اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیسیم با سیم های برق در خانه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بیسیم با سیم های برق در خانه

چگونه می توانم واکی تاکی با استفاده از سیم های برق(فاز و نول) انجام دهم؟مداری که بتونم با استفاده از سیم های برق خانه ارتباط برقرار کنم!اگر کسی از عزیزان مداری یا اطلاعاتی را دارد لطفا قرار دهد.باتشکر :rolleyes:
    هيچ چيز خراب نيست...حتي ساعت از کار افتاده ي روي ديوار نيز در روز 2بار ساعت را درست نشان ميدهد. توماس اديسون

پاسخ : بیسیم با سیم های برق در خانه

نوشته اصلی توسط mhp_1375
    چگونه می توانم واکی تاکی با استفاده از سیم های برق(فاز و نول) انجام دهم؟مداری که بتونم با استفاده از سیم های برق خانه ارتباط برقرار کنم!اگر کسی از عزیزان مداری یا اطلاعاتی را دارد لطفا قرار دهد.باتشکر :rolleyes:
    واکی تاکی مدار داخلیش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
    وبسایت ختم صلوات
    http://www.salavaty.com/

دیدگاه

فکر کنم بهش PLC میگن و باید اول خط سندر و آخرش رسیور بزنی از جزئیات اطلاع ندارم ولی جالبه
      البته اگه منظورت کاملا بی سیمه که نمیدونم
      ولی اگه اینه که از سیم برق برای دیتا استفاده بشه

دیدگاه

سلام
        برای این کار باید از آدابتور های powerline که در بازار موجوده استفاده کنید.این تجهیزات دیتارا طوری مدوله میکنند که بشه از طریق خطوط برق شهر انتقال داد.
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

بیسیم با سیم برق
          همون طور که دوستان گفتند اسمشPLC یعنی حمل سیگنال روی خط قدرت باید سیگنال صوت را مدوله کنید بعد بفرستید روی خط برق.
          کار بسیار سختی محسوب می شه.
          می تونید از ماژول های powerline استفاده کنید قبل قیمتش 140000 تومان بود که البته دیتا می فرسته.
          برای طراحی چنین مدار باید پیش زمینه های زیر را داشته باشید
          1- خطوط مخابراتی
          2-مدار های مخابراتی

دیدگاه

:eek: بیسیم با سیم ... یادمه یکی از مسئولای دانشگاهمون تو یه سخنرانی گفت " به لطف خدا سیم کشی کردیم منطقه رو که بتونین از اینترنت بیسیم استفاده کنین )))) "
            PLC یا همون پاور لاین کریر هست ... ولی قیمتش نسبتا زیاده

دیدگاه

سلام من یادمه این مدار رو تو کتاب 309 مدار دیدم
              من هم یه وقتی دنبال ساخت این مدار بودم دوست دارم دوباره بیفتم دنبالش
              پس بیا شروع کنیم
              من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

سلام
                نمی دونم می خوای چیکار کنی ولی اگه بخوای یک سری دستور العمل بفرستی می تونی از پروتوکول X10 استفاده کنی تو یکی از مجله های نویز هم یک مدار براش پیشنهاد شده البته اگه محدوده ولی اگه می خوای که دیتا در حد بالا جابجا کنی بنظر من می تونی از روش مودم های AM ,FM استفاده کنی (مراجعه به درس شبکه رشته برق ) که همین مودم های دایال پ هم از همین روش استفاده می کنند ولی خب با توجه به تکنولوژی که استفاده میکنی سرعتش هم دسته خودت اگه بتونی سیستم xDSL هم استفاده کنی که دیگه عالیه سرعتش هم که دیگه جای برای حرف نمی زاره
                البته اینو باید بهت بگم که سیگنال به نویز سیم کشی برق ساختمان بالاست اول سیگنال به نویزشون ببین بعد تکنولوژیتو انتخاب کن

دیدگاه

از این ماژول برای انتقال اطلاعات روی سیم برق استفاده می شود (Power Line Carrier) که به نام PLC معروف است . این ماژول به وسیله ارتباط سریال با کنترلر جانبی متصل می شود و دارای مشخصات به صورت زیر است :

به دلیل عدم امکان استفاده از ماژول به صورت تک ، این محصول به صورت جفت عرضه می شود .

http://iran-micro.com/product_info.php/cPath/303_138/products_id/817
                  ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMITT
                    :eek: بیسیم با سیم ... یادمه یکی از مسئولای دانشگاهمون تو یه سخنرانی گفت " به لطف خدا سیم کشی کردیم منطقه رو که بتونین از اینترنت بیسیم استفاده کنین )))) "
                    منظورش کابل های برق و شبکه بین اکسس پوینت ها بوده.

دیدگاه

مهندس جاش نیست که سوتی های خیلی ها رو کامل شرح بدم . متوجه هستم که کابل کشی نیاز داره .. :mrgreen:

دوستان هنوز مشکل میرایی شدید سیگنال من در "منبع تغذیه" پا بر جا هستا !
                      کسی میتونه یه منبع به درد بخور برای PLC بزاره؟ این پست هم بی جواب میماند آیا؟ :|

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMITT
                        مهندس جاش نیست که سوتی های خیلی ها رو کامل شرح بدم . متوجه هستم که کابل کشی نیاز داره .. :mrgreen:

دوستان هنوز مشکل میرایی شدید سیگنال من در "منبع تغذیه" پا بر جا هستا !
                        کسی میتونه یه منبع به درد بخور برای PLC بزاره؟ این پست هم بی جواب میماند آیا؟ :|
                        اشتباها بجای نقل قول تشکرو زدم اصلا معلوم نیست این پست چی داره میگه ولی میشه حدس زد که سیگنال متناوب توسط منبع تغذیه داره اتصال کوتاه میشه و راه حل سری کردن یک سلف با هریک از قطبهای منبع تغذیه هست مثلا یک سلف برای منفی و یک سلف برای مثبت در این صورت منبع تغذیه کارشو انجام میده و از دید سیگنال متناوب اتصال باز است.

دیدگاه

یادمه یک بار اینو بعنوان ثبت اختراع معرفی کرده بودند دلیلشو نمیدونم چرا گواهی ثبت اختراع داده بودند ولی برام جالب بود که بشه این کارو باهاش کرد!!!
                          در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                          گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

راستی میدونستید میکرو AVR هم همین پروتکل X10 رو پشتیبانی میکنه؟
                            اگه میتونید با میکرو صوت رو انتقال بدید، ما بقیش با من.... :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n2
                              راستی میدونستید میکرو AVR هم همین پروتکل X10 رو پشتیبانی میکنه؟
                              اگه میتونید با میکرو صوت رو انتقال بدید، ما بقیش با من.... :mrgreen:
                              جالبه میشه بیشتر توضیح بدین؟
                              در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                              گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X