اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط avr با شبکه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط avr با شبکه

سلام
    میخوام بتونم AVR را به شبکه (Ethernet) وصل کنم . یعنی AVR بتونه یکسری اطلاعات را روی شبکه برای سیستمی ارسال کنه و همچنین ازطریق همین پورت شبکه اطلاعاتی را ازسیستم دریافت کنه ؛
    این کار عملی هست ؟ دنبال چی باید باشم ؟

پاسخ : ارتباط avr با شبکه

بله دوست عزیز کاملا عملی هستش.
    اول باید دنبال یه تراشه باشی که از طریق اون بتونی با شبکه ارتباط برقرار کنی مثل تراشه enc28j60
    بعد از اون با توجه به پروتکل تراشه که در اینجا spi هستش با تراشه ارتباط برقرار می کنی و طبق نیازت چیزی رو که می خوای فراهم می کنی.
    در اینجا یه برد برای این کار طراحی شده که می تونی ازش استفاده کنی: http://eshop.eca.ir/product_info.php...roducts_id=829
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

مرسی دوست عزیز
      قبل از اینکه بخوام کار را شروع کنم میخوام بدونم این روشی که شما گفتید چقدر هزینه بر هست ؟ و من مبتدی میتونم این را بسازم یا نه ؟
      دوم اینکه من یک سری ماژول دیدم که سریال را به شبکه تبدیل میکردن ! آیا این روش شما هم به همین شکل هست ؟ یعنی در نهایت توی سیستم من پورت سریال مجازی خواهم داشت ؟ یا نه ، باید اطلاعات را مستقیم برای اون آیپی که آیسی گرفته ارسال کنم ؟

مرسی

دیدگاه

توی فروشگاه خود تراشه را زده بود 10 تومان و بردش را زده بود 60 تومن ، اما با زبان C هست و برنامه من با زبان بیسکام نوشته شده.
        یعنی واقعا فقط و فقط با 10 تومن میشه اتصال به شبکه را توی برد داشت ؟!!!! :wow:

دیدگاه

یک سوال دیگه :mrgreen: من الان با مدارم ازطریق USB ارتباط دارم و یک سری اطلاعات را برای میکرو میفرستم و از میکرو اطلاعات را دریافت می کنم ، البته در نهایت اون usb یک پورت سریال مجازی توی سیستم میسازه . درکنار این روی میکرو بوت لودر هم دارم که میتونم با همین کابل یو اس بی ، برنامه روی میکرو را تغییر بدم
          حالا میخوام از این چیپی که گفتید استفاده کنم و اون را بجای USB توی مدار قرار بدم که سیستم اط طریق شبکه به میکرو اطلاعات ارسال کنه ، اما میخوام بوت لودر هم کار کنه ! میشه ؟ یعنی از طریق شبکه برنامه میکرو رو عوض کنم

دیدگاه

دوستان کسی نبود ؟! :redface:
            یکی از دوستان میگه میشه فقط با خود avr به تنهایی یک پورت شبکه را باز کرد و اطلاعات فرستاد ! همچین چیزی امکان داره ؟ یهنی میشه بدون ENC28j60 این کار را انجام داد ؟ یعنی از 10 تومن ارزون تر هم میشه ؟! :mrgreen:

دیدگاه

این هم پیدا کردم RTL8019AS ، این چجوریاست ؟
              یک چیزی میخوام که تو بازار راحت پیدا بشه و 2 سال دیگه نایاب نشه :mrgreen:

دیدگاه

ببخشید دوست عزیز متاسفانه دسترسی بنده به اینترنت کمه اگه دیر جواب میدم حلالم کنید :rolleyes:
                نوشته اصلی توسط Nicolas1390
                توی فروشگاه خود تراشه را زده بود 10 تومان و بردش را زده بود 60 تومن ، اما با زبان C هست و برنامه من با زبان بیسکام نوشته شده.
                یعنی واقعا فقط و فقط با 10 تومن میشه اتصال به شبکه را توی برد داشت ؟!!!! :wow:
                بله میشه.
                یک سوال دیگه :mrgreen: من الان با مدارم ازطریق USB ارتباط دارم و یک سری اطلاعات را برای میکرو میفرستم و از میکرو اطلاعات را دریافت می کنم ، البته در نهایت اون usb یک پورت سریال مجازی توی سیستم میسازه . درکنار این روی میکرو بوت لودر هم دارم که میتونم با همین کابل یو اس بی ، برنامه روی میکرو را تغییر بدم
                حالا میخوام از این چیپی که گفتید استفاده کنم و اون را بجای USB توی مدار قرار بدم که سیستم اط طریق شبکه به میکرو اطلاعات ارسال کنه ، اما میخوام بوت لودر هم کار کنه ! میشه ؟ یعنی از طریق شبکه برنامه میکرو رو عوض کنم
                نمی دونم :biggrin: :biggrin:
                دوستان کسی نبود ؟! :redface:
                یکی از دوستان میگه میشه فقط با خود avr به تنهایی یک پورت شبکه را باز کرد و اطلاعات فرستاد ! همچین چیزی امکان داره ؟ یهنی میشه بدون ENC28j60 این کار را انجام داد ؟ یعنی از 10 تومن ارزون تر هم میشه ؟! :mrgreen:
                شاید قطعه ارزونتری باشه اما بدون قطعه واسط فکر نکنم امکان داشته باشه چون ارتباط با لایه فیزیکی از عهده میکرو خارجه!! البته هیچ چیزی غیرممکن نیست
                این هم پیدا کردم RTL8019AS ، این چجوریاست ؟
                یک چیزی میخوام که تو بازار راحت پیدا بشه و 2 سال دیگه نایاب نشه :mrgreen:
                دوست عزیز قطعه برای این کار قطعا زیاده ولی بنده متاسفانه فقط با enc کار کردم و اینکه 2سال دیگه پیدا میشه یا نه من برای جفتشون جوابم منفیه چون تنها چند روز به آخر دنیا مونده
                چرا ناراحتی پاتریک!
                - از دیدنش ناراحت شدی؟
                + نه
                پس چی ناراحتت کرده
                محصولات

دیدگاه

آقا یک دنیا ممنون ، خیلی حال دادین :mrgreen:
                  خوب آخرین سوال (البته امیدوارم آخری باشه :mrgreen ، من فقط میخوام روی این چیپ یک پورت شبکه مثلا پورت 1500 را باز کنم و هم اطلاعات بفرستم و هم اطلاعات دریافت کنم ، همین ، دیگه نیازی به وب سرور یا سرویس خاصی ندارم ، البته وب سرور هم خوب پورت 80 رو باز می کنه و ...
                  حالا فقط بهم بگین برای انجام این کار باید از کجا شروع کنم ؟ bascom کار می کنم ؟ از نظر قطعات فیزیکی فقط و فقط باید خود چیپ را خریداری کنم ؟ چیز دیگه ای نمی خواد ؟ (توی مدار atmega16 دارم ...)

مرسی

دیدگاه

برای قطعات و نحوه چیدمان به اون لینکی که بهت گفتم مراجعه کن و شماتیکش رو نگاه کن.
                    من با بسکام راه اندازیش نکردم اما یه سورس براش پیدا کردم که متاسفانه اونم ایراد داشت و وقت نشد روش کار کنم اما سورس تو سایت هست. به ارسالام نگاه کنی پیدا میشه.
                    بازم هر سوالی داشتی در حد توانم در خدمتم.
                    چرا ناراحتی پاتریک!
                    - از دیدنش ناراحت شدی؟
                    + نه
                    پس چی ناراحتت کرده
                    محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X