگم که وجود داره ولی احتمالا پولی هست ولی شما بگرد اگه وقتش رو داری . ولی من blaster رو 100000 تومن و xilinx رو 160000 خریدم اما تا حالا با همون پروژه اول که از xilinx استفاده کردم پول هر دو در امد هیچ تازه اضافم امد کل پروژم کمتر از یک ماه طول کشید . البته ساختش نه طراحیش . حالا خودت ببین ارزش وقت گذاشتن رو داره .
    البته بنده شور و شوق شما برای این کار و از این تیپ کار ها را قدر می نهم .ولی یکم بیشتر فکر کن عمر کوتاه و سرعت علم در رشته ما هم بسیار بالا . :read: :read:
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14