اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار افرینی(بازار کار)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار افرینی(بازار کار)

دوست دارم با هم صحبت کنیم و ببین چه گونه میتوان تو رشته برق کار افرنی کرد
    نیاز های روز گشور چه چیز هایی هست
    از کجا شروع کنیم
    :applause:

پاسخ : کار افرینی(بازار کار)

اصلا این بخش برای همین ایجاد شده . لطفا هر یک از دوستان طرح قابل توجیهی داره ارائه بده .
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

اتوماسیون صنعتی و خانگی
      آموزش حرفه ای (طبق اهداف سازمان فنی و حرفه ای اما با روش درست)
      مخابرات و الکترونیک مخابراتی
      رباتیک و مکاترونیک
      mems و nems
      بعضی از زمینه هایی که تو ایران به شدت جای کار داره.

دیدگاه

نحوه شناخت محیط کاری یه کمی سخته که چطوری بفهمیم چه چیزی نیازه؟
        اولین کار درکارآفرینی اینه که بتونیم بفهمیم نیاز جامعه امروز چیه نیاز همشهریامون چیه که من میتونم با این حرفه خودم ان رو بسازم
        اگه دیده باشید اکثر کارهایی که توی جامعه صورت میگیره در بخش اجتماعیه یعنی کارهای خدماتی بیشتر صورت میگیره پس حالا طتیق زمینه الکترونیک وبرق با زندگی اجتماعی خیلی به هم نزدیک شدن و یه جورایی به هم وابسته اند(مثلا اگه برق امریکا تا1هفته قطع بشه صنعتش وزندگی نیز به همان مقدار چه بسا بیشتر عقب میفته)

اما درزمینه کارآفرینی به نظر بنده رشته انتقال و توزیع از زیرشاخهای رشته برق میتونه جای خوبی باشه با توجه به شرایط رو به رشد کشور البته در زمینه صنعت بود

و در زمینه اجتماعی مخابرات و الکترونیک مخابراتی با توجه به کنترلرهای امروزی که خودتون میبینید با یه smsمیتونید وسایل الکتریکیتون رو هدایت و کنترل کنید که مطمئنا استقبال خوبی شوده و میشه
        در اين دنيا فقط محال،محال است

دیدگاه

من فکر می کنم در شرایط فعلی که واردات بی رویه مخصوصا از چین زیاد شده
          کار آفرینی به شدت سخت شده
          البته قبول دارم واردات باعث رقابت میشه ولی تصور کنید یه چراغ خواب کوچیک که یه مدار کوچیک با rgb led داخلشه با یه باطری جیوه ای در چین ساخته شده بار کشتی
          شده از گمرگ ایران وارد شده مالیات و گمرگ اون دریافت شده دست دلللللللال که می دونید کیه افتاده سرانجام فروشنده به شما می فروشه 3000 تومان
          خوب یه نفر به من بگه این چراغ با چه قیمتی ساخته شده ؟
          من هر جوری حساب کردم تو ایران با کمتر از 10000 تومان نمیشه ساخت
          هر چند تو تولید انبوه کمی از قیمتش کاسته میشه
          نظر من روی کار آفرینی اجناسی هست که واسه اولین بار ساخته یا تولید میشن
          فکر میکنم BMS تو آینده فعالتر میشه
          دوستان اگه نظری دارند خوشحال میشم بشنوم
          مردود شدن بهتر از با تقلب قبول شدن است

دیدگاه

آقا مسعود با صحبتی که در مورد BMS کردی موافقم.
            اما چندتا نکته. یکی اینکه کارآفرینی فقط تولید نیست. تو اصفهان حداقل 12تا شرکت میشناسم که در همین زمینه BMS کار تحقیقاتی با هدف تولید و بعضا تولیدی میکنن. که البته به قول شما توی تولید رقبای بزرگی دارن که مشکلات بزرگی براشون ایجاد میکنه. اما در زمینه اجرای همین تولیدات (چه داخلی و چه وارداتی) بازار بزرگ و بدون رقیبی وجود داره. ساختمان سازها خیلی از امکاناتی رو که همین الان میشه در ساختمان پیاده و اجرا کرد نمیشناسن اما وقتی باهاشون صحبت کنی میبینی نیازهای بزرگ و پسش پا افتاده ای دارن. این خودش میتونه زمینه کاری بسیار خوبی باشه.
            مورد بعدی اینکه تو دنیای امروز همه به فکر سود و منفعت بیشتر و تصاحب سهم بیشتری از بازار دنیا هستن. بنابراین نمیشه جلوی کار رقیب و به قول شما دلال رو گرفت باید بازار رو شناخت و با یک ایده و تیم خوب وارد بازار شد و شروع کرد.

دیدگاه

من با نظر شما کاملا موافقم ولی به عقیده من کار تولیدی است که بیشترین سود و منفعتی که شما اشاره کردید رو ایجاد می کنه
              شما یه نگاهی بندازید به ثروتمندان جامعه یا کارخانه دار هستند یعنی کار تولیدی دارند ( البته استثنا هم پیدا میشه ) یا هم واسطه هستند یعنی همون دلال
              کارهای خدماتی مانند صادرات و واردات به گرد اینها هم نمی رسه هرچند ممکنه راحت تر باشه
              حالا انتخاب با شماست که هر کدومو انتخاب کنید . من به شدت مخالف کار واسطه گری هستم . نظر شما چیه آیا فکر می کنید مورد دیگری هم وجود داره که باید روش فکر کرد ؟
              نمی دونم این تاپیک مکان مناسبی برای معرفی کارهای جدید قابل تولید قابل رقابت قابل فروش و درآمد زا هست یا نه ؟
              BMS که اشاره کردم یکی از اونهاست کافییه یه نگاهی به فیلم ساخت برج العرب تو دوبی بندازید تا اهمیتشو درک کنید .
              البته من یه عقیده دیگه هم دارم و اونم اینه که تو کشور ما اگه می خواهیم یه کار شروع کنیم باید یه دلال خوب هم داشته باشیم ( متاسفانه کار درستی نیست به عقیده من )
              چند سال بیش تو یه شرکتی کار می کردم که مدیرعاملش تو یه جلسه ای به ما گفت که ما یه جوری بایستی با واسطه و دلال ها جنسهای خودمونو قالب به مردم کنیم ( البته متاسفانه )
              که این کارو هم کرد و سود خوبی به جیب زد .
              :biggrin: :biggrin: :biggrin:
              مردود شدن بهتر از با تقلب قبول شدن است

دیدگاه

دوستان این BMS چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدآ‌علی
                  دوستان این BMS چیه؟
                  Building Management System
                  سیستم مدیریت ساختمان
                  مزایا: صرفه جویی انرژی، ایمنی، امنیت، رفاه و آسایش، زیبایی و ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X