اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از انکودر شش سیمه با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از انکودر شش سیمه با avr

سلام
    یک موتور دی سی به همراه شفت انکودر ساخت mitsumi با شش سیم خریداری کردم من با طرز کار انکودر چهار سیم آشنا هستم که دو تا سیمش خروجی با اختلاف فاز داره برای تشخیص چپ گرد و راست گرد مناسبه خوب تا اینجا من کدش رو هم نوشتم که در واقع دو خروجی شفت انکودر توسط دو تا کانتر خونده میشه
    ولی حالا وقتی به جمهوری رفتم اکثرا بیش از چهار سیم دارن مثلا هیتاچی 5 تا سیم داره و ... این که من خریدم شش سیم داره
    سیاه قرمز سفید زرد نارنجی و سبز
    خوب سیاه که زمین باشه و قرمز هم vcc حالا من میتونم با همون کد قبلی که برا چهار سیمه ها نوشته بودم استفاده کنم
    اگر کسی منو کمک کنه خیلی ممنون میشم. :smile:

اینم مشخصات انکودر
    Encoder Motor Features

Motor with Quad encoder which also gives direction of movement
    Operating Voltages: 10V-32VDC
    Load current: 3A max
    No load Speed: 14,4000 RPM
    1336 Counts per revolution
    14 tooth 6.2 mm diameter gear on output shaft
    Shaft Dia: 2 mm -0.2mm
    Motor Dia: 25.5mm
    Motor Length: 55mm including encoder and housing
    Stall Torque: 30 mNm
    Continuous torque: 21 mNm

پاسخ : استفاده از انکودر شش سیمه با avr

آیا ازین حالت میشه استفاده کرد

دیدگاه

کسی نبود کمک کنه؟

دیدگاه

ببین دوست عزیز شما با همون سیم های قبلی یعنی بار نگ های قبلیت ببند شاید کارت راه افتاد ولی اون سیم های اضافی می تونه انکدر zero باشه که به درد دور سنج می خوره یعنی هر یک دور یدونه پالس می ده و تو اونی که دو سیم اضافه داره شاید دو مدل خروجی open collector و totem pole باشه برای خروجی a و b و شایدم به صورت دیفرانسیلی میده تا نویز کمتری داشته باشه در کل شما تست کن نترس مشکلی پیش نمی اد ولی اگر دیتا شیت کامل بزاری خیلی ها میتونن کمکت کنن
        همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

ممنون از پاسخ شما
          این موتور دیسی که انکودر هم داره چینیه و دیتاشیت هم نداره متاسفانه فقط از روی پی سی بی انکودر با ولت متر فهمیدم دوتا سیم به سنسورهای تشخیص نورش میره و دو تا سیم دیگش به لیزر نوری میره احتمالا این دو تا سیم که به فرستنده نور لیزر میره باید سیمهای تغذیه انکودر باشه و دوتایی که به سنسورهای تشخیص نورش میره سیمای پالسای انکودر باشه که با هم 90 درجه اختلاف فاز دارن. نظر شما چیه؟

دیدگاه

اینطوری که می گی احتمالا باید تغذیه موتور از فرستنده جدا باشه پس حرفت درسته و باید فرستنده رو جدا تغذیه کنی
            و فقط هم فاز اول و دوم داره انکدرت و خروجی zero نداره
            همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X