اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه متصل کردن آنالوگ 0 تا 10 ولت به آنالوگ میکروکنترلر3.3 ولتی PIC18F26K20

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه متصل کردن آنالوگ 0 تا 10 ولت به آنالوگ میکروکنترلر3.3 ولتی PIC18F26K20

سلام به دوستان وهمه اساتید اهل فن
    من در کار صنعتی می خوام خروجی آنالوگ 0 تا 10 ولت کنترل دور موتورهای سه فاز روبخونم هر چی فکر کردم چیزی به ذهنم نرسید آیا کسی می تونه در این زمینه به من کمک کنه ممنون میشم
    اگه می خواهید بگید چرا میکرو 3.3 ولتی گرفتم آخه 5 ولت این میکرو رو پیدا نکردم بعد با قابلیت های این میکرو خیلی حال کردم خیلی جالب بود حتی برای اسیلاتورداخلیش می شه از PLL استفاده کرد بعد داخلی تا 16 مگاهرتز اسلاتور داره بعد 64 کیلو بایت حافظه داره 3096 بایت رم داره 1024 ایپرام داره وکای امکانات که سیخم داد بگیرم هر چند اگه میکرو 5 ولتی هم می گرفتم باز هم همین مشکل رو داشتم
    باز هم از دوستان پیشاپیش متشکر وممنون هستم
    آيا تا به حال به اين فکر کرده ايم که نبود قانون کپي رايت در کشور ما چه لطمه بزرگي به کشور ما زده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : طریقه متصل کردن آنالوگ 0 تا 10 ولت به آنالوگ میکروکنترلر3.3 ولتی PIC18F26K60

نوشته اصلی توسط mohsen_microcontronic
    سلام به دوستان وهمه اساتید اهل فن
    من در کار صنعتی می خوام خروجی آنالوگ 0 تا 10 ولت کنترل دور موتورهای سه فاز روبخونم هر چی فکر کردم چیزی به ذهنم نرسید آیا کسی می تونه در این زمینه به من کمک کنه ممنون میشم
    اگه می خواهید بگید چرا میکرو 3.3 ولتی گرفتم آخه 5 ولت این میکرو رو پیدا نکردم بعد با قابلیت های این میکرو خیلی حال کردم خیلی جالب بود حتی برای اسیلاتورداخلیش می شه از PLL استفاده کرد بعد داخلی تا 16 مگاهرتز اسلاتور داره بعد 64 کیلو بایت حافظه داره 3096 بایت رم داره 1024 ایپرام داره وکای امکانات که سیخم داد بگیرم هر چند اگه میکرو 5 ولتی هم می گرفتم باز هم همین مشکل رو داشتم
    باز هم از دوستان پیشاپیش متشکر وممنون هستم
    سلام من با موتورهای سه فاز کار نکردم ولی کاری که انجام دادم ولتاژ0تا30 با A/D خوندم به این ترتیب که یک تقسیم مقاومتی گذاشتم که 30 ولت معادل 5ولت بشه وبابرنامه نویسی بقیه کارها را پیش بردم نمی دونم این به کارت میاد یا نه :biggrin:
    I'm Very Question and I have more Question,Please Answer All of my Questions

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

دیدگاه

پاسخ : طریقه متصل کردن آنالوگ 0 تا 10 ولت به آنالوگ میکروکنترلر3.3 ولتی PIC18F26K60

سلام از پاسخت ممنون این راه به ذهن خودم رسیده بود اما من یک راهکار ب پ امپ نیاز دارم یا یه چیزی تو این مایه ها چون خروجی 0 تا 10 ولت اکثر کنترل کننده های سه فاز 8 بیتیه ودقت کمی داره وفکرمی کنم اینجوری اون دقت لازمه رو نداشته باشیم
      آيا تا به حال به اين فکر کرده ايم که نبود قانون کپي رايت در کشور ما چه لطمه بزرگي به کشور ما زده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

دوست عزیز هیچ فرقی نمیکنه . میکرو 0 تا 5 ولت رو به 10 بیت یا 1024 قسمت تقسیم بکنه یا اون 0 تا 10 ولت رو . تعداد تقسیمات یکسان هستش . فقط ولتاژ نصف میشه . ولی اولا مقاومت دقیق مثلا 1% خطا استفاده من - دوما نباید اهم زیادی داشته باشن چون ورودی خود adc هم مقاومت ورودی داره . مثلا 2 تا مقاموت 1 کیلو سری استفاده کن . از بالا ورودی 10 ولت - وسط به میکرو - پایین به زمین .
        if all men are the same
        then
        why do women take so long to choose one ?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط josef2600
          دوست عزیز هیچ فرقی نمیکنه . میکرو 0 تا 5 ولت رو به 10 بیت یا 1024 قسمت تقسیم بکنه یا اون 0 تا 10 ولت رو . تعداد تقسیمات یکسان هستش . فقط ولتاژ نصف میشه . ولی اولا مقاومت دقیق مثلا 1% خطا استفاده من - دوما نباید اهم زیادی داشته باشن چون ورودی خود adc هم مقاومت ورودی داره . مثلا 2 تا مقاموت 1 کیلو سری استفاده کن . از بالا ورودی 10 ولت - وسط به میکرو - پایین به زمین .
          میکرو من 3.3 ولتی هستش برای حل این مشکل چه کنم

دیدگاه

چرا دقت نمیکنید ؟ گفتم که هیچ فرقی نداره چندولتیه . تعداد رزولیشن که مشخصه . حالا 1000 ولت رو 1024 قسمت بکنه ( حساسیت 10 بیت ) یا 1 ولت رو تقسیم بکنه . بازم دقت همون تعداد قسمت هستش .
            if all men are the same
            then
            why do women take so long to choose one ?

دیدگاه

پاسخ : طریقه متصل کردن آنالوگ 0 تا 10 ولت به آنالوگ میکروکنترلر3.3 ولتی PIC18F26K20

سلام دوست عزیز شما باید از مقسم ولتاژ استفاده کنی
              یه ولوم (مقامت متغیر سه پایه) ده کیلو یا پنج کیلو بگیر
              پایه 1 رو که فرقی نداره کدوم طرفه رو به ولتاژ وردیت وصل کن
              پایه 2 یا همون وسط رو به ورودی میکرو
              پایه 3 رو به زمین وصل کنید
              حالا به یک اهمتر ولوم را کالیبره کنید
              نسبت کالیبره برای 10 کیلو اهم 3.3 کیلو به 6.7 کیلو باید باشه
              در ضمن به ورودی میکرو و زمین یه خازن 100 نانو بزارید

دیدگاه

پاسخ : طریقه متصل کردن آنالوگ 0 تا 10 ولت به آنالوگ میکروکنترلر3.3 ولتی PIC18F26K20

همونطور ک دوستان اشاره کردن شما باید با یه تقسیم مقاومتی 10 ولت رو تبدیل کنی به 3.3ولت.برای مثال تو برنامه هروقت مقدار 1024 دریافت کردی یعنی ورودی 10ولته و هروقت 512دریافت کردی ورودی 5ولته.

دیدگاه

سلام فک کنم مقاومت 1 کیلو کم باشه باید مقاومت ها رو طوری انتخاب کنی که گرم نشه وگرنه توی ولتاژهای بالاتر از 5 ولت از ناحیه خطی خارج میشه و توی کارت خطا میفته .

دیدگاه

سلام به همه دوستان.ضمن احترام به نظرات عزیزان باید بگم استفاده از تقسیم مقاومتی و adc بدترین کار ممکن هستش.من برای جایی دارم همین کار رو انجام میدم.با تحقیقاتی که ر این ضمینه توی کارخانه آلومنیوم کردم فهمیدم برای این کار از یک تبدیل کننده ولتاژ به فرکانس استفاده میشه و خروجی اون به یک شمارنده اعملب میشه.میکرو با توجه به خروجی شمارنده میزان ولتاز ورودی رو متوجه میشه

دیدگاه

صحبت این دوستمون رو که میگن تقسیم مقاومتی بدترین راهه باید اینطوری اصلاح کنم که
                      در تقسیم مقاومتی اگر سر وسط را به مبدل بدهیم جریانی که مبدل هنگام نمونه برداری میکشد رابطه تقسیم ولتاژی را اندکی به هم خواهد
                      زد و ولتاژ واقعی قرائت نخواهد شد. در واقع در لحظه نمونه برداری اندکی ولتاژ افت میکند
                      برای رفع این مشکل باید یک بافر بین مقسم ولتاژ و نمونه بردار بگذاریم مثلا
                      پایه وسط مقسم ولتاژ را به مثبت یک پ امپ میدهیم و منفی را مستقیما به خروجی میدهیم
                      و خروجی پ امپ را به مبدل آنالوگ به دیجیتال وصل میکنیم بدین صورت مشکل حل میشه
                      در ضمن استفاده از مبدل ولتاژ به فرکانس هم روش خوبیه ولی در صورتی استفاده از اون ترجیح داره
                      که پردازنده ما مبدل ADC نداشته باشه یا رزولیشن اون کمتر باشه
                      مهم نیست چه مدرکى دارید
                      مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X