اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایزولاسیون در یک مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایزولاسیون در یک مدار

سلام و خسته نباشید

بنده قسط دارم منبع تغذیه دست ساز خودم رو به ولت متر و آمپر متر مجهز کنم. حالا یه مشکلی هست.

مدار زیر رو که می بینید و در انجمن زیر در مورد بحث شده یک ولت متر و آمپر متر هست. خروجی اون بین 0 تا 5 ولت است که توسط میکرو با مضربی خاص از خروجی ها، اونها رو به ولتاژ و جریان تبدیل می کنه.

اینم لینک انجمنش:http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=68353.msg402457#msg402457

یک سیم خروجی منبع تغذیه DC به پایه In مدار و سیم دیگر منبع به پایه com وصل می شود. تا ولتاژ اندازه گیری شود.
    و پس از اندازه گیری جریان ولتاژ منبع از پایه Out و Com مدار به مصرف کننده تحویل داده می شود.

نکته: در این مدار پایه Com به زمین( GND ) کل مدار ولتمتر و آمپر متر وصل شده است.

اگر همین باشد (یعنی یک منبع تغذیه ، ولتمتر آمپرمتر و مصرف کننده) هیچ مشکلی وجود ندارد ولی اگر این مجموعه 2 یا 3 یا n تا شبیه هم باشند. پایه Com همه ی مدارات به هم متصل خواهند بود یعنی یک سیم از هر منبع به هم و به GND وصل می شوند.

حالا:
    1- چگونه منابع مورد اندازه گیری و تغذیه مدار ولتمتر و آمپرمتر از هم ایزوله کنیم؟
    2- یا باید یه جوری مدار ولتمتر و آمپرمتر رو دست کاری کرد که اصلا این مشکل پیش نیاد.

حال به نظر شما چه کنیم؟
    همواره يادمان باشد:
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

پاسخ : ایزولاسیون در یک مدار

سلام
    کلا من که نفهمیدم چی شد، ولی برای اینکه یه ولتاژی رو ایزوله کنی میتونی از ترانس یک به یک استفاده کنی
    چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.

دیدگاه

خیلی شلوغ توضیح دادم :biggrin:، ببخشید می خواستم کامل باشه :mrgreen:

مشکل بنده این است که چگونه زمین دو منبع مشترک رو از هم ایزوله کنم؟
      همواره يادمان باشد:
      3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

بسته به توان هر خط از یک ترانزیستور منفی استفاده کنید که امیترش به زمین و کلکتورش به منبع و بیس مستقیم به امیتر وصل هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrouz_t
          بسته به توان هر خط از یک ترانزیستور منفی استفاده کنید که امیترش به زمین و کلکتورش به منبع و بیس مستقیم به امیتر وصل هست.
          میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟ :eek:

ترانزیستور منفی چیست؟

چرا بیس رو به امیتر اتصال کوتاه کنم ، این طوری چه اتفاقی می افتد؟
          همواره يادمان باشد:

دیدگاه

معذرت میخوام اشتباه شد ترانزیستور مثبت یعنی همون PNP

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrouz_t
              معذرت میخوام اشتباه شد ترانزیستور مثبت یعنی همون PNP
              این تکنیک نقشی در ایزولاسیون دارد؟
              همواره يادمان باشد:

دیدگاه

بستگی داره که ضریب ایزولاسیون چقدر باشه چون من از روش در مدار فلزیاب برای کاهش نویز منبع روی هردو خط تغذیه استفاده کردم و جواب گرفتم ولی اگر بخواهید با ضریب صددرصد مثل چوک یا ترانس ایزوله کنید، نه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X