اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیاده سازی fftبا fpga

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیاده سازی fftبا fpga

سلام
    من میخوام تابع fft رو با fpga پیاده سازی کنم . میشه بگین چه مدل fpga لازم دارم و قیمتش چقدر میشه ؟

پاسخ : پیاده سازی fftبا fpga

نوشته اصلی توسط کاویان
    سلام
    من میخوام تابع fft رو با fpga پیاده سازی کنم . میشه بگین چه مدل fpga لازم دارم و قیمتش چقدر میشه ؟
    FFT چند نقطه ایی؟
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

راستش نمییدونم موضوع پروژه ای که استاد بم داده و اطلاع زیادی ندارم چیزی که متداول هست و راحت تره .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاویان
        راستش نمییدونم موضوع پروژه ای که استاد بم داده و اطلاع زیادی ندارم چیزی که متداول هست و راحت تره .
        این موضوع بسیار مهمه و خیلی فاکتور ها درگیرشه.شما FFT پروسسور میخوای بسازی یا فوریه ترنسفورم ثابت میخوای بگیری؟
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

موضوع اینه :پیاده سازی یک سخت افزار برای گرفتن fft از یک سیگنال آنالوگ
          نمیدونم از کجا شروع کنم !
          استادم گفته اگه با fpga کار کنی خیلی بهتره ولی وقت گیره و ممکنه مدلی که میخوای در دسترس نباشه ، نهایتا با avr کار کن که دیگه سخت افزاری نیست.
          ممنون میشم راهنماییم کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاویان
            موضوع اینه :پیاده سازی یک سخت افزار برای گرفتن fft از یک سیگنال آنالوگ
            نمیدونم از کجا شروع کنم !
            استادم گفته اگه با fpga کار کنی خیلی بهتره ولی وقت گیره و ممکنه مدلی که میخوای در دسترس نباشه ، نهایتا با avr کار کن که دیگه سخت افزاری نیست.
            ممنون میشم راهنماییم کنید.
            این یعنی FFT پرسسور
            این چیزه ساده ایی نیست
            اینکه چند نقطه ایی باشه و خصوصیاتش چی باشه مهمه
            من تا حالا ندیدم با avr بشه از این کارا کرد-چون خیلی محدوده

دیدگاه

ولی من یه مقاله دیدم که واسه فرکانس 200هرتز fft 32 نقطه ای گرفته بود و جواب به fft که matlab میگیره شبیه بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاویان
                ولی من یه مقاله دیدم که واسه فرکانس 200هرتز fft 32 نقطه ای گرفته بود و جواب به fft که matlab میگیره شبیه بود.
                خودت میگی فقط تو 200 هرتز

دیدگاه

اره خب ! :smile:و نهایتش تا فرکانس 600hz جواب میداد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
                    من تا حالا ندیدم با avr بشه از این کارا کرد-چون خیلی محدوده
                    اینجا و اینجا را ببینید.
                    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
                      اینجا و اینجا را ببینید.
                      در این فیلم خودش هم اشاره میکنه به یک کاربرد کاملا متفاوت از AVR و همونطور که مشخصه و میگه با این سخت افزار بزگ داره چنین کاری میکنه.از توضیحات کاملا مشخصه
                      در کل AVR المانی برای این منظور نیست ولی خب زحمت رو کشیدن.دستشون درد نکنه :biggrin:

دیدگاه

در کل داستان FFT اینه که باید اول سگنال پیوسته رو تبدیل به گسسته کنی-با یک ADC خوب-برای سیگنال های مختلف با فرکانس های مختلف این انتخاب سخت میشه
                        و یک آرایه از سیگنال به دست بیاری-حالا با الگوریتم فوریه گسسته در زمان تبدیل انجام میشه و آرایه رو با اندیس های مختلفش پشت هم وارد الگوریتم میکنی و تبدیل میکنه.اعداد بدست اومده را با یه تعریفی از مختصاتی که رو LCD میبندی نمایش میدی.
                        روش های مختلفی هم برای ساده کردن FFT با نقاط زیاد به نقاط کم هست.اما اول باید بدونی با چی میخوای کار کنی-یک spartan3 از نوع 144 پین همه چیز رو واست تامین میکنه قیمتش هم 30 تومان که باید یه PROM هم کنارش بزاری که حدود 10 تومان با چند نوع رگولاتور-تو سایت من هم نمونه برداش هست-میتونی ببینی

دیدگاه

فکر کنم تو DSPIC هم توابع FFT باشه.DSPIC هم مورد مناسبی
                          اینارو هم ببین بد نیست-از ویکی :
                          http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%...B3%D8%AA%D9%87

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%...B3%D8%AA%D9%87

اگه خواستی ریزتر واردش بشی بگو تا مطالبشو بزارم

دیدگاه

خیلی ممنونم از توضیحاتون.
                            با dsp نباید کار کنم چون خودش اینکارو انجام میده .
                            اگه با همین مدل fpga که گفتین بخوام کار کنم کد آماده هست یا باید برنامشو از صفر خودم بنویسم ؟ آخه با vhdl زیاد کار نکردم.
                            این برد فقط قسمت fft رو انجام میده و برای تبدیل سیگنال یا نمایش باید قطعاتو جدا تهیه کرد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاویان
                              خیلی ممنونم از توضیحاتون.
                              با dsp نباید کار کنم چون خودش اینکارو انجام میده .
                              اگه با همین مدل fpga که گفتین بخوام کار کنم کد آماده هست یا باید برنامشو از صفر خودم بنویسم ؟ آخه با vhdl زیاد کار نکردم.
                              این برد فقط قسمت fft رو انجام میده و برای تبدیل سیگنال یا نمایش باید قطعاتو جدا تهیه کرد ؟
                              dsp اصل قضیه است :biggrin: ولی گرونه
                              اره باید از صفر بنویسی
                              یه میکرو میزاری کناره fpga واسه نمایش ها و غیره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X