اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرق Gyroscope و Accelerometer

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرق Gyroscope و Accelerometer

نمی دونم این موضوع رو در اینجا باید مطرح کنم یا نه،ولی مطرح کردم دیگه :biggrin: دوستان مدیر در صورت اشتباه به بزرگی خودشان ببخشند.
    بنده یه سری اطلاعات در این موارد دارم ولی به دلیل پراکنده بودن و ناقص بودن آنها ، دچار تناقض و اشتباه می شوم.

شتاب سنج یعنی چی؟ آیا منظور از شتاب زاویه ای، زاویه چرخش سنسور به دور خودش هست؟

gyroscope و Accelerometer هر کدام چه کار انجام می دهند؟
    ------------------------
    کلا بفرمایید برای کشف زاویه چرخش از چه سنسوری؟ (شتاب سنج، جایرو،...)
    و برای کشف زاویه انحراف از چه سنسوری استفاده می شود؟
    -----------------------
    نترسید کم کم جواب بدید :mrgreen:
    همواره يادمان باشد:
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

پاسخ : فرق Gyroscope و Accelerometer

شتاب سنج ها شتاب خطی رو اندازه میگیرند من جمله شتاب جاذبه رو(البته در اصل شتاب جاذبه رو نمیبینن و وقتی رو به زمین ثابت هستند شتاب -1 g رو نشون میدند و از این خاصیت و حالت سکون میشه زاویه حول صفحه افق رو بدست آورد. تیلت سنسورها)
    جایروها سرعت زاویه ای چرخش سنسور حول یکی از محورها (یا چند خروجی برای چند محور ؛ حداکثر 3) رو اندازه میگیرند و با انتگرال گیری از این خاصیت زاویه بدست میاد حول اون محور

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
      شتاب سنج ها شتاب خطی رو اندازه میگیرند من جمله شتاب جاذبه رو(البته در اصل شتاب جاذبه رو نمیبینن و وقتی رو به زمین ثابت هستند شتاب -1 g رو نشون میدند و از این خاصیت و حالت سکون میشه زاویه حول صفحه افق رو بدست آورد. تیلت سنسورها)
      پس :
      شتاب سنج فقط و فقط در صورت سکون زاویه حول محور رو می دهند؟

------------------------------------------------

برای درک بیشتر بفرمایید در قطب نما ها مثلا CMPS10 و ... برای اختلاف درجه با قطب شمال از جایرو استفاده کرده اند یا شتاب سنج؟
      همواره يادمان باشد:
      3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

قطب نماها از میدان مغناطیسی زمین استفاده میکنند (پس نه جایرو هستند نه شتاب شنج)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_Ahmad
          آیا شتاب سنج فقط و فقط در صورت سکون زاویه حول محور رو می دهند؟
          منظورم اینکه شتاب که در حالت سکون صفر است پس چه طور شتاب سنج می تواند در حالت سکون مقدار داشته باشد؟
          همواره يادمان باشد:

دیدگاه

شتابسنج ها قادر به دیدن شتاب جاذبه نیستند اما وقتی ثابت هستند شتاب g -1 رو نشون میدند(در حالت سکون مجموع شتاب وارده صفر هست؛ شتاب جاذبه 1g هست ولی شتاب سنج اونو نمیبینه و مقدار -1 g رو نشون میده)
            دیتاشیت adxl320 رو ببین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X